Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Aldona Brauła
|

Dobre wieści. Ważne oświadczenie WHO ws. szczepionki na koronawirusa

105
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przygląda się 10 szczepionkom w trzeciej fazie badań. Wyniki mogą być już w listopadzie, a to oznacza, że wkrótce szczepienia na Covid-19 będą powszechne.

Dobre wieści. Ważne oświadczenie WHO ws. szczepionki na koronawirusa
Niedługo będą wyniki ostatniej fazy badań nad szczepionką na Covid-19. (Getty Images)
bFdUklit

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) czeka na wyniki trzeciej fazy badań nad 10 szczepionkami. Wyniki mogą być już w listopadzie, co daje nadzieję na szybsze upowszechnienie szczepień i zakończenia pandemii.

Nasze największe oczekiwania, o ile wiemy, obserwując postępujące badania, są takie, że możemy mieć wyniki z jednej lub dwóch prób szczepionek przed końcem roku, prawdopodobnie od końca listopada - powiedział dr Soumya Swaminathan z WHO.
bFdUkliv

Są to dane dotyczące skuteczności szczepionki i jej bezpieczeństwa. Na podstawie tych informacji organy regulacyjne będą musiały zdecydować, czy szczepionki mogą zostać oddane do powszechnego użytku, czy są zbyt niebezpieczne.

Zobacz także: Minister Zdrowia Adam Niedzielski o nauce zdalnej. "Będziemy obserwowali"

Swaminathan powiedział, że dobrą rzeczą jest to, że jest wiele szczepionek. To zwiększa szansę na powodzenie. Ekspert zaznacza jednak, że trzeba się pogodzić także z ewentualną porażką, która jest bardzo możliwa. Na obecnym etapie trudno jest przewidywać rezultaty.

bFdUkliB
Najbliższe miesiące będą bardzo trudne, a niektóre kraje są na niebezpiecznej drodze. W zbyt wielu krajach obserwuje się wzrost zachorowań, co teraz prowadzi do tego, że szpitale i OIOM-y działają, ale przekraczają pojemność, a my nadal jesteśmy dopiero w październiku – powiedział wcześniej dyrektor generalny WHO Tedros Ghebreyesus.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdUkliW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(105)
nema
rok temu
nareszcie! w końcu ludzie się wyszczepią i będą wolne miejsca na parkingach. amen
wyloncz tv
rok temu
w telewizji sugerują żeby się szczepić, więc to musi być ważne, w tv zawsze mówią ważne rzeczy.
liszt4ever
rok temu
Takie wiadomości w fali dołujących artykułów w tym kraju lubię czytać. Gdyby kogo naszła ochota, by dowiedzieć się czegoś przydatnego w kwestii szczepień, to polecam stronę www zaszczepsiewiedza pl, jest spoko :)
bFdUkliX
Covtoświrus
rok temu
...czy są zbyt niebezpieczne..a jak są średnio niebezpieczne to będziemy aplikować...i nikt za to nie poniesie odpowiedzialności jeśli komuś zaszkodzi!!!!
Drink
rok temu
Wspaniała wiadomość cicha śmierć jest gotowa ,to jednak Hitler wyprzedził WHO pokazał jak budować obozy rozpoczęte w Kanadzie.
Czesio
rok temu
Jak do tej pory nie wynaleziono skutecznej szczepionki na żadnego wirusa.
CCCCC
rok temu
SZCZEPIONKĘ TO ONI JUŻ DAWNO MAJĄ ZA NIM WIRUS ROZPRZESTRZENIŁ SIĘ PO ŚWIECIE A TERAZ ZAROBIĄ NA SZCZEPIONCE I TO KROCIE
Insane
rok temu
Szczepionki to już były dawno zanim powstała epidemia ludzie zrozumcie nie ma żadnej emidemi to żeby populacja się zmniejszyła a co do szczepionek to już będzie droga do piekła
Anna
rok temu
Nie dajcie sie szczepic trucizną te szczepionki nie maja zadnego atestu nie sa sprawdzone WHO i cała ta reszta niech sie zacznie od siebie
Hej
rok temu
Szczepionka
NL5225
rok temu
Siemka wszystkim ma koronę jak to się dzisiaj okazało z testu który musiałem zrobić. Pracodawca mnie skierował na badanie.Fakt jest taki że dla mnie jest to zwykle przeziębienie(nie mam węchu to trochę dziwne) ale nie wybieram się na tamten świat a tym bardziej po szczepionkę.
xoxo
rok temu
Mam nadzieję, że po wprowadzeniu szczepionki na covid będzie to równia pochyła w kierunku końca pandemii... polecam czytać www zaszczepsiewiedza pl, można się ciekawych rzeczy o szczepionkach dowiedzieć ;)
AMATOR
rok temu
Kto się chcę wszczepic niech szczepi, a kto nie to n8e wolno to zmuszać. Jeśli pandemia miała coś dodatkowego wprowadzić to zebranie wolności. Dla tych co nie wiedzą ostatnie głosowanie w Sejmie o wprowadzeniu czerwonej strefy w całym kraju ukradkiem było też przegłosowane obowiązkowy przymus szczepień na siłę. Zwolennicy szczepionek nie myślą chyba że to w trosce o obywateli. Dalej się chcecie kłócić kto za Pisem a kto za innymi skoro to jedno i tylko Konfederacja ale też w połowie była sprzeciw. Inni wykonują tylko rozkazy z zagranicy. Dodatkowo albo kradną albo drukuja kasę bez opamietania i biorą kredyty. Które my niby wolni ludzie będziemy spłacać.
bFdUkliP
ABU1964
rok temu
B. & M. G. Są pierwszymi ochotnikami
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić