Karolina Woźniak| 

Koronawirus w Grecji. Padł rekord zakażeń

19

W niedzielę w Grecji odnotowano 203 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. W sumie od początku pandemii odnotowano tam 5623 przypadki infekcji.

Koronawirus w Grecji. Padł rekord zakażeń
W Grecji odnotowano rekord zakażeń koronawirusem (Getty Images, Getty Images)

Jak podaje CNN, większość przypadków COVID-19 odnotowuje się w dwóch największych miastach Grecji - Atenach i Salonikach. Obecnie 22 pacjentów przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie są zaintubowani. Od początku pandemii w Grecji odnotowano 212 ofiar śmiertelnych.

Koronawirus w Grecji. Padł rekord zakażeń

Grecki minister zdrowia Vassilis Kikilias powiedział w poniedziałek, że "transmisja koronawirusa niebezpiecznie rośnie". Polityk zaapelował do młodzieży i obywateli, którzy nie przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa. Chodzi o nienoszenie maseczek ochronnych, niedezynfekowanie rąk i nieprzestrzeganie zasad dystansu społecznego.

W Grecji wprowadzono nowe obostrzenia. Wszystko po to, żeby jak najskuteczniej zahamować transmisję wirusa. Postanowiono zamykać sklepy o godzinie 23:00 i zakazano organizowania wydarzeń takich jak np. koncerty, targi czy procesje. Wprowadzono zakaz zgromadzeń powyżej 9 osób - dotyczy to zarówno miejsc publicznych, jak i prywatnych.

Zobacz także: Zobacz także: Trumna na trumnie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić