Wróć na
Aldona Brauła
|

WHO wkroczy do Wuhan. Ruszą badania, by sprawdzić, skąd pochodzi koronawirus

151
Podziel się

WHO i chińscy eksperci opracowali plan działań i program pracy dla międzynarodowego zespołu, którego zadaniem będzie odnalezienie źródła koronawirusa. Światowa Organizacja Zdrowia odbyła w tym celu wizytę w Chinach.

WHO wkroczy do Wuhan. Ruszą badania, by sprawdzić, skąd pochodzi koronawirus
WHO zaczyna badania w Wuhan. (Getty Images)
bCYbtmqJ

WHO rozpoczyna kompleksowe badania w Wuhan, które mają na celu wykryć źródło koronawirusa. Grupa ekspertów odbyła w tym celu wizytę w Chinach, podczas której opracowano dokładny plan działania.

WHO chce znaleźć źródło koronawirusa

Potrzebne będzie znacznie szersze retrospektywne badanie epidemiologiczne, aby przyjrzeć się tym pierwszym przypadkom i skupiskom w Wuhan oraz w pełni zrozumieć powiązania między tymi przypadkami - powiedział w poniedziałek Mike Ryan z WHO na briefingu prasowym.

W piątek odbyło się spotkanie komitetu nadzwyczajnego ds. COVID-19. Światowa Organizacja Zdrowia przyznała, że koronawirus wciąż jest bardzo niebezpieczny, a pandemia może potrwać jeszcze "przez długi czas". Tedros Adhanom dodał, że jej skutki będą widoczne przez kolejne dziesięciolecia.

bCYbtmqL

Ograniczania w powiatach. "To się może zdarzyć"

WHO zobowiązało się do przeprowadzenia dokładnych badań. Znalezienie źródła wirusa i prześledzenie jego rozwoju może znaczenie przyspieszyć prace nad szczepionkami i lekami wykorzystywanymi w trakcie infekcji.

 Badania epidemiologiczne rozpoczną się w Wuhan, aby zidentyfikować potencjalne źródło infekcji we wczesnych przypadkach. Dowody i hipotezy wygenerowane w ramach tej pracy stworzą podstawy do dalszych, długoterminowych badań - powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO.

Czytaj także:

bCYbtmqR
bCYbtmrm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(151)
wertyp
2 miesiące temu
Najpierw w kolaboracji z Chinami wypuszczają wirusa a teraz będą go badać? Czy oni naprawdę myßlą że ludzie są tak głupi by się na to nabrać?
Yeti
2 miesiące temu
Przecież wirusolog z Wuhan ogłosiła światu źródło pochodzenia koronawirusa.Po tym uciekła do USA. Według niej wirus pochodzi z laboratorium armii Chin.
jas
2 miesiące temu
hahahahahhahahhaa
bCYbtmrn
Jaja
2 miesiące temu
Wiadomo że chińskie wojsko zrobiła tego wirusa ale jaja
czloax
2 miesiące temu
Coś jak wkroczenie polskich prokuratorów do Smoleńska .. po umyciu szczątków wraku przez Rosjan.
Najnowsze komentarze (151)
Doradca
miesiąc temu
Niech wyruszą jeszcze do Instytutu Pirbright. Tam jest patent o nazwie EP3172319A1 Koronawirus.
Atomek
miesiąc temu
A moze to inwazja kosmitow chca nas jak najwiecej wytruc a nikt o tym nie wie?
Ala
miesiąc temu
Nareszcie zrozumieli ze to coś poważniejszego niż myśleli i zaczynają od początku. Miejmy nadzieję że dotrza do prawdziwego źródła.
Ryk
2 miesiące temu
Po pierwsze kobieta ktora powiedziała że wirus nie pochodzi od zadny zwierzat tylko z laboratorium wojskowego juz mieszka w Usa powod jaki? Ujawnila gdzie wirus powstał.I teraz zyje w strachu.
2010
2 miesiące temu
To ja powiem WHO, gdzie mają szukać twórców Covid19... W Londynie! The City od London dokładnie. Już w 2010r było to wiadomo, polecam - Misja anglosaksońska - film na YT Pewnie antidotum też stworzyli, co nie?
Pedagogicznie
2 miesiące temu
Dlaczego znowu mamy się bać? Dlaczego nie ma kary? Dlaczego nie wyciąga się szybko wniosków? Dlaczego na tym świecie ciągle rządzi wojsko? Czyż jesteśmy ciągle tacy głupi?
Corona
2 miesiące temu
Śmiechu warte
Edek
2 miesiące temu
Powinni wyslac tam pana Maciereeicza z podkomisja i wszystkimi expertami bo nikt wiecej tego nie wyjasni
bCYbtmrf
Www
2 miesiące temu
WHO siedzi w kieszeni Chin i pojedzie szukać wirusa po krzakach wynik jest jasny padnie na zwierzaka przywiezionego USA chcą się oczyścić żeby odszkodowania nie płacić krajom i żeby sankcji nie było
Hardi
2 miesiące temu
Ha. Stwierdzą pewnie ten łuskowiec chiński winny . Zwierzak bardzo rzadki krytycznie zagrożony wyginięciem. Będzie tak jak z wiosłonosem, delfinem z Jangcy czy żółwiakiem szanghajskim, następny gatunek wytępiony do ostatniego osobnika. Chińczycy wszystko skonsumują.
stop
2 miesiące temu
who to terrorystyczna organizacja finansowana w sposób nieprzejrzysty na usługach Chin. Teraz na ich zlecenie będą usiłowali zaciemnić sprawę koronawirusa. Na żadnym etapie pandemii who nie sprawdziło się
Sprostowanie
2 miesiące temu
Nie wkroczy a przyjedzie i nie WHO a jedynie kilku pracowników tej organizacji.
Mcc
2 miesiące temu
Dali zatuszować a teraz jadą zbadać sprawę po 6 miesiącach ładnie tam interesy idą
taaak
2 miesiące temu
a rząd chiński przywita who z otwartymi ramionami
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić