Koronawirus na weselu. Młodzi wyjechali, sanepid był bezradny

49

W powiecie legnickim w trakcie wesela trzy osoby zaraziły się wirusem SARS-CoV2. Sanepid w takiej sytuacji zleca badania reszcie weselników, co wiąże się także z kwarantanną. Tym razem nie było to takie łatwe, wszystko z powodu wyjazdu państwa młodych.

Koronawirus na weselu. Młodzi wyjechali, sanepid był bezradny
Zdj. poglądowe. (Pixabay)

Wesele pozostanie na długo w pamięci wszystkich gości nie tylko dzięki wspaniałej zabawie, ale także z powodu ogromnego zamieszania. Okazało się, że trzej weselnicy z pow. legnickiego zarazili się koronawirusem, a zarażonych może być więcej. Nie ma jednak listy gości, więc sanepid długo nie mógł sprawnie wdrożyć procedur bezpieczeństwa.

Jak podaje źródło, portal e-Legnickie, jedna z mieszkanek gminy Chojnów zgłosiła się do stacji sanitarno-epidemiologicznej zaraz po weselu. Czuła się źle i miała objawy choroby zbliżone były do tych, które wywołuje COVID-19. Szybko potwierdziły się jej przypuszczenia - wynik testu był pozytywny.

Kobieta pomogła sanepidowi wskazać kilku weselników, którzy bawili się z nią na weselu w pow. legnickim. W kolejnych dniach zgłaszali się kolejni weselnicy, którzy także zostali objęci kwarantanną. Łącznie 3 osoby zakaziły się COVID-19.

Nauczka dla organizatorów ślubów i wesel

Sanepid miał ogromny problem, bowiem przez dłuższy czas nie otrzymał listy gości. Według nieoficjalnych informacji młoda para wyjechała w podróż poślubną, a nikt poza młodymi nie ma dostępu do pełnego spisu zaproszonych. Wkrótce jednak udało się skompletować listę gości i objąć kwarantanną weselników.

Ta sytuacja pokazuje, że należy trzymać listę weselników zabezpieczoną w co najmniej kilku miejscach. Choćby zapisaną w komputerze, w notatniku. W tej formie nam nie zginie, a w razie potrzeby jesteśmy w stanie szybko przesłać ją do placówki sanitarno-epidemiologicznej.

Zobacz także: Jad pszczół leczy raka. Przełomowe odkrycie naukowców
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić