aktualizacja 

W szpitalu zabrakło tlenu. Pacjenci zmarli. Przerażające nagranie z Egiptu

77

W mediach społecznościowych udostępniono film, na których widać jak egipskie pielęgniarki usiłują utrzymać przy życiu pacjentów zakażonych koronawirusem. Wszystko przez to, że w szpitalu zabrakło tlenu. Media donoszą, że przez brak tlenu zmarło co najmniej 4 osoby.

W szpitalu zabrakło tlenu. Pacjenci zmarli. Przerażające nagranie z Egiptu
(Twitter.com)

Jak podała agencja Associated Press egipska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci co najmniej 4 pacjentów z koronawirusem w szpitalu El Husseineya w prowincji Ash Sharqia, po tym, jak w szpitalu zabrakło tlenu. Media społecznościowe obiegło przerażające nagranie, na którym widać jak pielęgniarki desperacko próbują przeprowadzić resuscytację umierających pacjentów.

Krewny jednego z pacjentów Ahmed Mamdouh, który nakręcił wideo, mówi na nagraniu: "Wszyscy na OIOM-ie zginęli… nie ma tlenu" - donosi serwis Middle East Eye.

Gubernator prowincji Sharqia Mamdouh Ghorab zaprzecza zarzutom. Ghorab powiedział, że pacjenci zakażeni COVID-19 zmarli z powodu chorób współistniejących, a nie z powodu braku tlenu.

Dyrektor szpitala, dr Muhammad Sami Al-Najjar powiedział lokalnym mediom, że sytuacja w placówce jest "normalna" i zaprzeczył informacjom, że w szpitalu brakuje tlenu. Twierdził, że pacjenci z OIOMu zmarli z powodu innych chorób przewlekłych.

Niektóre media piszą, że gubernator Gorab miał domagać się kary dla ochroniarzy szpitala, którzy zezwolili odwiedzającym na filmowanie na oddziale.

Prokuratura w Sharqia poinformowała, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci pacjentów. Dyrektor szpitala i lekarze zostali już przesłuchani. Zeznania ma złożyć także autor nagrania, które trafiło do sieci.

Według lokalnych mediów zmarli to dwie kobiety w wieku ok. 60 lat i dwóch mężczyzn w wieku 76 i 44 lat. Obecnie na oddziale izolacyjnym leczonych jest 36 pacjentów z koronawirusem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Od początku pandemii w Egipcie zgłoszono ponad 146 tys. przypadków zakażeń COVID-19, co najmniej 7 975 osób zmarło na koronawirusa.

Zobacz także: Drastyczne nagranie z Kapitolu w USA. Są ofiary śmiertelne
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić