o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JM
|

Amerykanie częściej myją ręce. Jest jeden wyjątek

4
Podziel się

Amerykanie myją ręce znacznie częściej, niż przed pandemią koronawirusa. Tak wynika z nowych badań przeprowadzonych przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Okazuje się, że jest jedna grupa osób, która myje ręce rzadziej niż inne.

Amerykanie częściej myją ręce. Jest jeden wyjątek
Pandemia sprawiła, że więcej Amerykanów myje regularnie ręce (Getty Images)
bEiKRZfp

Na świecie trwa pandemia koronawirusa. Stany Zjednoczone wezwały swoich obywateli do regularnego mycia rąk w celu uniknięcia zakażenia. Według amerykańskiego instytutu, biali mężczyźni w wieku od 18 do 24 lat myją teraz ręce rzadziej niż inne grupy.

Amerykanie częściej myją ręce. Jest jeden wyjątek

Regularne mycie rąk to istotny aspekt higieny osobistej. Zapobiega przenoszeniu bakterii i wirusów. Amerykańskie instytucje publiczne wezwały swoich obywateli do szczególnej higieny w związku z pandemią COVID-19.

bEiKRZfr

Na początku roku opublikowano specjalne instrukcje, jak poprawnie myć ręce. Z badań wynika, że przed światową pandemią koronawirusa wielu Amerykanów nie myło ich regularnie. Ci, którzy to robili, często robili to niewłaściwie.

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, mniej niż trzy czwarte Amerykanów myje ręce po kasłaniu lub kichnięciu. Niektórzy nie myją także rąk przed przygotowywaniem jedzenia. Niemniej jednak światowa pandemia koronawirusa sprawiła, że więcej Amerykanów myje ręce niż rok temu.

Do analizy wykorzystano dane agencji marketingowej Porter Novelli. Porównano badania z października 2019 oraz z czerwca 2020. Pierwsza grupa badawcza obejmowała 3600 osób, a druga 4000.

bEiKRZfx

Młodzi, biali mężczyźni myją ręce rzadziej niż inni

Naukowcy stwierdzili, że nastąpił „zauważalny statystycznie wzrost liczby osób myjących ręce”. Amerykanie myją ręce po kasłaniu lub kichnięciu dwukrotnie częściej niż wcześniej. Stwierdzono jednak niechlubne wyjątki od tej reguły.

Młodzi biali mężczyźni, nie będący pochodzenia latynoskiego, w wieku od 18 do 24 lat, rzadziej pamiętają myciu rąk w codziennych sytuacjach – stwierdzili naukowcy w raporcie.
bEiKRZfy

Według badania, zarówno przed pandemią, jak i w jej trakcie, wyższy odsetek mężczyzn z innych grup etnicznych pamiętał o myciu rąk. Także kobiety i osoby starsze bardziej dbały o higienę osobistą. Naukowcy zauważyli, że niechęć do mycia rąk w tej konkretnej grupie badawczej może wynikać z faktu, że osoby z tej grupy społecznej zostały relatywnie lekko dotknięte przez pandemię koronawirusa. Badani mężczyźni mogą więc nie czuć potrzeby szczególnego dbania o higienę.

Obejrzyj także: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiKRZfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
ewa
8 miesięcy temu
Proponuje zajac sie Polska a nie Ameryka.
Sky
8 miesięcy temu
Znowu atak na białych ludzi. Mieszkam w stanie Kalifornia i niestety widzę na porządku dziennym jak latynosi (mężczyźni) nie myją rąk po wyjściu z toalety.
8787
8 miesięcy temu
Jedni częściej , bo jak myli raz w miesiącu, tak teraz co tydzień. Drudzy rzadziej bo jak myli co godzinę, to teraz co półtorej. Ale rzadziej to rzadziej, a częściej to częściej
bEiKRZfT
kran
8 miesięcy temu
Jeszcze dodali "...nie będący pochodzenia latynoskiego...". Jaką poprawną politycznie informację udało im się znaleźć. Pewnie na siłę szukali takich danych.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić