Karolina Woźniak| 

Koronawirus w Afryce. Ludzie czekali w 4-kilometrowej kolejce po jedzenie

49

Tysiące głodnych ludzi stało w 4-kilometrowej kolejce po jedzenie. Taka sytuacja miała miejsce w mieście Centurion w RPA.

Kolejka po jedzenie w Johannesburgu sięgała aż 4 kilometrów. Rozdawanie paczek z jedzeniem było akcją charytatywną.
Kolejka po jedzenie w Johannesburgu sięgała aż 4 kilometrów. Rozdawanie paczek z jedzeniem było akcją charytatywną. (Twitter)

Na materiale, który zarejestrował dron, można było zobaczyć długą kolejkę ludzi czekających na jedzenie. Rozdawanie pożywienia było zorganizowaną charytatywną akcją dla tych, którzy najbardziej go potrzebują.

Koronawirus w Afryce. Ludzie czekali w 4 kilometrowej kolejce po jedzenie

Paczki z jedzeniem zostały zorganizowane przez Tshwane Muslim Community, Sutherland Ridge, Ikon Park i Westhills. Nagranie, które stworzono z powietrza, udostępniono w mediach społecznościowych. Miejscowi niejednokrotnie wyrażali obawy, że w trakcie trwania epidemii głód będzie się nasilał. W kolejce czekali ludzie pochodzący z Zimbabwe, Mozambiku, Malawi, Kamerunu i Mali.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wśród osób rozdających paczki z jedzeniem był działacz społeczny, Yusuf Abramjee. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że pomoc żywnościowa jest tylko "kroplą w morzu" dla tych, którzy walczą o znalezienie wystarczającej ilości środków, aby przetrwać blokadę.

Mieszkańcy zmagają się nie tylko z problemem głodu, ale także z brakiem dostępu do czystej wody i pozostawiającym wiele do życzenia wyposażeniem placówek medycznych. Zdaniem ekspertów Afryka może stać się kolejnym epicentrum epidemii koronawirusa.

Zobacz także: Koronawirus. Biegacze z Afryki zdominują igrzyska? "Nadal mogą normalnie trenować na wysokościach"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić