Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus: poseł do Parlamentu Europejskiego obarcza Chiny winą za pandemię

727
Podziel się:

Hiszpański polityk Hermann Tertsch wysunął poważne oskarżenia wobec Chin. Poseł obarczył komunistyczny rząd bezpośrednią winą za wybuch pandemii koronawirusa i późniejsze śmierci, do których doszło na całym świecie. Zapowiedział, że podejmie kroki w tej sprawie.

Koronawirus: poseł do Parlamentu Europejskiego obarcza Chiny winą za pandemię
(Getty Images, Elyxandro Cegarra/NurPhoto)

Hermann Tertsch wyraził przekonanie, że rząd Chin wiedział o COVID-19 już w listopadzie 2019 roku. Zdaniem posła do Parlamentu Europejskiego władze celowo ukrywały przed światową opinią publiczną istnienie koronawirusa.

Koronawirus: dlaczego Chiny mają być odpowiedzialne za pandemię COVID-19?

Polityk uważa, że działania Chin w znacznej mierze przyczyniły się do rozprzestrzenienia się koronawirusa na całym świecie. Rząd miał celowo wprowadzać świat w błąd oraz prowadzić szeroko zakrojoną akcję dezinformacyjną. Tertsch przytoczył przypadki chińskich lekarzy, którzy alarmowali o zarażeniach za pośrednictwem serwisu społecznościowego WeChat. Mieli oni później zostać zdyskredytowani lub znikać w tajemniczych okolicznościach.

Jak argumentuje Hermann Tertsch, WHO zaproponowało rządowi Chin pomoc. Jednak komunistyczne władze odmówiły pod pretekstem, że mają pandemię COVID-19 pod kontrolą. Polityk uważa, że prawdziwa skala spustoszenia została zatajona, a w kraju zmarło więcej osób, niż wskazują oficjalne statystyki. Powołał się na ustalenia śledztwa przeprowadzonego przez Radio Wolna Azja.

Zobacz także: Zobacz też: Moment infekcji. Te zdjęcia robią wrażenie

Szpitale [...] oddawały krewnym średnio 500 urn z prochami zmarłych dziennie. Miasto (Wuhan – przyp. red.) podobno zamówiło do szpitali 45 tysięcy urn. Szacuje się, że liczba zgonów w Chinach wyniosła około 40 tysięcy, nie 3,5 tysiąca – cytuje polityka "Ani News".

Hermann Tertsch określił Chiny "nowym globalnym zagrożeniem". Zapowiedział, że zamierza poruszyć kwestię odpowiedzialności państwa za pandemię koronawirusa na zebraniu Partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Według ustaleń "Ani News" w dyskusji wezmą również udział Anna Fotyga, Carlo Fidanza oraz Mattias Karlsson.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(727)
Kowalski
3 lata temu
Zolta zaraza zaplaci za szkody. Juz maja noz na gardle. Mimo,ze komunistyczny rzad agresywnie zaprzecza swiat wie, ze to ich winna. Smierc setek tysiecy ludzi to dopiero poczatek. Ostatnie majtki z zoltkow sciagniemy. Trump im tego nie popusci. I my tez!
Kamyk
3 lata temu
Ja uwazam ze zydy sa odpowiedzialne za ten syf.. Bez zydow bedzie RAJ na ziemi.
nostradamus
3 lata temu
a co jesli im ktos to podrzucil zeby nas skonfrontowac?
gfhfggfhfgh
3 lata temu
BO CHINY TO PLAGA
Ove
3 lata temu
Eko Pipi ???
ilianka
3 lata temu
Chcieliście to macie swoją "globalizację". Cel był taki, aby pomóc biednym krajom ludziom dać pracę, a wyszło jak zawsze, gdy nie ma kontroli nad państwami i ludźmi. Nie lubię jeździć do pewnych krajów i mam takie poglądy od zawsze, gdyż nie akceptuję braku sanitarnych warunków i dalekiej egzotyki, nie ze względów na to, że jestem rasistką, ale ze względu na to, że można zarazić się różnymi chorobami, a niektórzy ludzie nie przestrzegają zasad higieny i mają nieakceptowane przeze mnie obrzędy kulturowe, (to dotyczy także części naszego społeczeństwa, ale jednak w mniejszym stopniu). Młodzi chcieli jeździć po świecie robić kariery i "przywlekli" do Europy zaraźliwą chorobę, która dziesiątkuje starszych, słabszych, bezbronnych ludzi, a biali, w tym Europejczycy należą do delikatniejszej rasy, ale niektórzy mają wpojone takie myślenie, że "starsi ludzie są niepotrzebni", jakby to oni mieli moralne prawo decydować o ludzkim zdrowiu i życiu. Taki rozwój sytuacji był do przewidzenia, ale może komuś na tym zależało, aby w taki sposób potoczyły się losy ludzi i świata. Mnie się to nie podoba, a poprzedni porządek świata, gdy każde państwo było u siebie, był o wiele bezpieczniejszy. Podobnie jest w rodzinach, że każda rodzina ma "własne zarazki" i stan higieny, a zadawanie się "z obcymi kulturowo", jest niebezpieczne dla zdrowia.
corona
3 lata temu
Jak miasto Wuhan zostalo odciete od swiata, to Hiszpanie rozgrywani ,mecze pilkarskie przy widowni 80 tysiecznej. Zycie w miastach toczylo sie normalnym trybem i zaraza chinska nikt sie w Europie nie przejmowal. Wtedy to Herman Tertsch mogl alarmowac.
Sidematic
3 lata temu
Nad koronawirusami pracowali wspólnie Amerykanie i Chińczycy z Wuhan, Amerykanie sie wycofali a Chińczycy kontynuowali prace.
lukas
3 lata temu
Ert - masz rację. Chiny powinny być sądzone jeszcze za łupież, łuszczyce i koklusz.
lukas
3 lata temu
Ert - masz rację. Chiny powinny być sądzone jeszcze za łupież, łuszczyce i koklusz.
Polak
3 lata temu
Koronawirus w wielu krajach a Izrael? Nie ma zarazy?
nik
3 lata temu
Koles ma racje .... i co z tego? Jesli Chiny dostana np kare finansowa i nie zaplaca, to co im zrobicie?
jamamażonaona
3 lata temu
No cóż.. Niszczymy naturę, to natura sprzysięgła się przeciw nam. Tego covid nie wybijemy przez następne lata, dopóki 1) nie dotknie to każdego, a dotknie, i albo się uodporni albo nie przeżyje; 2) zostanie wynaleziony lek lub szczepionka... Generalnie jest nas za dużo, za dużo eksploatujemy, za dużo zanieczyszczamy..no to teraz nas natura wytępi jak niepotrzebne robale.. Brakuje jeszcze tylko kataklizmów, ale to też tylko kwestia czasu.. Szkoda mi tylko naszych dzieci..i przyszłych pokoleń..
1234
3 lata temu
Przy okazji nieźle się obłowią sprzedając maseczki,rękawiczki i inne wyposażenie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić