o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Koronawirus na weselu. Młodzi wyjechali, sanepid był bezradny

37
Podziel się

W powiecie legnickim w trakcie wesela trzy osoby zaraziły się wirusem SARS-CoV2. Sanepid w takiej sytuacji zleca badania reszcie weselników, co wiąże się także z kwarantanną. Tym razem nie było to takie łatwe, wszystko z powodu wyjazdu państwa młodych.

Koronawirus na weselu. Młodzi wyjechali, sanepid był bezradny
Zdj. poglądowe. (Pixabay)
bDgCBfeJ

Wesele pozostanie na długo w pamięci wszystkich gości nie tylko dzięki wspaniałej zabawie, ale także z powodu ogromnego zamieszania. Okazało się, że trzej weselnicy z pow. legnickiego zarazili się koronawirusem, a zarażonych może być więcej. Nie ma jednak listy gości, więc sanepid długo nie mógł sprawnie wdrożyć procedur bezpieczeństwa.

Jak podaje źródło, portal e-Legnickie, jedna z mieszkanek gminy Chojnów zgłosiła się do stacji sanitarno-epidemiologicznej zaraz po weselu. Czuła się źle i miała objawy choroby zbliżone były do tych, które wywołuje COVID-19. Szybko potwierdziły się jej przypuszczenia - wynik testu był pozytywny.

bDgCBfeL

Kobieta pomogła sanepidowi wskazać kilku weselników, którzy bawili się z nią na weselu w pow. legnickim. W kolejnych dniach zgłaszali się kolejni weselnicy, którzy także zostali objęci kwarantanną. Łącznie 3 osoby zakaziły się COVID-19.

Nauczka dla organizatorów ślubów i wesel

Sanepid miał ogromny problem, bowiem przez dłuższy czas nie otrzymał listy gości. Według nieoficjalnych informacji młoda para wyjechała w podróż poślubną, a nikt poza młodymi nie ma dostępu do pełnego spisu zaproszonych. Wkrótce jednak udało się skompletować listę gości i objąć kwarantanną weselników.

bDgCBfeR

Ta sytuacja pokazuje, że należy trzymać listę weselników zabezpieczoną w co najmniej kilku miejscach. Choćby zapisaną w komputerze, w notatniku. W tej formie nam nie zginie, a w razie potrzeby jesteśmy w stanie szybko przesłać ją do placówki sanitarno-epidemiologicznej.

Jad pszczół leczy raka. Przełomowe odkrycie naukowców

bDgCBffm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Ehh
2 miesiące temu
Ehhh, skoro zgłosiła się zaraz po weselu tzn, że już była zarażona i to ona była przyczyną kwarantanny dla reszty gości.
Eka
2 miesiące temu
Szanowni Panstwo Redaktorzy, juz utopiliscie jedna szeroko rozumiana branze, to turystyka. Teraz chcecie zrobic to z weselną. Kto Wam za to placi? Civid jest taka samą choroba wirusowa jak dziesiątki innych, nie ma pandemii, poniewaz faktycznie bez tzw chorób wspolistniejacych smiwrtelnosc na świecie wyniosłaby ulamek promila. Wy, właśnie Wy podsycacie przez swoje artykuly panikę i strach. To jest obrzydliwe.
Pzzz
2 miesiące temu
Nudny już ten koronawirus. Koncerny, powiedzcie szczerze, noście maski, podtruwajcie się, bo jesteście nam potrzebni chorzy.
bDgCBffn
Widzący
2 miesiące temu
A czym zbadali że są zarażeni? Testy które robią są na DNA a powinny być na RNA. Wirus nie ma DNA. Można zrobić hybrydę i wtedy stwierdzić co i jak ale takie badania są czasochłonne, muszą być zachowane wysokie standardy sterylności i dokładności. Wystarczy tzw. mikrobród żeby odczyty były odmienne. Reasumując testy ciążowe są 1000 razy bardziej dokładne niż to coś co stosują.
Marcin
2 miesiące temu
Miałem wesele w tamten weekend. Menager sali wymagał listy gości ale jej nie dostarczyłem. Powiedziałem, że nie mam zgody gości na udostępnianie danych ale jak chce koniecznie mieć listę, to niech załatwi sobie pracownika, który będzie stał na wejściu i sam zbierał dane od każdego z gości. Polecam taki sposób. Nic takiego się nie wydarzyło, sala listy gości jak nie miała tak nie ma. Obyło się bez kontroli policji, sanepidu, wszyscy są zdrowi i SPOKOJNI. Medialna nagonka na wesela dalej w modzie.. Wszystkim parom mającym ślub we wrześniu życzę spokojnych przygotowań i uroczystości bez żadnych covidowych akcji z dvpy.
Najnowsze komentarze (37)
Kazik
4 tyg. temu
Sanepid ani lekarze nie chcą ludziom dawać skierowań na badanie kovid-19 mimo że mieli kontakt z zarażonym tylko wlepiają kwarantanne.Myślę że jest to narzucone odgórnie żeby nie podnosić statystyk zarażonych. Kwarantanna może się przedłużać nawet i do 100 dni to poco trzymać zdrowych bez badań razem z zarażonymi chyba tylko żeby się zarazili.Lepiej badać i odizolować się od chorych to w najgorszym wypadku kwarantanna jest 10 dni a nie 100.Gdzie są pieniądze na badania, TYLKO DLA SWOICH?
Terron
miesiąc temu
Objawy to już na pewno miała przed weselem ale wiadomo no na wesele nie pójdę ? Bo jakoś tam wirus .jak dla mnie parę latek odosobnienia by ją obudziło
Karolina
2 miesiące temu
Trzeba być lekko mówiąc niespełna rozumu, aby organizować wesela. Jak można wiedząc, że goście mogą się pozarażać cieszyć się, że jest wesele. Brak empatii ze strony zapraszających. A jakie mogą być po tym problemy.
Brak
2 miesiące temu
Hahaha jaka wy jeszcze historie wymyślicie żeby ludzi zastraszyć hahaha ktoś wam płaci za to żeby wesela się nie odbyły? Hmmm waktycznie są ludzie którzy nie mogą a ich ideologia widzę że ma się coraz lepiej też dzięki wam... Dajcie spokój młodym! chyba każdy kto idzie na wesele to wie jak się czuje! Zresztą przecież w szkole się dzieci od obcych nie zaraza a rodzina to specjalnie przychodzi na wesela pozarażać wszystkich.
Kaszubowska
2 miesiące temu
Wymyślają brednie aby podkręcać żeby ludzie sami dążyli do tego żeby się zaszczepić paranoja
Rea
2 miesiące temu
Beznadzieja ten serwis o 2!!! tylko bzdury wypisują.Ten serwis jest opłacony przez te organizację szerzącą fałszywą pandemię
Czarna Agata
2 miesiące temu
Podajcie dane, żeby było wiadomo, że to prawdziwe zdarzenia. Ciągle ktoś na weselu się zaraza. Niech wreszcie ci ludzie pokażą się w mediach. Bo tak co drugi Polak twierdzi, że to tylko bujdy
Gość
2 miesiące temu
Skąd wiemy, że to nie grypa, przecież te testy mają wynik fałszywie pozytywny. Kiedyś ludzie się zarazali grypą, odlezeli, odchorowali i dalej żyli, teraz to C 19 i trzeba panikowac.
bDgCBfff
Marcella
2 miesiące temu
To jest tak żałosne ze dramatyczne, po prostu juz słychać niemożna ze na weselu sie zarażają, nie w biedronce nie w galerii nie na basenie tylko n weselu , to dopiero inteligentny wirus, to co wypisujecie to dramat.....
Lukash81
2 miesiące temu
Skoro zgłosiła się tuż po weselu to musiała być zarazaona na długo przed nim. Objawy wirusa występują po około dwóch tygodniach. Więc nie mogła się zarazić na weselu. Mogła co najwyżej być przyczyną całego zdarzenia.
Monik
2 miesiące temu
Wystarczy jeden zakażony na weselu a wszyscy muszą przejść kwarantannę: pozostali weselnicy, w pracy, rodzina.Warto ryzykować tymi weselami?
ostrożny
2 miesiące temu
Dlaczego w okresie pandemii organizuje się huczne wesela? Niepoważne to i nieodpowiedzialne! Ślub i minimalistyczne przyjęcie na te czasy jest wystarczajace. Minie pandemia wyprawiajcie balangi do woli...a teraz dajcie spokój i przestańcie zapraszać gości bo tylko ich stresujecie i narażacie na zachorowanie.Wesele jest od wesołej zabawy czego w okresie pandemii nie ma.Teraz to jeden drugiego się musi obawiać, zachowywać dystans ...
Dzidka
2 miesiące temu
To niech młodzi dopłacają za wesela skoro tak twierdzi młoda panna
Widzący
2 miesiące temu
A czym zbadali że są zarażeni? Testy które robią są na DNA a powinny być na RNA. Wirus nie ma DNA. Można zrobić hybrydę i wtedy stwierdzić co i jak ale takie badania są czasochłonne, muszą być zachowane wysokie standardy sterylności i dokładności. Wystarczy tzw. mikrobród żeby odczyty były odmienne. Reasumując testy ciążowe są 1000 razy bardziej dokładne niż to coś co stosują.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić