Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Koronawirus. Trzy nowe objawy COVID-19 dodane do oficjalnej listy

101

Amerykańskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) dopisało do oficjalnej listy nowe objawy koronawirusa. Mogą one pojawić się od 2 do 14 dni od zarażenia.

Koronawirus. Trzy nowe objawy COVID-19 dodane do oficjalnej listy
Nowe objawy koronawirusa (PAP, Jacek Szydłowski)

Do oficjalnej listy CDC dopisano trzy nowe objawy koronawirusa. Są to: katar, nudności oraz biegunka. Na liście znajduje się również: kaszel, gorączka, zmęczenie, bóle mięśni, bóle głowy, utrata smaku lub węchu oraz ból gardła.

Eksperci twierdzą, że objawy mogą pojawić się od 2 do 14 dni od zarażenia. Amerykańskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób podkreśla jednak, że obecna lista nie obejmuje wszystkich możliwych objawów i będzie nadal aktualizowana.

Biegunka może być dość częstym objawem, a nawet u połowy pacjentów zgłaszane są również inne problemy żołądkowo-jelitowe. Nie wiadomo, czy koronawirus prowadzi do takich objawów bezpośrednio - poprzez zakażenie przewodu pokarmowego, czy pośrednio jako część ogólnego stanu zapalnego - powiedziała dr Miriam Stoppard.
Ostatnie przypadki w Chinach i Stanach Zjednoczonych zwracają uwagę na inne objawy wśród pacjentów z COVID-19, w tym udar, zawroty głowy, ból głowy i zmieniony stan psychiczny, które sugerują inwazję wirusa do mózgu - dodała.

Koronawirus na świecie

Na całym świecie stwierdzono już ponad 9,8 mln zakażeń koronawirusem. Niemal pół miliona osób zmarło.

Zobacz także: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić