Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

WHO wkroczy do Wuhan. Ruszą badania, by sprawdzić, skąd pochodzi koronawirus

194

WHO i chińscy eksperci opracowali plan działań i program pracy dla międzynarodowego zespołu, którego zadaniem będzie odnalezienie źródła koronawirusa. Światowa Organizacja Zdrowia odbyła w tym celu wizytę w Chinach.

WHO wkroczy do Wuhan. Ruszą badania, by sprawdzić, skąd pochodzi koronawirus
WHO zaczyna badania w Wuhan. (Getty Images)

WHO rozpoczyna kompleksowe badania w Wuhan, które mają na celu wykryć źródło koronawirusa. Grupa ekspertów odbyła w tym celu wizytę w Chinach, podczas której opracowano dokładny plan działania.

WHO chce znaleźć źródło koronawirusa

Potrzebne będzie znacznie szersze retrospektywne badanie epidemiologiczne, aby przyjrzeć się tym pierwszym przypadkom i skupiskom w Wuhan oraz w pełni zrozumieć powiązania między tymi przypadkami - powiedział w poniedziałek Mike Ryan z WHO na briefingu prasowym.

W piątek odbyło się spotkanie komitetu nadzwyczajnego ds. COVID-19. Światowa Organizacja Zdrowia przyznała, że koronawirus wciąż jest bardzo niebezpieczny, a pandemia może potrwać jeszcze "przez długi czas". Tedros Adhanom dodał, że jej skutki będą widoczne przez kolejne dziesięciolecia.

Zobacz także: Ograniczania w powiatach. "To się może zdarzyć"

WHO zobowiązało się do przeprowadzenia dokładnych badań. Znalezienie źródła wirusa i prześledzenie jego rozwoju może znaczenie przyspieszyć prace nad szczepionkami i lekami wykorzystywanymi w trakcie infekcji.

 Badania epidemiologiczne rozpoczną się w Wuhan, aby zidentyfikować potencjalne źródło infekcji we wczesnych przypadkach. Dowody i hipotezy wygenerowane w ramach tej pracy stworzą podstawy do dalszych, długoterminowych badań - powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić