Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Horror w Meksyku. Zaczyna brakować aktów zgonu dla ofiar koronawirusa

25
Podziel się:

Liczba mieszkańców Meksyku, którzy zmarli po zakażeniu koronawirusem, wciąż rośnie. Lokalni urzędnicy ds. zdrowia zgłaszają, że w ich regionach zaczyna brakować formularzy do wypełnienia po śmierci pacjentów. Konieczne było dodrukowanie miliona nowych dokumentów.

Horror w Meksyku. Zaczyna brakować aktów zgonu dla ofiar koronawirusa
W Meksyku zaczyna brakować aktów zgonu dla ofiar koronawirusa (Getty Images, Francisco Vega , Stringer)

Brak wystarczającej liczby aktów zgonu zgłoszono w stanie Kalifornia Dolna, stanie Meksyk oraz w mieście Meksyk. Urzędnicy zaczęli zauważać pierwsze niedobory dokumentów około dwóch tygodni temu.

Koronawirus: w Meksyku rośnie liczba śmiertelnych ofiar pandemii COVID-19

Według "Worldometers.info" obecnie Meksyk znajduje się na ósmym miejscu pod względem liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa. Do poniedziałku 7 września odnotowano tam łącznie 634 023 zarażeń i 67 558 zgonów.

"Fox News" podaje, że oficjalne dane prawdopodobnie są zaniżone – m.in. z powodu opóźnień spowodowanych niedoborem aktów zgonu. Przez brak odpowiedniej liczby dokumentów cierpią również rodziny, które muszą czekać z pogrzebem swoich bliskich na dopełnienie formalności.

Prawie codziennie odbieram telefony od lekarzy z prośbą o pomoc w zdobyciu większej liczby aktów zgonu. Przechodzimy przez okres wielkiego niedoboru – przyznał koordynator opieki zdrowotnej w stanie Meksyk.
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Boliwii. Brakuje miejsc na cmentarzach, rodziny grzebią zmarłych nielegalnie

W odpowiedzi na zgłoszenia urzędników władze zdecydowały się na wdrukowanie miliona nowych aktów zgonu. Dokumenty są już rozprowadzane w regionach, w których wystąpiły braki.

Nowo wydrukowane akty różnią się od dotychczasowych. Ponieważ w przeszłości wielokrotnie dochodziło do przypadków sfałszowania takich dokumentów, obecne są one wyposażone w specjalne cechy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić