aktualizacja 

Koronawirus. Nowy szczep COVID-19 sieje spustoszenie. W brazylijskich szpitalach brakuje tlenu

17

Szpitale w Brazylii borykają się niedoborem tlenu dla osób chorych na Covid-19. Liczba zakażonych rośnie z dnia na dzień za sprawą nowego, bardziej zaraźliwego wariantu wirusa.

Koronawirus. Nowy szczep COVID-19 sieje spustoszenie. W brazylijskich szpitalach brakuje tlenu
W Brazylii zaczyna brakować tlenu dla chorych na Covid-19. (Getty Images)

Stan Amazonas w północnej Brazylii przyznał, że w szpitalach brakuje tlenu dla osób z Covid-19. W mieście Manaus sytuacja stała się tragiczna, a lekarze musieli wybierać, których pacjentów będą leczyć.

Tragiczna sytuacja w szpitalach

Władze stanu ogłosiły, że zwrócą się o dodatkową pomoc do Stanów Zjednoczonych. Niektórzy pacjenci mają być przetransportowani do szpitali w innych stanach.

Cały świat patrzy na nas, gdy pojawił się problem, taki jak z płucami Ziemi. Teraz prosimy o pomoc. Nasi ludzie potrzebują tego tlenu - powiedział na konferencji prasowej gubernator stanu Wilson Lima.
Zobacz także: Czy ozdrowieńcy powinni być szczepieni? Prof. Simon: "Nie ma przeciwwskazań, żeby podbić poziom przeciwciał"

Jak przekazuje agencja AFP zużycie tlenu w Brazylii w ostatnim czasie wzrosło ponad dwukrotnie. Do szpitali trafia coraz więcej osób w ciężkim stanie, które nie przeżyją jeśli nie zostaną podłączone do respiratora.

Nagły skok przypadków jest pozwiązywany z nowy wariantem wirusa, który został wykryty w Brazylii. Podobnie jak wariant brytyjski, nie jest groźniejszy, ale jest o wiele bardziej zaraźliwy.

Brazylijski wariant koronawirusa krążył w Manaus prawdopodobnie już od grudnia. Pojedyncze przypadki zakażenia wykryto nawet w Japonii. Wielka Brytania, która sama zmaga się z mutacją wirusa ogłosiła, że wstrzymuje wszystkie przyloty z Ameryki Południowej.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić