o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Koronawirus w fabryce znanego producenta wędlin

146
Podziel się

Trzy osoby pracujące w podwrocławskiej fabryce wędlin Tarczyński zakażone koronawirusem. Jak zapewnia prezes popularnego producenta wędlin, Jacek Tarczyński zakażonych pracowników natychmiast odizolowano, a w firmie wprowadzone zostały dodatkowe procedury bezpieczeństwa.

Koronawirus w fabryce znanego producenta wędlin
(Pixabay)
bDosVbhN

Pierwszego września potwierdzono zakażenie koronawirusem u trzech pracowników w fabryce wędlin Tarczyński w miejscowości Ujeździec Mały pod Trzebnicą (woj. dolnośląskie). Jak informuje "Gazeta Wrocławska", prezes firmy Jacek Tarczyński zapewnił, że zakażeni natychmiast zostali odizolowani, a pozostali pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażonymi zostali posłani na badania.

Po ujawnieniu zakażeń wprowadzono dodatkowe ograniczenia przemieszczania się na terenie firmy. Od początku pandemii w fabryce regularnie dezynfekowane są pomieszczenia, biurka i urządzenia wykorzystywane w pracy. Pracownicy muszą zgłaszać przełożonym wszystkie planowane służbowe podróże. Prezes firmy zapewnia, że produkcja przebiega bez zakłóceń.

bDosVbhP

Opinia wirusologa

Tarczyński to jeden z największych producentów wędlin w Polsce. Według zapewnień wirusologa prof. Egberta Piaseckiego z wrocławskiego Instytutu Immunologii i terapii Doświadczalnej PAN możliwość zakażenia przez wędliny jest praktycznie żadna.

Owszem, może ktoś zakażony dotknie takiego produktu czy kaszlnie na niego. Ale wirus szybko ginie. Po kilku godzinach, najdalej kilku dniach.(...) Z doświadczeń ostatnich miesięcy wiemy, że do zakażeń dochodzi przede wszystkim drogą oddechową - tłumaczy profesor Piasecki w rozmowie z "Gazetą Wrocławską".
bDosVbhV
Zobacz także: Pani Jadzia z Sanepidu powróciła. Nie przebiera w słowach
bDosVbiq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(146)
RoB
3 miesiące temu
Tarczyński pcha tyle chemii do swoich wędlin, ze żaden wirus tego nie przetrwa
Słowianin
3 miesiące temu
Ten wirus ginie po kliku godzinach a najwyżej kilku dniach? Światowi wirusolodzy mają odmienne zdanie, ale za kasę można dowolne bzdety wygadywać.
Babcia
3 miesiące temu
Za komuny, to wszystko smakowało inaczej, nawet zwyczajna była lepsza aniżeli dzis jakakolwiek droga kiełbasa, kiedyś to byli rzeźncy że smakiem
bDosVbir
Nostromo
3 miesiące temu
Hahaha, tylko w polskich firmach są ogniska koronawirusa. A to kopalnie a to polskie meble, a to polskie wędliny, oczywiście już szkoły pojedyńcze, ale K... Żadna ikea, auchan, biedronka, lidl i inne maści oazy sterylności! Ludzie Wake Up!!!
dość paranoi
3 miesiące temu
stracili przytomność przy pracy, czy nawet nie zauważyli, że są chorzy?
Najnowsze komentarze (146)
pawel
3 miesiące temu
konkurencja w akcji ...cdn
asd
3 miesiące temu
To nie wędliny :D
emeryt
3 miesiące temu
,,Gdy ktoś kaszlnie to za kilka godzin wirus zniknie ,, ależ objawienie,wypisz wymaluj jak przed wyborami. Pinokio wołał, ićta głosować nie ma wirusa a po wyborach???????
ekspert
3 miesiące temu
ja wam to mowie ten pis to nas wszystkich zabije !
norton
3 miesiące temu
tak tak, Polska firma, yhy, w Niemieckich firmach wirus nie grasuje.
H..
3 miesiące temu
Kolejna prowakacja żeby zniszczyć dobrom marke wendlin,a tak wigóle to wszystko zarażone nawed jabko z drzewa adama.
Siwyjon
3 miesiące temu
Co więcej chcecie eksportować
kjliil
3 miesiące temu
taa..ku..a natychmiast.. terefere.. bo były zakład zamkneli. cały..taki kit to my a nie nam..
bDosVbij
Zzzzzzzzz
3 miesiące temu
A ja i tak będę jadł wędliny od Tarczyńskiego
JAGA
3 miesiące temu
Wszystkie produkty przyniesione ze sklepu myję pod bieżącą wodą a w szczególności te, które są razem w lodówce. Nie kupuję wędlin z molochów nastawionych na zysk a nie na jakość wolę kupić mniej za większą cenę , ale jakościowo lepsze .
marek
3 miesiące temu
nie kupuj , problem się sam rozwiąże , tak samo jak z zakupami w zagranicznych marketach , większość ludzi mówi o tym że jest tam chłam ,że pieniądze wypływają z Polski , tylko jak patrzę na parkingi przy tych sklepach to zawsze są pełne , obudźmy się Polacy i pomagajmy sobie tak jak Niemcy robili po drugiej wojnie , kupowali co do zasady tylko w niemieckich sklepach , kupowali produkty wytworzone w Niemczech , bo to były rzeczy zrobione w zakładzie w którym pracował sąsiad , szwagier , ciotka , wujek matka , ojciec , a u nas w polsce to jest tak że nie dam zarobić sąsiadowi bo się wzbogaci i będzie miał więcej ode mnie , a nie rozumie że ten sąsiad też do niego nie przyjdzie po jego produkt lub usługę
Do autora
3 miesiące temu
Pracownicy muszą zgłaszać przełożonym wszystkie planowane służbowe podróże. Nie wiedziałem że w podróż służbowa wysyłasz się sam.
Klient
3 miesiące temu
Kiedyś wkładałeś kilogram mięsa do laki, a wyjmowałeś 750 g. Dzisiaj wkładasz kilogram i wyjmujesz 1500g,a jak smakuje- palce lizać.
Krak
3 miesiące temu
Wytwórnia chemicznych preparatów konsumpcyjnych.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić