o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Koronawirus. Stan wyjątkowy i nowe przepisy w Hiszpanii

47
Podziel się

W Hiszpanii przedłużono stan zagrożenia epidemicznego. Rząd ogłosił w niedzielę, że potrwa co najmniej do kwietnia. Ma to związek z nasileniem się zachorowań na Covid-19

Koronawirus. Stan wyjątkowy i nowe przepisy w Hiszpanii
W Hiszpanii wprowadzono dodatkowe ograniczenia w związku z drugą falą covid-19. (Getty Images)
bDngbfdx

W Hiszpanii uchwalono nowe przepisy dotyczące drugiej fali koronawirusa. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia rady ministrów zdecydowano o przedłużeniu obowiązującego stanu zagrożenia epidemicznego.

Rząd Pedra Sancheza chce, by stan zagrożenia obowiązywał do kwietnia 2021 r. To oznacza, że do tego czasu będą obowiązywały specjalne czasie obostrzenia, w tym m.in. zakaz wychodzenia z domów pomiędzy godziną 23:00 a 6:00.

bDngbfdz
Nowe przepisy cieszą się poparciem wszystkich sił politycznych - podkreślił Sanchez. 
Zobacz także: Minister Zdrowia Adam Niedzielski o nauce zdalnej. "Będziemy obserwowali"

Reuters donosi, że także podróże między regionami Hiszpanii będą zabronione. Premier chce, aby restrykcje były wprowadzane na podstawie czterostopniowej skali zakażeń od 25 chorych na 100 tys. mieszkańców do powyżej 200 zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

bDngbfdF
W tej chwili na terenie znacznej części naszego kraju występuje poziom czwarty, tzw. ekstremalnego ryzyka. Naszym celem jest obniżenie go do 25 przypadków na 100 tys. obywateli - dodał Sanchez.

Całkowita liczba przypadków w Hiszpanii wynosi ponad 1 mln. Zmarło natomiast prawie 35 000 chorych.

bDngbfea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
Megan
miesiąc temu
Bo wirus atakuje miedzy 23-6 co za porazka.
Darek 74
miesiąc temu
wyspy kanaryjskie są wyłączone z tego - proszę podawać dokładne info
Lol
miesiąc temu
Jest ogłoszony stan wyjątkowy na 15 dni, a nie do kwietnia. Prawdopodobnie będą go przedłużać do kwietnia, ale na to potrzebują zgody innych ugrupowań politycznych.
bDngbfeb
RP1
miesiąc temu
25 chorych na 100000 mieszkańców. Ojej. Szczepionka na COVID z kolei będzie wywoływać powikłania u 1 osoby na 10. To już potwierdzili specjaliści. Pytanie: o co tu k...a chodzi?
Gosc
miesiąc temu
Ludzie przecież cowid jest po to, żeby wszystkie firmy upadły bez wyjątku oprócz korporacyjnych bo tam właściciele są w rządzących elitach i tych firm się nie ruszy. Społeczeństwo ma całkowicie zuborzec i być uzależnione całkowicie od władzy czy systemu jaki nam wprowadza. Nie łudźcie się że będzie lepiej.
Najnowsze komentarze (47)
Chip choo
miesiąc temu
Ludzie chyba zapomnieli, że jeśli umrą to gospodarki i tak nie będzie.
Adam
miesiąc temu
Kompletne idiotyzmy. To plan niszczenia gospodarek,a następnie przejęcie ich za długi,które robią w tej chwili rządy z tytułu r,ekomej pandemii. Przyjdą bracia w starszej wierzę i wezmą wszystko za darmoche. Po wyborach w USA ruszy inwazja rzekomej choroby i zacznie się lock Down na całego. Jak ludzie nie zjednoczą się i nie będą protestować o to czego nie ma jeszcze to czeka nas koszmar jakiego świat nie widział. Tylko zjednoczeni w jednym temacie przeciwko fałszywej Pandemii można coś osiągnąć. Podzieleni będziemy przegrani. Ale pamiętajmy, skutki braku jedności dziś wszyscy odczujemy boleśnie, bez względu czy jesteśmy za czy przeciw aborcji,za czy przeciw PiS i innym partii nie mniej zaklamanym. Oni nas dzielą aby siła przeciwko nim była mniejsza. 11 listopada i każdego weekendu trzeba pokazać, że Polacy nie sieroty i.nie miernoty i potrafią zadbać o swoje interesy.
Słowianin
miesiąc temu
Fałszywa flaga z tym korona wirusem! To NWO!
Głos rozsądku
miesiąc temu
Za jakis czas zobaczenie ludzkiego uśmiechu,ludzkiej twarzy bedzie juz niemozliwe,Ludzie jezeli na to pozwolimy to bedzie nasz koniec,bieda,głód,choroby,śmierć,..i pełne kieszenie polityków śmiejących się z głupiego ludu
Słowa prawdy
miesiąc temu
To jest plandemiczne niszczenie wszelkiej własności prywatnej - szczególnie klasy średniej. Zadłużą ekstremalnie wszystkie kraje w całym tym potwornie i tak już zadłużonym świecie, a następnie zrobią z nas niewolników - bydło, którym będą sterować za kromkę chleba. A to wszystko dzięki planowanej przez twórców NWO od wielu już dekad plandemi. Niestety covidowcy i maseczko entuzjaści legitymizują ten scenariusz. Tak się boją śmierci, że gotowi są oddać swoją wolność za obietnicę szczepionki i czipa, dzięki którym dadzą im namiastkę i ułudę wolności. Witamy w piekle. Witamy nowych władców NWO.
aussi
miesiąc temu
Europa idzie za przykladem Autralii....obostrzenia nie majana celu kotnroli wirusa a wykonczenie ludzi.
Anioł
miesiąc temu
Modlę się aby tych wszystkich którzy wymyślili tą pandemia całe who i tych którzy niszczą swoje narody jak najszybciej Szatan powołał do siebie.
feministka
miesiąc temu
a u nas kiedy stan wyjatkowy ?
bDngbfdT
Morawicki
miesiąc temu
u nas wirus jest w odwrocie! tak się nas boi!
jgchk
miesiąc temu
U nas by już wyli i pluli jakby tak rząd ogłosił. Pluć i wyć też będą jak ... rząd nie ogłosi. Tacy są Polacy.
maria20
miesiąc temu
To pytam się dlaczego się godzimy na to wszystko
Wojskowy
miesiąc temu
to kłamstwo i skandal, jak oszukują nas politycy w całej Europie! czy chodzi tylko o wirusa? czy jest za tym coś jeszcze?
Pies
miesiąc temu
Tresura !!!!!!
Król
miesiąc temu
Jestem za wprowadzeniem stanu wyjątkowego w Polsce.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić