o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Moskwa stawia Nawalnemu ultimatum. Grożą mu więzieniem

79
Podziel się

Rosyjska służba więzienna postawiła Aleksiejowi Nawalnemu ultimatum. Zażądano, aby znany krytyk Kremla wrócił we wtorek do Rosji i złożył z samego rana wyjaśnienia. Jeżeli tego nie zrobi, czekać ma go więzienie.

Moskwa stawia Nawalnemu ultimatum. Grożą mu więzieniem
Moskwa postawiła Aleksiejowi Nawalnemu ultimatum (PAP, Sergei Fadeichev)
bDTBZJjF

Aleksiej Nawalny, jeden z czołowych krytyków Władimira Putina, trafił do Niemiec, po tym jak 20 sierpnia został otruty nowiczokiem na Syberii. Na prośbę swojej żony został wypisany ze szpitala w Omsku i przetransportowany samolotem do Berlina. Niemcy i inne kraje Zachodu oskarżają Kreml o próbę morderstwa opozycjonisty.

Moskwa zaprzeczyła, jakoby miała swój udział w zamachu na życie aktywisty. Rosyjscy śledczy twierdzą, że nie ma wiarygodnych dowodów na to, że Nawalny został otruty. W związku z tym, Kreml odrzuca wszelkie oskarżenia jako bezpodstawne.

bDTBZJjH

Postawili Nawalnemu ultimatum. Domagają się, aby wrócił do Rosji

Rosyjska Federalna Służba Więzienna (FSIN) oskarżyła w poniedziałek Nawalnego o naruszenie warunków odbywania kary pozbawienia wolności w zawieszeniu. Opozycjonista został skazany w 2014 roku. Jego przedłużający się pobyt w Berlinie ma stanowić unikanie nadzoru rosyjskiego organu kontroli kryminalnej.

Urzędnicy w uzasadnieniu swojej decyzji powołują się na artykuł w brytyjskim czasopiśmie naukowym "The Lancet" opisujący proces leczenia Nawalnego. Według publikacji, Nawalny został wypisany ze szpitala w Berlinie 20 września. Wszystkie objawy tego, co służba więzienna nazywa chorobą, miały ustąpić u Nawalnego do ​​12 października.

W związku z tym, skazany nie wypełnia wszystkich obowiązków nałożonych na niego przez sąd i uchyla się od nadzoru Inspekcji Kryminalnej – stwierdziła w oświadczeniu FSIN.
bDTBZJjN

Kara Nawalnego. Dostał trzy i pół roku więzienia w zawieszeniu, nie może opuszczać kraju

Aleksiej Nawalny został skazany za kradzież na trzy i pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. Jak twierdzi sam zainteresowany, wyrok był motywowany politycznie. Kara upływa 30 grudnia.

Służba więzienna stwierdziła w opublikowanym w poniedziałek po południu dokumencie, że wezwała Nawalnego do zgłoszenia się do organu kontrolnego. Zapowiedziała także, że jego zawieszona kara może zostać zmieniona na rzeczywistą karę więzienia. Urzędnicy chcą najpierw potwierdzić przypuszczenia, czy Nawalny faktycznie naruszył warunki odbywania kary, które obejmują zakaz opuszczania Rosji.

bDTBZJjO

Nawalny opublikował zrzut ekranu pokazujący, że FSIN nakazała mu się stawić w biurze w Moskwie najpóźniej we wtorek 29 grudnia o godz. 9 rano. Rzeczniczka opozycjonisty Kira Jarmysz stwierdziła w mediach społecznościowych, że nie jest to możliwe, ponieważ Nawalny wciąż dochodzi do siebie po zamachu na jego życie. Zarzuciła także służbie więziennej pracę na zlecenie polityków.

Nie ma mowy, żeby jutro pojawił się w Moskiewskim Inspektoracie Kryminalnym. Ale czy FSIN naprawdę dba o porządek? Po prostu dostali polecenie i je wykonują – napisała Jarmysz na Twitterze.
bDTBZJjP

Obejrzyj także: Otrucie Aleksieja Nawalnego. Nagranie z pokoju hotelowego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTBZJki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(79)
Dres
4 miesiące temu
Nasz Ziobro nie jest lepszy. By osadzić lekarza od śmierci ojca pozmieniał Sądy.
POLAK
4 miesiące temu
Brak słów co chce Rosja . Najpierw chcieli go otruć a teraz wręcz"żądają" aby wrócił do Rosji i tam go "ukatrupimy" po swojemu. Kpina ze Świata i wszelkich norm społecznych!! Co na to Unia i ONZ!!!
stan umysłu
4 miesiące temu
Najwyraźniej car Weszka Pierwszy rozstał się z rzeczywistością nieodwołalnie, skoro dotychczas unikał czynienia z tej swojej azjatyckiej bardachy tak jawnego pośmiewiska narodów, a obecnie najwyraźniej nikt już nad tym nie panuje.
bDTBZJkj
ja NIE
4 miesiące temu
Czy ktoś wierzy Rosjanom ???
jsw
4 miesiące temu
musi wrócić do putinstanu, aby otrzymać drugą dawkę szczepionki nowiczok. tak się dba o obywateli w putinstanie.
Najnowsze komentarze (79)
nnn
2 miesiące temu
Po co wykastrować Nawalonego i deportować do Niemiec
Misza
2 miesiące temu
Niewykluczone,ze Nawalnego dopadnie zmodyfikowany COVID w kolonii karnej na dalekim Wschodzie.
ad vocem
4 miesiące temu
To jak to było z tym "leninem"?
ricki
4 miesiące temu
prawde juz tu niektorzy pisza ze byl taki jeden co zmienil historie rosji ale jechal specjalnym pociagiem i zainwestowano w niego grube owczesne miliony marek, to dla znawcow historii
ricki
4 miesiące temu
smieszne ale jak zawsze jak lamie przepisy psudoopozycjonista to wszscy sie ciesza tylko z czego
3333
4 miesiące temu
Ten człowiek zna prastare przysłowie rosyjskie: Moskwa łzom nie wierzy i Moskwa nie wybacza. Nie wiadomo czy znajdzie miejsce na ziemi gdzie mógłby spokojnie żyć?
Met
4 miesiące temu
To żart...
Patriota
4 miesiące temu
Wujek Stalin też nie rozpieszczał wszyscy kończyli na lubiance i na Sybir jak zawsze się przyznali bo musieli wiadomo
bDTBZJkb
Historyk
4 miesiące temu
Trzeba sie chyba zacząć bać, bo taki jeden ponad 100 lat temu też wrócił z niemiec do rosji i do dzisiaj cały świat ponosi konsekwencje.
bart
4 miesiące temu
Typowe zagranie władzy radzieckiej , naszych oficerów też Niemcy w Katyniu zabili
Władek Putek
4 miesiące temu
Wróć- otrujemy Cię jeszcze raz- tym razem skutecznie.
jsw
4 miesiące temu
musi wrócić do putinstanu, aby otrzymać drugą dawkę szczepionki nowiczok. tak się dba o obywateli w putinstanie.
Slavo
4 miesiące temu
Śmieszni są.....
komandir
4 miesiące temu
Jak nie stawi się o 9.00 to zaatakują go rakietą wystrzeloną z okrętu podwodnego operującego koło Kamczatki...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić