Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Szczepionka w 2021 roku. Zapowiedź Chin

140

Gao Fu zabrał głos na temat prac nad szczepionką na COVID-19. Dyrektor chińskiego Centrum Kontroli Chorób udzielił wywiadu państwowym mediom, w którym przyznał, że remedium powinno być gotowe w chwili uderzenia drugiej fali zarażeń koronawirusem.

Koronawirus. Szczepionka w 2021 roku. Zapowiedź Chin
(Getty Images, China News Service , Contributor)

Dyrektor Gao Fu poinformował, że szczepionka na COVID-19 będzie gotowa już we wrześniu. Nie zostanie jednak udostępniona do powszechnego użytku, lecz skorzystają z niej członkowie niektórych grup zawodowych, m.in. pracownicy służby zdrowia.

Te nowo opracowane szczepionki, które wciąż znajdują się w drugiej lub trzeciej fazie badań klinicznych, mogą być stosowane w przypadku niektórych specjalnych grup, na przykład pracowników służby zdrowia – powiedział Gao Fu w wywiadzie dla China Global Television Network.

Koronawirus: kiedy szczepionka na COVID-19 będzie gotowa do powszechnego użytku?

Dyrektor Centrum Kontroli zapowiada, że szczepionka będzie gotowa do powszechnego użytku już na początku 2021 roku. Jak przypuszcza Gao Fu, właśnie wtedy nastąpi druga fala uderzenia pandemii COVID-19. Według ustaleń "New York Post" po raz pierwszy przedstawiciel rządu chińskiego publicznie określił, ile potrwa produkcja szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Naukowcy z Johns Hopkins University uważają, że tylko szczepionka może spowolnić rozprzestrzenianie się pandemii. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków oszacowała, że powszechne stosowanie szczepionki w Stanach Zjednoczonych nastąpi najpóźniej za rok. Z kolei przedstawiciele WHO zapowiadają jej powstanie za około 18 miesięcy.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Szumowski chce obowiązkowych szczepień

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić