o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Problem połowy ozdrowieńców. Niepokojące skutki koronawirusa

264
Podziel się

Naukowcy z Mediolanu ujawniają nowe, niepokojące skutki koronawirusa. Z ich badania wynika, że u ponad połowy pacjentów wyleczonych z COVID-19 rozwinęły się zaburzenia psychiczne.

Problem połowy ozdrowieńców. Niepokojące skutki koronawirusa
Pacjenci wyleczeni z COVID-19 cierpią na problemy psychiczne (Getty Images)
bEDAUWyd

Naukowcy przeprowadzili badania na 402 pacjentach, którzy leczyli się na COVID-19 w szpitalu San Raffaele w Mediolanie. Projekt miał na celu ujawnienie długoterminowego wpływu koronawirusa na mózg.

Problemy psychiczne kolejnym skutkiem koronawirusa

Okazało się, że miesiąc po wyjściu ze szpitala wiele osób cierpiało na zespół stresu pourazowego, lęki, bezsenność lub depresję. Badanie wykazało, że ponad połowa pacjentów doświadczyła przynajmniej jednego z tych zaburzeń.

bEDAUWyf
Od razu stało się jasne, że stan zapalny wywołany chorobą może mieć również następstwa na poziomie psychiatrycznym - powiedział profesor Francesco Benedetti, kierownik grupy badawczej.

Raport z badań opublikowano w czasopiśmie naukowym "Brain, Behavior and Immunity". Na podstawie wywiadów klinicznych i kwestionariuszy lekarze stwierdzili zespół stresu pourazowego u 28 proc. pacjentów, depresję u 31 proc., lęki u 42. proc., bezsenność u 40 proc., a także objawy zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych u 20 proc.

bEDAUWyl

Wyniki badań zwiększą obawy dotyczące skutków koronawirusa u osób, które wyzdrowiały. Naukowcy przypuszczają, że problemy psychiczne mogą być spowodowane "odpowiedzią immunologiczną na samego wirusa lub psychologicznymi stresorami, takimi jak izolacja społeczna, psychologiczny wpływ nowej, ciężkiej i potencjalnie śmiertelnej choroby, obawy dotyczące zarażenia innych i stygmatyzacja".

Zobacz także: Koronawirus wciąż nie odpuszcza. Tak wygląda globalna sytuacja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDAUWyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(264)
Alek
2 miesiące temu
Już się za was biorą tylko patrzeć jak będą okradani lekarze bo każdy chce pieniądze a lekarze mają żniwa z tytułu cowid i sprzedaży zwłok firmom pogrzebowym.
Tadi
9 miesięcy temu
to są symptomy pochodzące od technologii 5G a nie koronawirusa. Promieniowanie elektromagnetyczne wywołuje takie skutki - bezsennosc, poczucie oslabienia, wzmożone symptomy chorób nowotworowych i neurologicznych. Oskarzaja koronawirus o skutki dzialania wież 5G
Tadi
9 miesięcy temu
to są symptomy pochodzące od technologii 5G a nie koronawirusa. Promieniowanie elektromagnetyczne wywołuje takie skutki - bezsennosc, poczucie oslabienia, wzmożone symptomy chorób nowotworowych i neurologicznych. Oskarzaja koronawirus o skutki dzialania wież 5G
bEDAUWyH
AAA
rok temu
Przechorowsnie C19 nie tylko skutkuje zaburzeniami psychicznymi, ale i chorobami serca, nerek, płuc.Wszyscy wiedzą że to zmodyfikowany wirus.Jeśli chodzi o zaburzenia psychiczne, to takie same mają żołnierze amerykańscy wracający z wojny w Iraku, Awganistanie, Syrii itp
Zuza95
rok temu
Tak. Szczególnie jest to widoczne u premiera BJ
ANOn
rok temu
Ja nie wiem ale z kąd wy to bierzecie
maria
rok temu
ja się martwię o dzieci , które żyją w takim strachu jaką bedą miały zjechaną psychikę widząc ludzi jak zombi zamaskowanych... kol. syn 5 letni zapytał: mamo w twoich czasach też wszyscy musieli nosić maseczki :(
Irek
rok temu
Papierosy zabijają więcej ludzi niż koronawirus, a można je wszędzie kupić. Konserwanty, 5G jest znacznie bardziej szkodliwe a jednak nie zakazano tego. Założyli nam kagańce i chyba o to chodziło. Mamy widoczny zamordyzm.
Grace
rok temu
Wywołali COVID aby zniszczyć połowę populacji.Do tego dokładają straszenie bo planują na szybkich szczepionkach zarobić fortunę.Nieświadomość i nie wiedza jest gorsza od błędów.
lamus
rok temu
Uuuu... Koronawirus w natarciu Uuuuu... ładnie to tak wirtualna polsko straszyć społeczeństwo?
Covidek
rok temu
Boję się 😂 😂 😂 😂 😂
Jjajaja
rok temu
Ciekawe dlaczego w KGHMie nie robia testow?BO PRZYNOSI MILIARDY ZLOTYCH, a zwykle kopalnie nie!!! I trzeba je wykonczyc koroną!
Olek
rok temu
Jestem zaniepokojony tym co robi sanepid w mojej okolicy . Zamykają ludzi w izolatoriach już całymi stadami. . Bez żadnych wyjaśnień. Nieważne , że test wyszedł negatywny. To szaleństwo się rozkręca na dobre. Najbardziej szkoda dzieci, którym znowu zakażą chodzić do szkoły. Albo wykorzystają żeby pozamykać całe rodziny, bo któreś przyjdzie z katarem do szkoły. Dla prowadzących działalność gospodarczą takie kwarantanny często oznaczają bankructwo i nikogo to nic nie obchodzi. Kto by przypuszczał ,że przyjdzie żyć w takich prześladowaniach.
bEDAUWyz
RedPill
rok temu
Takie zaburzenia wynikają z izolacji i straszenia nie z covida samego w sobie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić