Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Robert Czykiel
|

Koronawirus w Polsce. Czerwona strefa w całym kraju? Łukasz Szumowski ostrzega

126
Podziel się:

Minister zdrowia Łukasz Szumowski apeluje do Polaków, aby nie lekceważyli zasad sanitarnych. Konsekwencje mogą być poważne i w całym kraju mogą wrócić obostrzenia.

Koronawirus w Polsce. Czerwona strefa w całym kraju? Łukasz Szumowski ostrzega
Łukasz Szumowski ostrzega przed powrotem obostrzeń (PAP, Tomasz Wojtasik)

Ostatnie dni wyraźnie pokazują, że nie można mówić o końcu epidemii w Polsce. W krótkim czasie znacznie wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W poniedziałek przybyło 619 zakażonych, ale jeszcze w ubiegłym tygodniu dziennie było ich ponad 800.

Czy w całej Polsce wrócą obostrzenia?

Eksperci i wirusolodzy cały czas apelują do Polaków, aby nie lekceważyli zasad sanitarnych. Do akcji musiał wkroczyć rząd, który nakazał większe kontrole m.in. w sklepach. W dodatku w niektórych powiatach przywrócono część obostrzeń.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ostrzega, że niebawem może tak być w całym kraju. Wszystko zależy od tego, czy ludzie w porę się opamiętają i zaczną poważnie traktować zagrożenie.

Im więcej będziemy lekceważyć zasady sanitarne, tym jest większa szansa, że ta czerwień na mapie będzie się rozlewała coraz szerzej, aż w końcu obejmie cały kraj i będziemy mieli znowu obostrzenia dosyć istotne w całej Polsce - mówił Szumowski w Radiowej Jedynce.
Zobacz także: Raport z "czerwonej strefy". Wieluń żyje w nowej rzeczywistości

Dlaczego w ostatnich dniach nastąpił tak duży wzrost zakażeń? Minister zdrowia nie ma wątpliwości, że sami sobie jesteśmy winni. A konkretnie osoby, które bagatelizują epidemię.

Zmniejszone dystansowanie, brak maseczek, pewna beztroska i niestety wesela, imprezy rodzinne czy kluby, które nie powinny działać, a działają, to są ewidentne źródła, które rozsiewają koronawirusa - przyznał.

W Polsce od początku pandemii mamy 52 410 potwierdzonych przypadków. Do tej pory zmarło 1809 osób.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(126)
J76
2 lata temu
maseczki i respiratory nie idą
sdf
2 lata temu
musi jeszcze wraz ze spółką zarobić kilkanaście milionów na maskach :))
Woju
2 lata temu
Jak to mowil święty lukasz ręka ptaka nie oszukasz
POLAK
2 lata temu
"kierownik" przychodni zdrowia u mnie we wsi powiedział że nie nosi szmaty na twarzy bo jest kierownikiem
POLAK
2 lata temu
Jak to coś skończyło studia?
racjonalna
2 lata temu
Jeśli jestem zdrowa to muszę się zatruwać namnażając kultury bakteryjne na maseczce...dzięki temu będę mogła być zaszczytną klientką BIGFARMY;) ta psychologiczna gra ma sprawić, że ktoś pokaże Ci, że tu rządzi, bo wykonując bzdurne polecenia dajesz mu do tego prawo... i jeszcze wmówią ludziom, że to ich wina, że bezobjawowa, śmiertelna choroba się rozprzestrzenia...
Janbil
2 lata temu
Z 524 osób, które ostatnio było "zakażonych" w kop. Bielszowice tylko 8 miało jakiekolwiek objawy. Jaka to epidemia ?! Po dwutygodniowej kwarantannie bez podawania jakichkolwiek leków ludzie są uważani jako "wyzdrowieni". To jest totalna kpina. Komu zależy by doprowadzić do ruiny gospodarki tylu krajów "epidemią" w wyniku której umiera ok.0,25% zakażonych.
Nowy
2 lata temu
A ktoś robił badania na przeciwciała jeśli ten est jest pozytywny? moim zdaniem te testy były zbyt szybko opracowane i nie dają 100% wiarogodności. To wszystko jest z góry ustalone...
Pablo E
2 lata temu
... Idzcie na wybory!!! Épidémia zatrzymuje sie latem. Biuro wyborcze bezpieczniejsze niz sklep!!! To mowila ta sama osoba : pan « minister » szumowski... Maja nas za bydlarnie, na razie nie zakolczykowana ale juz wkrotce zaczipowana szczepionka... No o w Kosciele nigdy nie ma zagrozenia...
pawel
2 lata temu
no i co że nie ma środków na dezynfekcję , za to są na +++ fundusz kościelny !
Marleo
2 lata temu
Dotyczy maseczek ..”Nie ma podstawy prawnej do wprowadzenia powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa. Nie ma stanu wyjątkowego. " brak jest podstaw pozwalających na tak daleko idącą ingerencję w prawa i wolności jednostki". Jak stanowi art. 228 Konstytucji RP – ograniczenie wolności i praw człowieka i obywatela mogą być ustanowione tylko w czasie obowiązywania jednego ze stanów nadzwyczajnych, który może zostać wprowadzony tylko na podstawie ustawy, w drodze rozporządzenia podanego do wiadomości publicznej. Do tej pory nie odważono się wprowadzić stanu nadzwyczajnego, (przyp. są trzy stany nadzwyczajne (1) wojenny, (2) wyjątkowy, (3) klęski żywiołowej), a wprowadzenie stanu epidemii na terenie RP nie jest jednym z tych stanów i nie może być podstawą do ograniczania naszych praw i wolności.”
Ulica i ...
2 lata temu
Uwolnić Margaret!!!!
Stasiu
2 lata temu
Groźby karalne to chyba są a nie zalecenia ?
jadziunia
2 lata temu
tak duzo mowi sie o objawach chorobyja dzisiaj bylam u lekarza rodzinnego ze wzgledu na duznosci i silny kaszel niemam temperatury tylko zdiagnozowana pochp wiec pani doktor zapisala mi inhalatory i to byla cala pomoc a byc moze gdzies zarazilam sie nie wiem ale to nie zostalo sprawdzone wiec dlatego jest tyle zgonow z chorobami wspolistniejacymi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić