Wróć na
Karolina Woźniak
|

Koronawirus w Afryce. Ludzie czekali w 4-kilometrowej kolejce po jedzenie

35
Podziel się

Tysiące głodnych ludzi stało w 4-kilometrowej kolejce po jedzenie. Taka sytuacja miała miejsce w mieście Centurion w RPA.

Kolejka po jedzenie w Johannesburgu sięgała aż 4 kilometrów. Rozdawanie paczek z jedzeniem było akcją charytatywną.
Kolejka po jedzenie w Johannesburgu sięgała aż 4 kilometrów. Rozdawanie paczek z jedzeniem było akcją charytatywną. (Twitter)
bCPjAIyJ

Na materiale, który zarejestrował dron, można było zobaczyć długą kolejkę ludzi czekających na jedzenie. Rozdawanie pożywienia było zorganizowaną charytatywną akcją dla tych, którzy najbardziej go potrzebują.

Koronawirus w Afryce. Ludzie czekali w 4 kilometrowej kolejce po jedzenie

Paczki z jedzeniem zostały zorganizowane przez Tshwane Muslim Community, Sutherland Ridge, Ikon Park i Westhills. Nagranie, które stworzono z powietrza, udostępniono w mediach społecznościowych. Miejscowi niejednokrotnie wyrażali obawy, że w trakcie trwania epidemii głód będzie się nasilał. W kolejce czekali ludzie pochodzący z Zimbabwe, Mozambiku, Malawi, Kamerunu i Mali.

bCPjAIyL

Wśród osób rozdających paczki z jedzeniem był działacz społeczny, Yusuf Abramjee. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że pomoc żywnościowa jest tylko "kroplą w morzu" dla tych, którzy walczą o znalezienie wystarczającej ilości środków, aby przetrwać blokadę.

Mieszkańcy zmagają się nie tylko z problemem głodu, ale także z brakiem dostępu do czystej wody i pozostawiającym wiele do życzenia wyposażeniem placówek medycznych. Zdaniem ekspertów Afryka może stać się kolejnym epicentrum epidemii koronawirusa.

bCPjAIyR

Zobacz także: Koronawirus. Biegacze z Afryki zdominują igrzyska? "Nadal mogą normalnie trenować na wysokościach"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCPjAIzm
KOMENTARZE
(35)
Racjonalista
3 miesiące temu
"Rozdawanie pożywienia było zorganizowaną charytatywną akcją dla tych, którzy najbardziej go potrzebują." Oczywiście w kolejce stali "czarni" a szczyptę ich majątku w postaci talerza zupy wydzielali im "biali"
antyfan
3 miesiące temu
za rządów białych, nie do pomyślenia była by taka bieda...
drixx
3 miesiące temu
z tego co wiem w RPA uchwalili prawo że całe majątki ziemskie odbiera się białym i daje czarnym. No i chyba widać efekty tego świetnego pomysłu. Do roboty NIE, zarządzać NIE, po darmową michę TAK TAK TAK !
bCPjAIzn
Ewe
3 miesiące temu
Mają największy problem z wodą...oglądałam niedawno film, na którym biali instalują studnie, a czarni siedzą i się przyglądają... Inna scenka, tym razem z Haiti, biali odgruzowują domy po trzęsieniu ziemi, szukają zasypanych, a czarni właściciele siedzą i się przypatrują. Przypadek...
ali das
3 miesiące temu
dobrze ze maja daleko, bo juz by siedzieli w pontonach
Najnowsze komentarze (35)
ola
3 miesiące temu
w kadej paczce jeszcze paka prezerwatyw i wtedy jest szansa , że nie umrą z głodu
psyche
3 miesiące temu
Jedzenie wzamian za testowanie szczepionki BillaG.?
Swojak
3 miesiące temu
No cóż korona wirus nie wybiera czy ktoś jest biały czy czarny ścina tak samo
WHO
3 miesiące temu
Głód w Afryce można by zwalczyć szybko. Tylko po co? Dostaną jedzenie za darmo i dalej będą się rozmnażać. I tak w kółko.
Jankowalski
3 miesiące temu
W moim mieście mieszka biała kobieta ,która ma czarnego męża, jak idą z zakupów to myślicie że kto dźwiga toboły. Kobieta, bo wielki czarny pan ma lewe ręce do roboty i to jest fakt z życia a nie sciema
czarna
3 miesiące temu
mentalnosc - po co pracowac jak mozna dostac za darmo
harcerzyk
3 miesiące temu
Malaria, glod, aids, syfilis, wojny, a i tak ludnosci przybywa. u nas cisza spokoj, bogactwo niewyobrazalne dla wiekszosci swiata, leczenie najciezszych chorob, i co? ludnosc wymiera, znaczy sie coraz mniej ludzi. Przypadek?
ip123
3 miesiące temu
Mieli kiedyś życie bez zbyt wielu utrudnień, ale znaleźli sobie Mandelę, który doprowadził RPA do totalnej biedy. Ciekawe kim był ojciec tego Mandeli? Wykończył szybko kraj i mieszkańców. Teraz to chyba tylko oczekują na "mannę z nieba" czyli zrzutów lotniczych od "białasów", bo oni widocznie mają tych dóbr za dużo , skoro muszą aż z samolotów tego się pozbywać.
bCPjAIzf
😂🤣😂🤣
3 miesiące temu
Ludzie to zwykła ustawka, stoją tam bo ich oto poproszono, za to dostaną, smakołyki i jedzenie którego nie mają na co dzień, pewnie jeszcze ubrania i zabawki dla dzieci, słodycze...🤣😂🤣😂🤣😂 To ścieżka, na całego...A że czarnych to lenie śmierdzące to fakt
8787
3 miesiące temu
Kto chce też tak stać niech nie głosuje na Dudę
🇵🇱🇵🇱🇵🇱
3 miesiące temu
Minuta 1,27 po prawej stronie filmiku,jakby nasza flaga 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱 biało czerwona...🤗🥰😘
Fakty
3 miesiące temu
To tak jak u nas już dobrobyt mają tylko 4 km. po jedzenie a My tylko cztery lata do specjalisty.
Jaa
3 miesiące temu
Białych wygonili albo zabili i nie ma komu żywności produkować. Samo nie urośnie, a pracować się nie chce. Lenie.
afrykaner
3 miesiące temu
mieszkałem w Johannesburgu 25 lat,teraz w Warszawie,noga moja tam nie stanie,bez białych bambusy zdechną z głodu.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić