o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Koronawirus. Od grupy krwi zależy jak przejdziesz COVID-19

28
Podziel się

Międzynarodowy zespół naukowców przebadał ponad 1,6 tys. ciężko chorych pacjentów z koronawirusem i odkryli, że na ich stan zdrowia ma wpływ grupa krwi. Osoby z grupą krwi A dwa razy częściej potrzebowały respiratora, a ich objawy były poważniejsze.

Grupa krwi może mieć znaczenie przy COVID-19.
Grupa krwi może mieć znaczenie przy COVID-19. (Pixabay)
bDoOGgiJ

Badania prowadzono w szpitalach zakaźnych Włoch i Hiszpanii. Wzięło w nich udział 1,6 osób cierpiących na COVID-19, które miały widoczne objawy takie jak duszność, problemy z oddychaniem, zaczerwienienie skóry, utrata powonienia.

Okazało się, że grupa krwi ma znaczenie przy zakażeniu. Osoby posiadające grupę krwi A, są o dwa razy bardziej podatne na zakażenie, a także mają cięższe objawy. Musiały także częściej być podłączane do respiratora.

bDoOGgiL

Podobne odkrycie odnotowano wcześniej w Chinach. Tam naukowcy również porównali krew pacjentów zakażonych koronawirusem i zauważyli, że grupa A jest bardziej podatna na chorobę. To może wyjaśnić, dlaczego niektórzy młodzi i zdrowi poważnie chorują, a nawet umierają z powodu koronawirusa.

Zobacz także: Mleko a rak piersi. Naukowcy ostrzegają. Niepokojące wyniki badań

Krew typu O wiąże się z mniejszym prawdopodobieństwem ciężkich objawów choroby. Ponadto osoby o takiej grupie krwi zarażają się o wiele rzadziej. Naukowcy zamierzają teraz kontynuować swoje badania w tym kierunku, aby potwierdzić zebrane dotychczas dane.

bDoOGgiR

Na świecie odnotowano 6,6 mln przypadków koronawirusa. Zmarło ponad 390 tys. osób. Aż 40 proc. z nich to osoby młode w przedziale wiekowym 25-40 lat, które nie miały żadnych chorób współistniejących. Dzięki najnowszym badaniom grup krwi, naukowcy są bliżej odpowiedzi na pytanie, dlaczego wirus atakuje także młodych.

bDoOGgjm
KOMENTARZE
(28)
Jerzy
6 miesięcy temu
40% ??? Wynika z tego ze prawie polowa pacjentow to osoby pomedzy 20 a 40 rokiem zycia. Totalna bzdura. Ludzie, oni tak caly czas oszukuja.
Prawda
6 miesięcy temu
To z tego wynika że ten Virus to nic strasznego. Na raka umiera więcej ludzi czy na grypę. Wyniki z 2018 roku.
Lollll
6 miesięcy temu
Pani Aldono. Skąd Pani wzięła 40% zmarłych w przedziale 25-40. Jesli to pomyłka, to proszę o sprostowanie. Jeslinie pomyłka to proszę o źródło danych.
bDoOGgjn
Peter
6 miesięcy temu
Ściema!!! Przestańcie sie ośmieszać !!! Zostało to juz obalone tysiąc razy. Ludzi z grupa A jest najwiecej i stad może wydawać sie tak.
Genowefa
6 miesięcy temu
Hej pudelkowicze Co u Was?
Najnowsze komentarze (28)
lolek2631
2 miesiące temu
Ja 0+ i co? Szczesciara bo nie zachoruję? Żenada!!!
Aleksander
6 miesięcy temu
Drugi raz mój komentarz z pytaniem o wiarygodne źródło został usunięty :) Brawo Aldona!
Szymek
6 miesięcy temu
Jeśli na świecie umiera 40% stosunkowo młodych, to znaczy, że faktycznie u nas jest inaczej..., bo w Polsce liczba śmierci poniżej 50 to około 10-12% wszystkich. Jeśli grupa krwi 0 - daje większe szanse to to z kolei oznacza, że ten wirus nie jest nowy..., że jest z nami od bardzo dawna i ci, którzy dziedziczą najstarszą z grup, są też bardziej odporni. Możliwe, że w ogóle u nas, w środkowej i wschodniej Europie / Azji wirus nie wystąpił teraz, że zarażaliśmy się nim wielokrotnie przez wiele lat, może dekad. Rozumiecie, taki może jedyny dobry spadek po komunizmie - bratnie narody Rosji i Chin, i inne euroazjatyckie, wymiana kulturalna, wymiana studencka, wymiana wirusów...
otto
6 miesięcy temu
Straszliwe odkrycie. przecież grupa krwi ,,A" przeważa w populacji ludzkiej. A czy zbadano, która odmiana grupy krwi " A" tak reagowała na koronawirusa i w jakiej konfiguracji okoliczności zakażenia?
Ola
6 miesięcy temu
Jak można wciąż pisać bzdety i podawać te statystyki? Autora artykułu proszę o podanie badań naukowych , które potwierdzą podane przez niego zgony.
Sruba
6 miesięcy temu
Tatalna bzdura, tylko oszukuja i oklamuja ludzi, teraz wszystkie zgony to koronawirus, juz nie ma innych chorob tylko corona🤣😂
Wiki
6 miesięcy temu
Ja mam A++++
Joanna
6 miesięcy temu
Narracja jak widać zmienia się co i rusz. Wcześniej było że umierają starsi,a dziś że młodzi nie są naiwni tylko szukają informacji to trzeba ich postraszyć. Żenada.
bDoOGgjf
Lollll
6 miesięcy temu
Pani Aldono. Skąd Pani wzięła 40% zmarłych w przedziale 25-40. Jesli to pomyłka, to proszę o sprostowanie. Jeslinie pomyłka to proszę o źródło danych.
Tygrys
6 miesięcy temu
Przebadano jedną całą osobę i 0,6 drugiej ? To zbyta mała grupa kontrolna ...
Tami
6 miesięcy temu
A ja mam AB czyli co?
Andzia
6 miesięcy temu
Większa ilość ludzi ma grupę A
szarmancki
6 miesięcy temu
Aż 40%? Wg danych WHO w tym przedziele wiekowym zgony stanowią "aż" 4%. Pani Aldonce "niechcący" dopisało się jedno zero.
Vicky
6 miesięcy temu
Pani Aldona Braula. Warto zapamiętać nazwisko tej osoby, żeby ponownie nie być narażonym na totalne bzdury. Jest dużo innych zawodów niż dziennikarstwo, polecam p. Aldono, bo uprawianie dziennikarstwa w takim stylu to wstyd.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić