Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus. Nareszcie będzie przełom? Ten lek może wykończyć wirusa z Chin!

21

O możliwych przełomach w walce z koronawirusem mówiło się mnóstwo. Na razie jednak do żadnego poważnego zwrotu nie doszło. Niewykluczone jednak, że wkrótce się to zmieni. W Wielkiej Brytanii ruszyły testy nowej terapii, która może okazać się złotym środkiem.

Koronawirus. Nareszcie będzie przełom? Ten lek może wykończyć wirusa z Chin!
Ten lek wykończy COVID-19? (Pixabay)

Sprawę opisuje "Fakt". Jak zauważono, organizm człowieka w walce z wirusem produkuje różne rodzaje przeciwciał. Większość z nich to tzw. przeciwciała neutralizujące.

Naukowcy twierdzą jednak, że na najbardziej skuteczną walkę z koronawirusem pozwalają tzw. przeciwciała monoklonalne. Działają one tak, że osiadają na "kolcach" koronawirusa i nie pozwalają mu na wnikanie w komórki.

Brytyjscy naukowcy rozmnażają te przeciwciała. Później podają je zakażonym koronawirusem. Twierdzą, że to może pozytywnie wpłynąć na ich odporność. Czy rzeczywiście tak się stanie, wyjaśnią testy na dwóch tysiącach pacjentów z COVID-19.

Koronawirus wciąż groźny. Nareszcie będzie przełom!?

Ten rodzaj terapii może być przełomowym w walce z koronawirusem. Na razie nie ma co popadać w hurraoptymizm. Są jednak przesłanki ku temu, by wierzyć, że to przedsięwzięcie może przynieść bardzo pozytywny efekt.

Jest wiele powodów, które pozwalają sądzić, że ten typ terapii może okazać się skuteczny. Chodzi tutaj o powstrzymanie wirusa przed rozmnażaniem się, jak i również większą przeżywalność pacjentów - tłumaczy Martin Landray z Uniwersytetu Oksfordzkiego, cytowany przez BBC.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić