Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

PKP szuka pasażerów. Koronawirus w pociągu Intercity.

13
Podziel się:

Krakowski sanepid poszukuje osób, które 19 czerwca jechały pociągiem Intercity z Bielska-Białej do Gdyni oraz tych, którzy wracali tym kursem 22 czerwca. U jednego z pasażerów wykryto koronawirusa.

PKP szuka pasażerów. Koronawirus w pociągu Intercity.
Koronawirus w pociągu Intercity. PKP szuka pasażerów (Facebook.com, PKP)

Pasażer, który pojechał nad morze jest zakażony koronawirusem. Po diagnozie krakowski sanepid prosi o kontakt osoby, które jechały tym samym pociągiem co chory.

Koronawirus w pociągu PKP Intercity. Sanepid szuka pasażerów

Chodzi o pociąg IC 4520, który 19 czerwca wyjechał z Bielska-Białej o godz. 4:01 i dojechał do Gdyni. Zagrożone koronawirusem są także osoby, które 22 czerwca jechały pociągiem IC 5420 relacji Gdynia – Bielsko-Biała. Skład wyruszył z Gdyni o godz. 15:05.

Podróżowałeś którymś z tych pociągów? Sanepid i PKP podkreślają, że pasażerowie powinni zgłosić się do najbliższego sanepidu lub jednostki odpowiedniej dla ich miejsca zamieszkania.

Koronawirus w pociągu PKP. W pociągach nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa

PKP sprzedaje bilety na jedynie połowę miejsc w danym pociągu, żeby przestrzegać zasady dystansu społecznego. Pasażerowie mają obowiązek noszenia masek ochornnych zakrywających usta i nos, a także muszą zdezynfekować ręce po wejściu do pociągu.

Wagony wyposażane są w żele i płyny do odkażania. Pracownicy PKP częściej czyszczą i dezynfekują składy, regularnie odkażane są również terminale płatnicze konduktorów.

Na warszawskiej stacji Olszynka Grochowska, z której odjeżdża najwięcej pociągów przewoźnika, dezynfekowane są miejsca i elementy wyposażenia wagonów, z którymi podróżny maja najczęściej bezpośredni kontakt, m.in. klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami i toalety.

Zobacz także: Zobacz też: Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Kosmaty50
2 lata temu
Właśnie jadę...pełne przedziały więc pytam się po cholere te maseczki...to jakiś cyrk
Joanna62
2 lata temu
Potwierdzam - sanepid swoje, a PKP IC swoje. SPRZEDAJĄ 100% MIEJSC w czasie pandemii!!! 25 lipca 2020 jechałam do Kołobrzegu z Częstochowy Stradom godz.6:56 i WSZYSTKIE MIEJSCA ZAJĘTE!!! Trzy godziny siedziałam w Warsie, gdzie zachowany jest dystans, ale ludzie zaczęli się tłoczyć, więc musiałam ustąpić miejsca. SKANDAL!!! W nosie mają ludzkie zdrowie i życie, liczy się kasa.
Pasażerka
2 lata temu
Jechałam z Poznania do Bydgoszczy 90 % miejsc zajętych większość bez maseczek lub w maseczkach z odkrytym nosem, Pani konduktor nie reagowała - dwie osoby kaszlącej jedna psikająca, klimatyzacja - trzeba mieć szczęście żeby po podróży być zdrowym.
renata
2 lata temu
Nie ma żadnych zabezpieczeń przed koronawirusem w pociągach IC. Ludzie bez masek, konduktor upomni jak ktoś z pasażerów w końcu zwróci uwagę. Nie widziałam żadnych płynów dezynfekujących. Ludzie kręcą si do toalet, do wagonu WARS - wszyscy bez masek. Takich delikwentów powinno się wysadzać na stacjach. W przeciwnym razie podróż jest niebezpieczna dla pozostały i mamy tego skutki . Dziwię się ze PKP tak lekceważy problem i zachowuje się jakby pandemii w ogóle nie było.
gość
2 lata temu
niektórzy ludzie (młotki) nie przestrzegają siedzenia w maskach w autokarach czy w pociągach, powinien być nakaz obowiązkowy maski!!!!! a osoby które nie chcą zakładać masek powinny być wywalone z pociągów !!!! i mandaty!!!
gość
2 lata temu
niektórzy ludzie (młotki) nie przestrzegają siedzenia w maskach w autokarach czy w pociągach, powinien być nakaz obowiązkowy maski!!!!! a osoby które nie chcą zakładać masek powinny być wywalone z pociągów !!!!
BETH
2 lata temu
Nie zauważyłam aby w pociągach było sprzedawanych tylko połowę miejsc. Jechałam 4 razy pociągiem. Wszystkie miejsca w przedziałach były zajęte. Nie ma nigdzie środków do dezynfekcji poza pendolino. Ba w toaletach tŁk nie było mydla i wody....
Daria
2 lata temu
Jechałam pociągiem intercity były pełne wagony ludzi i zajęte wszystkie miejsca. Nie widziałam nic do dezynfekcji. Całe szczęście nie na tej feralnej linii. Jeśli pkp twierdzi inaczej to po prostu kłamie. Bilet też kupowałam parę dni wcześniej aby mieć komfort a tu taka niespodzianka. Jeden pasażer przyklejony do drugiego.
Zenek
2 lata temu
Na siłę chcą powstrzymać epidemie nikomu się to nie uda, to tak jak ze zwykłą grypą, ale świat jest naiwny, próbują otumanić spoleczenstwo
gosc
2 lata temu
PKP sprzedaje WSZYSTKIE miejsca siedzące a nie połowę (żeby zachować dystans) jak napisaliście. Sama jechałam w ubiegłym tygodniu w PEŁNYM WAGONIE, ddzie około połowa podróżnych miała zdjęte maseczki. Od czasu do czasu konduktor zwracał uwagę a tak naprawdę od razu powinien takim osobom wlepić opłatę dodatkową, by przestrzegały prawa, wtedy sanepid nie musiłaby szukać setek ludzi. KPINA!!!! Ludziom w Polsce inaczej jak mandatem NIE WYTŁUMACZYSZ niestety. A potem reszta musi cierpieć przez tych od teorii spiskowych i lekceważących, którym się tak bardzo nie chce założyć maseczki, bo to taki ogromny problem....
Turysta
2 lata temu
juz lece sie zglosic - zeby mnie uziemili na 2 tyg?
mksz.
2 lata temu
stawiam 1000 zł, że gdyby zamiast prof. Szumowskiego, lekarzyki Kopacz Arłukiewicz Kamysz zdrowiem rządziły, to najmniej 150 tys zakażonych by było i 10 tys śmiertelnych
uhm
2 lata temu
Wobec tego jaki jest sens tego dystansu, dezynfekcji, odkażania i jazdy w maseczce skoro i tak szukają pasażerów? Przecież to istny cyrk.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić