Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Koronawirus. Tak go unikniesz. Naukowcy opracowali nowy sposób na COVID-19

29

Jak uniknąć zakażenia koronawirusem? Brytyjscy naukowcy opracowali nowy preparat. Jak twierdzą, ma on chronić przed infekcją osobę, która go stosuje. Ma także zminimalizować zakażenie osób z otoczenia.

Koronawirus. Tak go unikniesz. Naukowcy opracowali nowy sposób na COVID-19
Koronawirus. Nowy sposób na COVID-19 (Getty Images, Chesnot)

Naukowcy mają nowy sposób na COVID-19

Opracowany w Birmingham spray do nosa, według słów jego twórców, ma wyłapywać wirusa, który przedostał się już do nosa. Tam jest powlekany przez dostarczaną w formie sprayu substancję i następnie albo wydmuchiwany z nosa, albo połykany. W sytuacji, gdy zostanie połknięty, nie powinien się wchłonąć do organizmu, ponieważ jego cząsteczki są obleczone areozolem.

Spray na COVID-19, składający się z dwóch polimerów polisacharydowych (karagen i gellan), równomiernie pokrywa wnętrze nosa. Tym samym ma stanowić ochronę przed koronawirusem. Jak wynika z badań, które przytacza Polsat News, spray ma chronić przez 48 godziny.

Chociaż nasze nosy filtrują tysiące litrów powietrza każdego dnia, nie ma w nich zbyt dużej ochrony przed infekcją, a większość wirusów przenoszonych drogą powietrzną jest wchłaniana przez nos. Spray, który opracowaliśmy, zapewnia tę ochronę, ale może również zapobiec przenoszeniu wirusa z człowieka na człowieka – przekazał cytowany przez Polsat News prof. Liam Grover, autor badania.

Koronawirus. Szansa na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa

Według naukowców z Birmingham opracowany spray pomoże ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, a tym samym jest szansa, że zakończy się pandemia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić