Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 
aktualizacja 

Koronawirus. Ten kraj to tykająca bomba. Lekarze ostrzegają

7

Indyjscy lekarze biją na alarm. Podkreślają, że z powodu koronawirusa kraj "siedzi na tykającej bombie zegarowej". Apelują do rządu o zwiększenie wydatków na służbę zdrowia.

Koronawirus. Ten kraj to tykająca bomba. Lekarze ostrzegają
Koronawirus. Indie to "tykająca bomba" (PAP, RAJAT GUPTA)

Lekarze ostrzegają przed katastrofą w Indiach. W czwartek władze poinformowały o rekordowym przyroście zarażonych koronawirusem. W ciągu doby zdiagnozowano blisko 10 tys. nowych przypadków.

Indie to tykająca bomba. Lekarze ostrzegają

Dr Harjit Singh Bhatti, prezes Progressive Medicos and Scientists Forum alarmuje, że Indie "siedzą na tykającej bombie zegarowej". Podkreślił, że wprowadzenie zmian w całym kraju może zminimalizować szkody spowodowane pandemią.

Dopóki rząd nie zwiększy wydatków na opiekę zdrowotną, nic się nie zmieni. Wiele osób umrze - powiedział Dr Harjit Singh Bhatti w rozmowie z Associated Press.

Koronawirus w Indiach. Zanotowano 286 579 potwierdzonych przypadków zakażenia, co jest piątym najwyższym wskaźnikiem na świecie. Zmarło ponad 8,1 tys. osób, w tym 357 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Po dwumiesięcznym zamknięciu rząd zniósł część obostrzeń. Ponownie otwarto restauracje, centra handlowe i miejsca kultu w większości regionów w Indiach. Metro, hotele i szkoły pozostają zamknięte.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. O. Paweł Gużyński: człowiek poszukuje kontaktu duchowego
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić