Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Koronawirus w Iranie. 25 mln zakażonych

78

Prezydent Iranu twierdzi, że w jego kraju jest już 25 milionów osób zakażonych koronawirusem. Kolejnym 30-35 mln grozi zarażenie. Hasan Rowhani twierdzi, że opiera się na raporcie ministerstwa zdrowia.

Koronawirus w Iranie. 25 mln zakażonych
(Getty Images)

Według prezydenta Iranu, w kraju jest już 25 mln zakażonych, a kolejnym 35 grozi zakażenie. To liczby o wiele wyższe od oficjalnych danych, które mówią, że COVID-19 ma 269 440 osób, a zmarło 13791.

Rowhani zapewnia, że to dane z najnowszego raportu ministerstwa zdrowia. W swoim przemówieniu nie odniósł się jednak do tych rozbieżności.

Według naszych szacunków 25 milionów Irańczyków zostało zarażonych tym wirusem, a około 14 tys. straciło życie. Istnieje prawdopodobieństwo, że od 30 do 35 milionów innych osób będzie zagrożonych - powiedział prezydent.
Zobacz także: Pożar rurociągu w Egipcie. Świadek nagrał cały sznur płonących aut

Prezydent dodał, że hospitalizacji wymagało aż 200 tys. chorych. Pomimo tak wysokiej liczby zakażeń ograniczenia są nadal znoszone, a lotnisko w Teheranie wznowiło swoją działalność.

W Iranie mieszka 84 mln osób. To jedno z państw najbardziej dotkniętych koronawirusem, które już zostało dotknięte drugą falą.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić