Dominika Pawlik| 

Paweł Fajdek: szczepionka na COVID-19? Nie zaszczepię się

19

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkim sportowcom, szczególnie olimpijczykom. Paweł Fajdek od listopada rozpocznie solidne treningi, a jeśli będzie szczepionka na COVID-19, to nie jest nią zainteresowany.

Paweł Fajdek: szczepionka na COVID-19? Nie zaszczepię się
(Instagram)

To było nieuniknione. Kilkanaście dni temu w COS w Cetniewie pojawił się przypadek koronawirusa wśród lekkoatletów. Cetniewo mieści się w Władysławowie, jednym z największych nadmorskich kurortów. W związku z tym odwołano Festiwal Rzutów, który miał być pierwszym startem dla Pawła Fajdka.

Lekkoatleci zmobilizowali się. Przebywający na zgrupowaniu w Spale mistrz świata w rzucie młotem udał się do dyrektora ośrodka, aby potwierdzić z nim możliwość rozegrania festiwalu. Zaangażowanie lekkoatletów przekonało organizatora, by przeprowadzić zmagania w nowej lokalizacji. Konkurs odbył się w Spale.

Koronawirus jest jednak problemem. Przez niego wciąż nie wiadomo, co z igrzyskami olimpijskimi czy innymi dużymi imprezami. Paweł Fajdek stara się podchodzić do tego ze zdrowym rozsądkiem.

Równie dobrze może mnie potrącić samochód na przejściu dla pieszych. Nie chcę unikać ludzi. Nie jest fajnie, podobno strasznie się człowiek po tym czuje i lepiej nie musieć przekonywać się o tym osobiście. Zresztą, może już mam to za sobą? W końcu wirus panuje nie od marca, tylko od ubiegłego roku, czego już dowiedziono. Myślę, że dużo osób w ogóle nie wie, że było chorych - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Według lekkoatlety dojdzie do igrzysk olimpijskich w przyszłym roku. W grę wchodzi na przykład impreza bez kibiców. Tak, jak to ma miejsce chociażby w piłkarskich ligach. Aktualnie rozgrywki Ligi Mistrzów toczą się przy pustych trybunach.

Czy sportowiec zaszczepi się na COVID-19, jeśli taka szczepionka powstanie?

Nie. A po co? Jeśli ma z nią być tak samo jak z tą na grypę, to jak tylko się zaszczepię, zachoruję. Dzięki za takie atrakcje - skwitował.
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: błysk geniuszu Neymara przed Ligą Mistrzów. Kapitalny gol na treningu!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić