Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Będzie drugi lockdown? Niepokojące słowa wiceministra finansów

74

Koronawirus wciąż szaleje po Polsce. Choć jeszcze jakiś czas temu mówiono, że drugi lockdown jest wykluczony, to teraz wraca ten wątek. Niepokoją słowa wiceministra finansów Piotra Patkowskiego.

Koronawirus w Polsce. Będzie drugi lockdown? Niepokojące słowa wiceministra finansów
Wiceminister finansów nie wyklucza drugiego lockdownu (Pixabay)

Wszyscy starają się uniknąć drugiego lockdownu. Niestety, niewykluczone, że ze względu na coraz większą liczbę przypadków będzie on nieunikniony. Może powtórzyć się sytuacja z marca i kwietnia.

Nie możemy w 100 proc. wykluczyć drugiego lockdownu, na takim samym poziomie jak wiosną - powiedział wiceminister finansów Piotr Patkowski, cytowany przez rmf24.pl.

Jednocześnie dodał, że bardziej prawdopodobny jest inny scenariusz. - Nie będzie to totalny lockdown, tylko punktowe wyłączanie sektorów gospodarki - przekazał polityk.

Może zdarzyć się zatem tak, że tylko gdzieniegdzie będziemy mieli zamykanie gospodarki. Chodzi np. o kina, restauracje, bary czy teatry w określonych regionach Polski.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa do końca 2020 roku. WHO śledzi postępy ponad 170 firm

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane nie napawają optymizmem

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. W piątek w naszym kraju padł kolejny rekord zakażeń. Odnotowano aż 903 przypadki koronawirusa. To największy wzrost od początku epidemii.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić