Karolina Woźniak| 

Koronawirus w Grecji. Tłumy na Santorini. Nikt nie przestrzega zasad

24

Influencerka Katie Giorgadze udostępniła wideo na Instagramie, na którym widać tłumy osób w popularnym miejscu turystycznym na Santorini. Niestety żadna z nich nie przestrzega zasad dystansu społecznego. Zapomniano również o maseczkach ochronnych.

Koronawirus w Grecji. Tłumy na Santorini. Nikt nie przestrzega zasad
Koronawirus. Instagramerka pokazała, jak wygląda sytuacja na Santorini (Instagram, katie.one)

Turyści przebywający na Santorini podziwiali zachód słońca w miasteczku Oia. To popularne miejsce jest oblegane przez tłumy ludzi - nawet podczas trwającej pandemii koronawirusa. Użytkowniczka Instagrama udostępniła nagranie, na którym widać, że żaden z turystów nie nosi maseczki ochronnej.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

"Poszliśmy obejrzeć zachód Słońca. To nagranie zza kulis, którego nie pokaże Wam większość influencerów" - czytamy w opisie pod nagraniem Katie. W rozmowie z "Insider" przyznała, że była zaniepokojona i na początku wspólnie z mężem zdecydowali, że nie pójdą oglądać zachodu słońca w popularnym miejscu.

Na Santorini tłumy. "Niewiele osób nosiło maseczki ochronne"

Później jednak uznali, że zaryzykują i zobaczą, czy w Oia faktycznie są tłumy. Miejscowi twierdzili, że jest znacznie mniej osób niż zazwyczaj. Kiedy Katie i jej mąż dotarli na miejsce, to, co zobaczyli, naprawdę ich zszokowało.

Muszę powiedzieć, że byłam bardzo zszokowana liczbą ludzi w tym miejscu. Skoro to miejsce, zdaniem miejscowych, nie było tak bardzo oblegane, nie mogę sobie wyobrazić, jak to jest w normalnym sezonie wakacyjnym" - przyznała.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Katie dodała, że "niewiele osób nosiło maseczki ochronne". Para postanowiła poczekać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie po zachodzie słońca. Wtedy turyści zaczęli się rozchodzić. Mimo że Katie była zaniepokojona tłumem w popularnym miejscu wikodowym, przyznała, że podczas pobytu w Grecji czuła się bezpiecznie. "Personel przez cały czas nosił maseczki, a wszystkie środki ostrożności zostały zachowane".

Zobacz także: Zobacz także: Santorini - wyspa wulkan
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić