o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Nieoczekiwane następstwa pandemii. "Powodują tyle szkód co wirus"

9
Podziel się

Lekarz z Wielkiej Brytanii zabrał głos na temat wpływu COVID-19 na sytuację pozostałych pacjentów. Jak dowodzi, przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa potrzeby innych chorych są zaniedbywane. Wskazał, które obszary są najbardziej poszkodowane.

Koronawirus. Nieoczekiwane następstwa pandemii. "Powodują tyle szkód co wirus"
Przez koronawirusa lekarze nie są w stanie poświęcić dość uwagi innym pacjentom (Pixabay, ernestoeslava)
bDZeVvPF

Doktor Ron Daniels jest dyrektorem naczelnym organizacji non-profit Sepsis Trust. Jak dowodził w wywiadzie w programie "Newsnight", obecnie cała uwaga pracowników medycznych skupia się na pandemii COVID-19. W konsekwencji potrzeby pacjentów, którzy nie są zarażeni koronawirusem, nie są wystarczająco zaspokajane.

Koronawirus: inni pacjenci są zaniedbywani przez pandemię COVID-19?

Dr Ron Daniels miał odnotować zaniedbania w trakcie pracy w dwóch szpitalach w Birmingham w Anglii. Zdaniem lekarza konsekwencje dla innych pacjentów czynią tyle samo szkód, co pandemia COVID-19.

bDZeVvPH
Niezamierzona konsekwencja nadmiernego skupienia się na COVID-19 – nie zrozumcie mnie źle, w szczytowym okresie tego kryzysu w brytyjskich szpitalach było ciężko – sprawiła, że w ten chwili mamy do czynienia z następstwami, powodującymi równie wiele szkód, co sam wirus – podkreślił dr Ron Daniels.
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus wciąż nie odpuszcza. Tak wygląda globalna sytuacja
bDZeVvPN

Jak wskazuje dr Ron Daniels, szczególnie cierpią pacjenci chorzy na raka. Zaobserwował również zbyt późne zgłaszanie zawałów serca oraz udarów. Od kwietnia 2020 roku miał też nastąpić wyraźny spadek przyjęć do szpitali.

Odnotowujemy bardzo niewiele przyjęć osób z koronawirusem (...) niezależnie od tego, czy jesteśmy w Birmingham, czy jesteśmy w Swindon, czy w Reading – podkreśla dr Ron Daniels.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZeVvQi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Bozydar1961
9 miesięcy temu
To jest niestety prawda ze lekarze stali sie niedostepni dla chorych na inne choroby niz koronawirus.Wszystkich opanowała jakas histeria to naprawde zaczyna byc chore co się dzieje
Mensch
9 miesięcy temu
Przysięga Hipokratesa przedawniona jest,de facto 140lekarzy w DE potwierdziło że nie istnieje c 19,infopandemia
hiob
9 miesięcy temu
jedyne czym można teraz się "leczyć" to gacie na twarzy , mycie rąk i pogadanka z "lekarzem " przez telefon
bDZeVvQj
koleś
9 miesięcy temu
Spokojnie. Szczepionka tylko czeka. Już jest na tego pseudo wirusa covidowego. Jeszcze trochę paniki wywołanej i wszyscy się masowo zaszczepią. A wraz ze szczepionką wszczepią nam wszystkim czip!!! Przecież o to w tym wszystkim chodzi. Ludzie opamiętajcie się. To globalna ściema przecież. Już mówią, że choroby psychiczne wirus wywołuje. Wszyscy zwariujemy: z powodu braku pracy a tym samym pieniędzy na życie, kredyty itd. A potem dla zmęczonego tłumu . SZCZEPIONKA Z CZIPEM. Koniec wolności. Niestety
AKT 447
9 miesięcy temu
Za to oszustwo koronwirusowe rodszild zyska biliardy. Bo obrót bezgotówkowy, bo strach wywołuje gigantyczną ilość chorób no i jakie gigantyczne doświadczenie w próbie manipulacji na tak wielką skalę. Ciekawe co jeszcze wymyślą i jakie pomysły ma ta nowa rasa panów i nowa szlachta.
Emerytka
9 miesięcy temu
Chciałam dziś zapisać się do okulisty. Zapisy na 2023r. Zrezygnowałam.Mogę nie dożyć!
Jgffdgh
9 miesięcy temu
U nas w Polsce są tylko 4 choroby koronawirus,alkoholizm, papierosy i nadwaga nic innego wśród lekarzy się nie liczy dziś u orzecznika ZUS się przekonałem wszystkim lekarzom zależy tylko i wyłącznie na pieniądzach a zdrowie i życie ludzi mają gdzieś zrobią wszystko do końca roku by kosztem ludzkiego zdrowia zaoszczędzić państwowe pieniądze nie reagując na żadne dalsze leczenie i odsyłając pracownika do pracy pozostaje tylko odwołanie od decyzji orzecznika na które nie ma nawet szans bo przez ozdrowienie człowieka trzeba na drugi dzień iść do pracy śmiechu warta ta służba zdrowia razem z ich przepisami i ministrem zdrowia
Kazimiera
9 miesięcy temu
Sam mam doświadczenie w tej kwestii. Trzeba zająć się na poważnie.
Salomon
9 miesięcy temu
każdy lekarz powinien się podzielić na kilka części to tyle kawałków lekarzy może obsłuży wszystkich
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić