Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Koronawirus w Niemczech. Współczynnik reprodukcji drastycznie wzrasta

10
Podziel się

W Niemczech współczynnik reprodukcji koronawirusa wzrósł do 1,79. Jeszcze w piątek było to 1,06. Jak informują urzędnicy z Instytut im. Roberta Kocha (RKI), jest to wartość znacznie wyższa niż wymagana do opanowania epidemii.

Koronawirus w Niemczech. Współczynnik reprodukcji drastycznie wzrasta
(Getty Images)
bEKmoqUR

W ciągu jednego dnia współczynnik reprodukcji wzrósł z 1,06 do 1,79. Jest to wartość zbyt wysoka, by móc zwalczyć epidemię koronawirusa.

Współczynnik 1,79 oznacza, że 100 zainfekowanych przekazuje wirusa kolejnym 179 osobom. Aby epidemia zaczęła wygasać, współczynnik musi wynosić mniej niż jeden.

bEKmoqUT

Nagły wzrost tego współczynnika jest powiązany z nowym ogniskiem koronawirusa. W fabryce mięsa Tönnies w Rheda-Wiedenbrueck spośród 983 przebadanych pracowników aż 657 uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wszyscy pracownicy trafili na kwarantannę.

Zobacz także: Koronawirus. Program specjalny - odcinek 14

Po wykryciu nowego ogniska zastosowano odpowiednie środki. Zamknięto szkoły oraz przedszkola, a lokalne władze współpracują z fabryką w celu zapobiegnięcia rozprzestrzenienia się koronawirusa.

bEKmoqUZ

W Niemczech potwierdzono ponad 191 tys. przypadków koronawirusa. Zmarło 8,9 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKmoqVu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Retygdziekotl...
3 miesiące temu
Wzrasta reprodukcja 1 - C-wirusa, 2 - wśród mas uchodźców...Cieszcie się Polacy bo Niemców koniec jest "...blisko, coraz bliżej...".
Kłamstwa
rok temu
To są kłamstwa, nic nie wskazuje na to co piszą, ludzie się przemieszczają i nikt nie kaszle, nie mają kataru, nie wiem jak u ciapatych, bo ja ich unikam. Zu
Kłamstwa!
rok temu
To są kłamstwa. Mieszkam w DE i nie widzę żeby ktoś kaszlał, katar miał, czy w predczkolu coś było, ludzie się przemieszczają i nic nie wskazuje na to co piszą.
bEKmoqVv
Agata
rok temu
Żeby jeszcze ten wirus byl taki groźny, ale was zmanipulowali 🤣
Hhh
rok temu
Pracuje w branży spożywczej, kolega w meblarskiej, wszędzie jest tak samo jak w t{nnisie.. Zachowanie odległości na produkcji nie możliwe, w szatni także, na socjalraumie także, jak by zbadali wszystkich to by zamknęli całe Niemcy, nic nie znaczaca choroba a ile zamieszania
hehe
rok temu
A wytykali Polsce, że u nas jest beee, a u nich już cacy i po epidemii, a my nie mamy prawa uważać, że u nas jest dobrze
Heniek
rok temu
Co oni chcą przyjęli niezarejesteowanych Turków Rumunów i innych do pracy i zamieszkania vez szczepien na wszystkie inne choroby,bo zeby zaoszczedzic Taki kraj jak Amerykanie podobnie zatrudniaja bez leczenia
Heniek
rok temu
A ja myślałem ze w koncu jedyna normalna rasa to jest Niemcy zaczęli sie rozmnażać-współczynnik reprodukcji Myślalem ze Turcy może zaczynaja Niemcy zalewać Ale nie to jest dalej choroba chińska...
Jola
rok temu
dziesiejsze 600 osob nie ma nic wspolnego z zeznia !!! od 2 di pokazuja ze w duzych miastach w Blokowiskach wybuchla ponownie epidemia , tam w jednym bloku wykryli 70 przypakow !!! no ale co bende mowic , gdy wszyscy chodzili w maseczkach , to mlodzierz Arabska i Turecka chodzila bez masek !!! teraz sa tego konsekwencje !!!
nieszczuc
rok temu
co to za hejt. Niemcy maja najlepsze wyniki jesli chodzi o opanowanie wirus, jak i najmniejsza umieralnosc ludzi juz zarazoych.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić