Robert Czykiel| 

Koronawirus w szkołach. Kolejne cztery szkoły zamknięte

57

Nie trzeba było długo czekać na zamknięcie pierwszych szkół z powodu koronawirusa. Tym razem zamknięto aż cztery placówki w województwie podkarpackim. Okazało się, że niektórzy pracownicy są zakażeni.

Koronawirus w szkołach. Kolejne cztery szkoły zamknięte
(Getty Images)

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny, który z powodu pandemii koronawirusa budzi wiele obaw. Niektóre szkoły już przeszły na nauczanie zdalne. Tak jest np. w gminie Łukowica (woj. małopolskie), gdzie zamknięto cztery placówki. W każdej z nich pracowała ta sama nauczycielka, która otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Kolejne szkoły zamknięte

Rodzice i dzieci muszą liczyć się z tym, że takich sytuacji będzie wiele. Najnowszy przykład to województwo podkarpackie. Tam także zamknięto cztery placówki.

Stało się tak po stwierdzeniu koronawirusa u niektórych pracowników. W efekcie zamknięto Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach, Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej, Zespół Szkół w Bieździedach oraz Szkołę Podstawową w Biedaczowie.

Zobacz także: Powrót do szkoły. Reporter WP w czerwonej strefie

Zakażeni pracownicy oraz osoby, które miały z nimi kontakt, obecnie przebywają w izolacji. Z kolei uczniowie przeszli na nauczanie zdalne. Placówki edukacyjne zostały zamknięte do odwołania.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić