Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Koronawirus. 1/3 zgonów na COVID-19, to pacjenci z tą chorobą

88
Podziel się

Prof. Grzegorz Dzida z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ostrzega wszystkich cukrzyków. To właśnie osoby z tą przypadłością stanowią jedną trzecią zmarłych zakażonych koronawirusem.

Koronawirus. 1/3 zgonów na COVID-19, to pacjenci z tą chorobą
Zdjęcie poglądowe (Pixabay, jarmoluk)
bEUIZoRN

Naukowcy dokonali bardzo ciekawego odkrycia. Okazuje się, że jedna trzecia osób, która zmarła wskutek zakażenia koronawirusem to cukrzycy. Dane te powodują, że grupa ta musi szczególnie unikać ryzyka związanego z pandemią. Skutki zakażenia mogą okazać się dla nich katastrofalne.

Należy również pamiętać o pewnym aspekcie. Prof. Grzegorz Dzida z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie podkreśla, że cukrzyca nie wpływa na wzrost ryzyka zakażenia koronawirusem. Jednak ta powoduje, że cukrzycy gorzej przechodzą chorobę.

bEUIZoRP
Wśród zmarłych z powodu tej choroby jedna trzecia to pacjenci z cukrzycą. Może to mieć jednak związek również z wiekiem, ponieważ po 65. roku życia nawet co piąta osoba ma cukrzycę - opowiada profesor.

Chodzi przede wszystkim o cukrzycę typu 2. Na całym świecie choruje na nią aż 463 miliony ludzi, w tym 3 miliony Polaków. Ekspert zwraca uwagę, że ryzyko powikłań zwiększa się wraz z długością występowania choroby. Pandemia zmieniła nawyki i rytm dnia wielu chorujących na cukrzycę. Poza tym niektórzy z nich zrezygnowali z dotychczasowego leczenia, chociażby z powodu gorszego dostępu do recept.

Wynika to z tego, że pacjenci otrzymują lawinę nowych informacji, czytają w internecie o epidemii, a przy okazji o ukrytych w tych doniesieniach fake newsach, o budzących dużo wątpliwości terapiach. Najczęściej ukazują się one pod hasłem jak szybko i prawidłowo leczyć cukrzycę - mówi diabetolog.
bEUIZoRV

Specjalistów niepokoi strach cukrzyków przed pobytem w szpitalu związany z pandemią. Diabetolog zaleca im stosowanie tylko leków zaleconych przez lekarza. Podkreśla też, że warto skorzystać z teleporady, która jest w diabetologii skuteczna. Specjalista radzi również, aby każdy cukrzyk pamiętał o stałym nawodnieniu, które jest bardzo istotne.

Zobacz także: Burza w Sejmie. Jarosław Kaczyński do opozycji: macie krew na rękach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUIZoSq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
ZUS-y
rok temu
To radość...
Nickpon
rok temu
W Polsce musi byc naprawde zle, skoro miliarder Soros znany dobroczynca ludzkosci i spekulant, oskaza rzad o brak praworzadnosci. Donosi o tym polska edycja business insider z wydawnistwa Ringier Axel Springer. Herr Tusk ma mocnych sojusznikow.
ninja1968
rok temu
powiem wam ludzie szukajcie boga
bEUIZoSr
ninja1968
rok temu
mowiem wam o bogu ktory jest na niebiosach
ninja1968
rok temu
ludzie jestescie zdrowi wirusy zawsze byly ale ze nasz bog jest innny i wam mowi
Jana
rok temu
To nie cov to zabija brak dostępu do ratowania chorych.Wiem bo w rodzinie zachorowała żona,dwa dni i do pracy,natomiast mąż też zachorował 2dni póżniej i nie mógł do dzwonić się do lekarza i przyszła pomoc ale za późno.
Kuba
rok temu
Przychodnie zamknięte jak twierdze w szpitalach brak miejsc i opieki a prasa codziennie podaje nowe grupy ludzi o ryzyku zachorowania. To na pewno pomaga w dobrym psychicznym samopoczuciu Polaków
Trak
rok temu
Poprawność polityczna nie pozwala na ujawnienie prawdy, że HIV-owcy nie mają odporności praktycznie na żadnego (korona)wirusa i są dziesiątkowani przez covida. Także dla lajcikowego trybu życia covid nie jest łaskawy.
wnerw
rok temu
F* u!!! Przestancie straszyc ludzi.
DAN.338
rok temu
A ja słyszałem, że najbardziej są narażeni .... wielbiciele napędu rowerowego oraz " nie wiadomo, co to jest toto "
DAN.338
rok temu
A ja słyszałem, że najbardziej są narażeni .... wielbiciele napędu rowerowego oraz " nie wiadomo, co to jest ... toto ..."
DAN.338
rok temu
A ja słyszałem, że najbardziej są narażeni .... wielbiciele napędu rowerowego oraz " nie wiadomo, co to jest toto "
zapytanko
rok temu
Od kiedy 1/3 to większość ?
bEUIZoSj
Emerytka
rok temu
Myślę, że ludzie starsi stanowią też największą liczbę chorych na cukrzycę typu 2 w związku z powyższym idzie to w parze w stosunku do umierającej grupy wiekowej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić