o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Koronawirus. 1/3 zgonów na COVID-19, to pacjenci z tą chorobą

88
Podziel się

Prof. Grzegorz Dzida z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ostrzega wszystkich cukrzyków. To właśnie osoby z tą przypadłością stanowią jedną trzecią zmarłych zakażonych koronawirusem.

Koronawirus. 1/3 zgonów na COVID-19, to pacjenci z tą chorobą
Zdjęcie poglądowe (Pixabay, jarmoluk)
bDIeekth

Naukowcy dokonali bardzo ciekawego odkrycia. Okazuje się, że jedna trzecia osób, która zmarła wskutek zakażenia koronawirusem to cukrzycy. Dane te powodują, że grupa ta musi szczególnie unikać ryzyka związanego z pandemią. Skutki zakażenia mogą okazać się dla nich katastrofalne.

Należy również pamiętać o pewnym aspekcie. Prof. Grzegorz Dzida z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie podkreśla, że cukrzyca nie wpływa na wzrost ryzyka zakażenia koronawirusem. Jednak ta powoduje, że cukrzycy gorzej przechodzą chorobę.

bDIeektj
Wśród zmarłych z powodu tej choroby jedna trzecia to pacjenci z cukrzycą. Może to mieć jednak związek również z wiekiem, ponieważ po 65. roku życia nawet co piąta osoba ma cukrzycę - opowiada profesor.

Chodzi przede wszystkim o cukrzycę typu 2. Na całym świecie choruje na nią aż 463 miliony ludzi, w tym 3 miliony Polaków. Ekspert zwraca uwagę, że ryzyko powikłań zwiększa się wraz z długością występowania choroby. Pandemia zmieniła nawyki i rytm dnia wielu chorujących na cukrzycę. Poza tym niektórzy z nich zrezygnowali z dotychczasowego leczenia, chociażby z powodu gorszego dostępu do recept.

Wynika to z tego, że pacjenci otrzymują lawinę nowych informacji, czytają w internecie o epidemii, a przy okazji o ukrytych w tych doniesieniach fake newsach, o budzących dużo wątpliwości terapiach. Najczęściej ukazują się one pod hasłem jak szybko i prawidłowo leczyć cukrzycę - mówi diabetolog.
bDIeektp

Specjalistów niepokoi strach cukrzyków przed pobytem w szpitalu związany z pandemią. Diabetolog zaleca im stosowanie tylko leków zaleconych przez lekarza. Podkreśla też, że warto skorzystać z teleporady, która jest w diabetologii skuteczna. Specjalista radzi również, aby każdy cukrzyk pamiętał o stałym nawodnieniu, które jest bardzo istotne.

Zobacz także: Burza w Sejmie. Jarosław Kaczyński do opozycji: macie krew na rękach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIeektq
bDIeektK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
Bubu
3 miesiące temu
To nie covid zabija tylko brak odpowiedniej pomocy lekarskiej.
Hadrian
3 miesiące temu
Nazywajmy rzeczy po imieniu- z powodu gorszego lub braku dostepu do LEKARZY
cu2
3 miesiące temu
Cukrzyce trzeba leczyć nowymi lekami,a nie od 20-u lat tymi samymi.
bDIeektL
AAA
3 miesiące temu
Z BRAKU OPIEKI W SZPITALACH SZCZEGULNIE NOCĄ RANO ZBIERA SIĘ ŻNIWO
Logik
3 miesiące temu
2/3to nie cukrzycy powinni się pilnować
Najnowsze komentarze (88)
ZUS-y
3 miesiące temu
To radość...
Nickpon
3 miesiące temu
W Polsce musi byc naprawde zle, skoro miliarder Soros znany dobroczynca ludzkosci i spekulant, oskaza rzad o brak praworzadnosci. Donosi o tym polska edycja business insider z wydawnistwa Ringier Axel Springer. Herr Tusk ma mocnych sojusznikow.
ninja1968
3 miesiące temu
powiem wam ludzie szukajcie boga
ninja1968
3 miesiące temu
mowiem wam o bogu ktory jest na niebiosach
ninja1968
3 miesiące temu
ludzie jestescie zdrowi wirusy zawsze byly ale ze nasz bog jest innny i wam mowi
Jana
3 miesiące temu
To nie cov to zabija brak dostępu do ratowania chorych.Wiem bo w rodzinie zachorowała żona,dwa dni i do pracy,natomiast mąż też zachorował 2dni póżniej i nie mógł do dzwonić się do lekarza i przyszła pomoc ale za późno.
Kuba
3 miesiące temu
Przychodnie zamknięte jak twierdze w szpitalach brak miejsc i opieki a prasa codziennie podaje nowe grupy ludzi o ryzyku zachorowania. To na pewno pomaga w dobrym psychicznym samopoczuciu Polaków
Trak
3 miesiące temu
Poprawność polityczna nie pozwala na ujawnienie prawdy, że HIV-owcy nie mają odporności praktycznie na żadnego (korona)wirusa i są dziesiątkowani przez covida. Także dla lajcikowego trybu życia covid nie jest łaskawy.
bDIeektD
wnerw
3 miesiące temu
F* u!!! Przestancie straszyc ludzi.
DAN.338
3 miesiące temu
A ja słyszałem, że najbardziej są narażeni .... wielbiciele napędu rowerowego oraz " nie wiadomo, co to jest toto "
DAN.338
3 miesiące temu
A ja słyszałem, że najbardziej są narażeni .... wielbiciele napędu rowerowego oraz " nie wiadomo, co to jest ... toto ..."
DAN.338
3 miesiące temu
A ja słyszałem, że najbardziej są narażeni .... wielbiciele napędu rowerowego oraz " nie wiadomo, co to jest toto "
zapytanko
3 miesiące temu
Od kiedy 1/3 to większość ?
Emerytka
3 miesiące temu
Myślę, że ludzie starsi stanowią też największą liczbę chorych na cukrzycę typu 2 w związku z powyższym idzie to w parze w stosunku do umierającej grupy wiekowej.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić