Wróć na
Robert Czykiel
|

Koronawirus w Polsce. Czerwona strefa w całym kraju? Łukasz Szumowski ostrzega

126
Podziel się

Minister zdrowia Łukasz Szumowski apeluje do Polaków, aby nie lekceważyli zasad sanitarnych. Konsekwencje mogą być poważne i w całym kraju mogą wrócić obostrzenia.

Koronawirus w Polsce. Czerwona strefa w całym kraju? Łukasz Szumowski ostrzega
Łukasz Szumowski ostrzega przed powrotem obostrzeń (PAP, Tomasz Wojtasik)
bCZoqejp

Ostatnie dni wyraźnie pokazują, że nie można mówić o końcu epidemii w Polsce. W krótkim czasie znacznie wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W poniedziałek przybyło 619 zakażonych, ale jeszcze w ubiegłym tygodniu dziennie było ich ponad 800.

Czy w całej Polsce wrócą obostrzenia?

Eksperci i wirusolodzy cały czas apelują do Polaków, aby nie lekceważyli zasad sanitarnych. Do akcji musiał wkroczyć rząd, który nakazał większe kontrole m.in. w sklepach. W dodatku w niektórych powiatach przywrócono część obostrzeń.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ostrzega, że niebawem może tak być w całym kraju. Wszystko zależy od tego, czy ludzie w porę się opamiętają i zaczną poważnie traktować zagrożenie.

bCZoqejr
Im więcej będziemy lekceważyć zasady sanitarne, tym jest większa szansa, że ta czerwień na mapie będzie się rozlewała coraz szerzej, aż w końcu obejmie cały kraj i będziemy mieli znowu obostrzenia dosyć istotne w całej Polsce - mówił Szumowski w Radiowej Jedynce.

Raport z "czerwonej strefy". Wieluń żyje w nowej rzeczywistości

Dlaczego w ostatnich dniach nastąpił tak duży wzrost zakażeń? Minister zdrowia nie ma wątpliwości, że sami sobie jesteśmy winni. A konkretnie osoby, które bagatelizują epidemię.

Zmniejszone dystansowanie, brak maseczek, pewna beztroska i niestety wesela, imprezy rodzinne czy kluby, które nie powinny działać, a działają, to są ewidentne źródła, które rozsiewają koronawirusa - przyznał.
bCZoqejx

W Polsce od początku pandemii mamy 52 410 potwierdzonych przypadków. Do tej pory zmarło 1809 osób.

Czytaj także:

bCZoqejS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(126)
Grisza
2 miesiące temu
Przecież ewangelista mateusz jeszcze nie dawno krzyczał, że epidemii już nie ma.
Jan
2 miesiące temu
A kim on jest, że może ograniczać nasze wolności konstytucyjne? I niech uważa z tym straszeniem bo w historii nie takich mądrych wkurzone tłumy zdmuchnęły...
ghj
2 miesiące temu
Przed wyborami daje wczasowe plus a teraz mówi o zachowaniu reżimu sanitarnego.
bCZoqejT
Dyb
2 miesiące temu
Po co te strefy skoro nie ma żadnej epidemii? U ludzi wykrywa się wirusa wadliwymi testami, a zakażeni umierają z powodu chorób współistniejących. Ile wzięliście pieniędzy za zrujnowanie polskiej gospodarki panowie ewangeliści?
robert
2 miesiące temu
Mój lekarz rodzinny przyjmuje tylko na telefon a prywatnie można do niego w każdej chwili.
Najnowsze komentarze (126)
J76
2 miesiące temu
maseczki i respiratory nie idą
sdf
2 miesiące temu
musi jeszcze wraz ze spółką zarobić kilkanaście milionów na maskach :))
Woju
2 miesiące temu
Jak to mowil święty lukasz ręka ptaka nie oszukasz
POLAK
2 miesiące temu
"kierownik" przychodni zdrowia u mnie we wsi powiedział że nie nosi szmaty na twarzy bo jest kierownikiem
POLAK
2 miesiące temu
Jak to coś skończyło studia?
racjonalna
2 miesiące temu
Jeśli jestem zdrowa to muszę się zatruwać namnażając kultury bakteryjne na maseczce...dzięki temu będę mogła być zaszczytną klientką BIGFARMY;) ta psychologiczna gra ma sprawić, że ktoś pokaże Ci, że tu rządzi, bo wykonując bzdurne polecenia dajesz mu do tego prawo... i jeszcze wmówią ludziom, że to ich wina, że bezobjawowa, śmiertelna choroba się rozprzestrzenia...
Janbil
2 miesiące temu
Z 524 osób, które ostatnio było "zakażonych" w kop. Bielszowice tylko 8 miało jakiekolwiek objawy. Jaka to epidemia ?! Po dwutygodniowej kwarantannie bez podawania jakichkolwiek leków ludzie są uważani jako "wyzdrowieni". To jest totalna kpina. Komu zależy by doprowadzić do ruiny gospodarki tylu krajów "epidemią" w wyniku której umiera ok.0,25% zakażonych.
Nowy
2 miesiące temu
A ktoś robił badania na przeciwciała jeśli ten est jest pozytywny? moim zdaniem te testy były zbyt szybko opracowane i nie dają 100% wiarogodności. To wszystko jest z góry ustalone...
bCZoqejL
Pablo E
2 miesiące temu
... Idzcie na wybory!!! Épidémia zatrzymuje sie latem. Biuro wyborcze bezpieczniejsze niz sklep!!! To mowila ta sama osoba : pan « minister » szumowski... Maja nas za bydlarnie, na razie nie zakolczykowana ale juz wkrotce zaczipowana szczepionka... No o w Kosciele nigdy nie ma zagrozenia...
pawel
2 miesiące temu
no i co że nie ma środków na dezynfekcję , za to są na +++ fundusz kościelny !
Marleo
2 miesiące temu
Dotyczy maseczek ..”Nie ma podstawy prawnej do wprowadzenia powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa. Nie ma stanu wyjątkowego. " brak jest podstaw pozwalających na tak daleko idącą ingerencję w prawa i wolności jednostki". Jak stanowi art. 228 Konstytucji RP – ograniczenie wolności i praw człowieka i obywatela mogą być ustanowione tylko w czasie obowiązywania jednego ze stanów nadzwyczajnych, który może zostać wprowadzony tylko na podstawie ustawy, w drodze rozporządzenia podanego do wiadomości publicznej. Do tej pory nie odważono się wprowadzić stanu nadzwyczajnego, (przyp. są trzy stany nadzwyczajne (1) wojenny, (2) wyjątkowy, (3) klęski żywiołowej), a wprowadzenie stanu epidemii na terenie RP nie jest jednym z tych stanów i nie może być podstawą do ograniczania naszych praw i wolności.”
Ulica i ...
2 miesiące temu
Uwolnić Margaret!!!!
Stasiu
2 miesiące temu
Groźby karalne to chyba są a nie zalecenia ?
jadziunia
2 miesiące temu
tak duzo mowi sie o objawach chorobyja dzisiaj bylam u lekarza rodzinnego ze wzgledu na duznosci i silny kaszel niemam temperatury tylko zdiagnozowana pochp wiec pani doktor zapisala mi inhalatory i to byla cala pomoc a byc moze gdzies zarazilam sie nie wiem ale to nie zostalo sprawdzone wiec dlatego jest tyle zgonow z chorobami wspolistniejacymi
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić