Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Co z jedzeniem i piciem na ulicach? Jasna odpowiedź sanepidu

59

Od soboty w całej Polsce (za wyłączeniem "czerwonych" powiatów) obowiązuje żółta strefa. Jest to równoznaczne z obowiązkiem zakrywania twarzy w całej przestrzeni publicznej. Jak to się ma do jedzenia posiłków na zewnątrz?

Co z jedzeniem i piciem na ulicach? Jasna odpowiedź sanepidu
Koronawirus. Nowe zasady a jedzenie na zewnątrz (Pixabay)

Liczba przypadków koronawirusa w naszym kraju rośnie w niepokojąco wysokim tempie. W związku z tym rząd postanowił wprowadzić poważniejsze restrykcje. Na wszystkich nałożono obowiązek noszenia maseczek w całej przestrzeni publicznej.

Jednocześnie pojawiły się pytania, co z jedzeniem i piciem na ulicach. Czy jest to dozwolone?

Główny Inspektorat Sanitarny rozwiewa wątpliwości. Poinformowano, że nie ma możliwości zdejmowania maseczek na potrzeby spożywania posiłków. Jedzenie czy picie na ulicach może zatem skutkować mandatem.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Koronawirus w Polsce. Jedzenie na wynos? Jak działają restauracje?

Na ulicach nie można jeść ani pić. Co zatem ze sprzedażą potraw "na wynos"? Uspokajamy, restauracje absolutnie nie mają zakazu w tym zakresie. Śmiało mogą serwować dania, które klient spożyje poza lokalem.

Tutaj jednak też zasady są jasne. Posiłek można zabrać ze sobą, ale zjeść można dopiero wtedy, gdy znajdziemy się poza przestrzenią publiczną, czyli np. w domu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić