aktualizacja 

Koronawirus. Nadchodzi trzecia fala? Padła data

80

Co jakiś czas pojawia się wątek III fali pandemii koronawirusa. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zdradził, że polskie władze spodziewają się kumulacji nowych przypadków COVID-19.

Koronawirus. Nadchodzi trzecia fala? Padła data
Waldemar Kraska mówił o kumulacji zakażeń (gov.pl)

Koronawirus nadal nie daje za wygraną. W związku z tym Polacy muszą zmagać się z szeregiem ograniczeń. Sporo kontrowersji budzą te, które zostały wprowadzone 28 grudnia. Polakom nie podoba się też to, że w noc sylwestrową obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się.

Trochę jestem zdziwiony tą dyskusją, a szczególnie prawnikami, którzy mówią: nie przyjmujcie mandatów, uczestniczcie w sylwestrze - mówił Waldemar Kraska w Polskim Radiu 24.

Wiceminister zdrowia wyjaśniał, że chodzi o to, by Polacy nie trafiali do szpitali. Zaznaczał także, że za kilkanaście dni zobaczymy efekty spotkań podczas świąt Bożego Narodzenia.

Koronawirus w Polsce. Kiedy trzecia fala?

Na przełomie stycznia i lutego spodziewamy się kumulacji nowych zakażeń. Wtedy też z reguły jest więcej zachorowań na grypę sezonową - stwierdził Kraska na antenie Polskiego Radia 24, nawiązując do terminu trzeciej fali pandemii.

W wywiadzie dla TVP1 wiceminister zdrowia był natomiast pytany o odporność zbiorową. Ocenił, że Polacy uzyskają ją przed wakacjami. Jednocześnie tłumaczył, że wszystko zależy od skali szczepień.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić