Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Koronawirus. Starcia z policją w Niemczech. Ludzie próbowali uciec z kwarantanny

27

Ponad 200 osób próbowało uciec z kwarantanny po tym, jak w Niemczech gwałtownie wzrosła liczba zakażonych. Musiała interweniować policja.

Koronawirus. Starcia z policją w Niemczech. Ludzie próbowali uciec z kwarantanny
(Getty Images)

Ponad 200 osób próbowało uciec z kwarantanny w Getyndze. Zamieszki wybuchły po tym, jak w Niemczech gwałtownie wzrosła liczba zakażonych koronawirusem i 700 osób zostało zamkniętych na osiedlu na 14-dniową kwarantannę.

Kompleks został zamknięty w czwartek, po tym jak dwie osoby uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa. Do piątku przebadano pozostałych mieszkańców, okazało się, że zakażeń jest 120.

W starciach zostało rannych ośmiu policjantów. Mieszkańcy wieżowców rzucali kamieniami i butelkami. Próbowano także sforsować metalowe barierki, które odgradzają osiedle. Jak dotąd jedna osoba została aresztowana.

Zobacz także: Szumowski o noszeniu maseczek przez kandydatów na prezydenta: "to jest mój ciągły apel”

Większość mieszkańców pochodzi z Rumunii. Lokalne władze zatrudniły specjalistów i tłumaczy, którzy prowadzą rozmowy i starają się nakłonić zakażonych do pozostania w swoich mieszkaniach.

W Niemczech w ciągu kilku ostatnich dni gwałtownie wzrosła liczba zakażonych. Poza Getyngą powstało kilka nowych ognisk koronawirusa. Współczynnik reprodukcji wynosi obecnie 2,88, a jeszcze przed kilkoma dniami miał wartość 0,86. Aby epidemia zaczęła wygasać, współczynnik musi wynosić mniej niż 1.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić