Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus: półroczna dziewczynka ma COVID-19. Rodzice przestrzegają

101

Erin Bates z Bury w północno-zachodniej Anglii trafiła do szpitala z podejrzeniem COVID-19. Testy potwierdziły, że 6-miesięczna dziewczynka zaraziła się koronawirusem. Rodzice dziecka są zrozpaczeni i dzielą się publicznie swoimi obawami. Zwrócili się z apelem do społeczeństwa.

Koronawirus: półroczna dziewczynka ma COVID-19. Rodzice przestrzegają
(Facebook.com)

Zarażona dziewczynka przebywa obecnie w Szpitalu Dziecięcym Alder Hey w Liverpoolu. Jej stan jest stabilny, jednak z powodu problemów z oddychaniem została podłączona do respiratora.

Dziecku towarzyszy matka Emma Bates, która jednocześnie przechodzi w szpitalu kwarantannę. Wayne Bates, ojciec Erin, również musi pozostawać w domu w obawie, że wykaże symptomy koronawirusa.

Emma Bates obawia się, że jeśli jest zarażona, zostanie przeniesiona do innej placówki i rozdzielona z córką. Z kolei Wayne Bates skarżył się, że w razie śmierci Erin nie będzie mógł jej nawet pożegnać.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Paweł Kukiz opisuje "koszmar" swojej córki w szpitalu

Jeśli moje dziecko umrze teraz, nie pozwolą mi się do niej zbliżyć, ponieważ muszę pozostawać w izolacji w domu. Nie wolno mi iść do szpitala – powiedział Wayne Bates w wywiadzie dla "Lancashire Telegraph".

Koronawirus: jak Erin Bates zaraziła się COVID-19?

Rodzice Erin Bates zdecydowali się podzielić swoją historią z internautami. Opublikowali zdjęcia dziecka na Facebooku i wyrazili przekonanie, że ich córka zaraziła się z winy osób, które nie przestrzegały zasad dystansu społecznego. Zaapelowali do internautów, aby zaczęli traktować pandemię COVID-19 poważnie.

Ludzie wciąż nie traktują tej epidemii poważnie i to mnie denerwuje. Odbieram to osobiście – przyznał Wayne Bates w rozmowie z BBC.

To nie pierwszy pobyt Erin Bates w szpitalu. O dziewczynce już wcześniej zrobiło się głośno w mediach, ponieważ po urodzeniu zmagała się z chorobą serca i ważyła zaledwie 5 funtów i 4 uncje (niespełna 3 kg). Doświadczała również poważnych problemów z tchawicą.

Żeby noworodek przeżył, lekarze byli zmuszeni przeprowadzić operację na otwartym sercu. Po tym wydarzeniu rodzice zaczęli nazywać Erin "cudownym dzieckiem". Emma i Wayne Bates są zrozpaczeni, że ich 6-miesięczna córka znowu musi walczyć o życie. Poprosili internautów o modlitwę za zarażoną dziewczynkę.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić