Angelika Karpińska| 

Koronawirus u pasażerów z Polski. LOT się doigrał

5

Na pokładzie samolotu z Polski do Chin było pięciu pasażerów z COVID-19. Polskie Linie Lotnicze LOT po raz kolejny zostały ukarane i dostały tymczasowy zakaz lotów do Chin.

Koronawirus u pasażerów z Polski. LOT się doigrał
LOT z zakazem lotów do Chin (Wikimedia Commons)

Urząd Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC) przekazał, że PLL LOT objęto zakazem wykonywania połączeń lotniczych do Chin. Powodem było wykrycie koronawirusa u kilku pasażerów z Polski.

Zakaz będzie obowiązywał od 22 marca przez co najmniej dwa tygodnie. Zostanie wydłużony, jeśli wśród pasażerów lub członków załogi LOT-u zostaną stwierdzone kolejne przypadki COVID-19.

Kara ma związek z lotem z Warszawy do Tiencin, który odbył się 3 marca. Na pokładzie samolotu linii lotniczych LOT było pięciu pasażerów, u których na chińskim lotnisku wykryto koronawirusa.

Wszyscy pasażerowie tego rejsu posiadali niezbędne do odbycia podróży dokumenty, w tym wymagane przez stronę chińską zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa - zapewnia LOT w komunikacie dla "Rynku Lotniczego".

To już kolejny raz kiedy Chiny nakładają karę na polskiego przewoźnika. W listopadzie na LOT został nałożony czterotygodniowy zakaz lotów. W samolocie z Polski było wówczas 10 pasażerów, u których na lotnisku w Tiencin potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Zobacz także: Nowe obostrzenia zabolą w całej Polsce. Prof. Andrzej Fal przyznaje, że się przeliczył

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić