Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Ważne zmiany. Dotyczą kwarantanny i izolacji

9

Ministerstwo zdrowia zatwierdziło rozporządzenia, o których mówiło się od kilku dni. Zmiany dotyczą osób zakażonych, które nie mają objawów, oraz tych, którzy mieli kontakt z zakażonym lub wrócili z zagranicy.

Koronawirus w Polsce. Ważne zmiany. Dotyczą kwarantanny i izolacji
Koronawirus w Polsce. Nadchodzą ważne zmiany (Pixabay)

Adam Niedzielski, który w sierpniu został nowym ministrem zdrowia, ma za zadanie przygotować służbę zdrowia na jesień i zimę. Jest duże ryzyko, że w tym okresie może dojść do znacznego wzrostu osób zakażonych koronawirusem. To z kolei może doprowadzić do paraliżu opieki medycznej.

Koronawirus w Polsce. Ważne rozporządzenia podpisane

Pierwsze zmiany zapowiedziano kilka dni temu. Zmienić się miały zasady dotyczące izolacji oraz kwarantanny. We wtorek 1 września stosowne rozporządzenia w tej sprawie zostały podpisane.

W przypadku zakażonych, którzy nie mają objawów, izolacja zostanie zniesiona już po dziesięciu dniach od otrzymania pozytywnego wyniku testu. Nie będzie także konieczności otrzymania dwóch negatywnych wyników.

Zobacz także: Dr Paweł Grzesiowski o jesiennych infekcjach u uczniów. Leczyć gorączkę i katar na własną rękę?

Zmiany dotyczą także kwarantanny osób, które miały kontakt z zakażonym lub wróciły z zagranicy. Teraz będzie ona trwać dziesięć dni.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nowe zasady mają usprawnić służbę zdrowia w okresie jesienno-zimowym. Obecnie wszyscy obawiają się dużego wzrostu zakażeń po powrocie dzieci do szkół.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić