Robert Czykiel| 

1 września powrót dzieci do szkół. Ekspert ma bardzo duże obawy

10

Profesor Andrzej Fal uważa, że dzieci nie powinny wrócić 1 września do szkół. Szczególnie w momencie, gdy w ostatnich dniach notuje się bardzo dużo nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

1 września powrót dzieci do szkół. Ekspert ma bardzo duże obawy
Ekspert przeciwnikiem powrotu dzieci do szkół od 1 września (Unsplash.com)

Koronawirus ostatnio szaleje w cały kraju. Wprawdzie w niedzielę było ponad 600 nowych przypadków, ale w poprzednich dniach liczba zakażeń regularnie przekraczała 800. Sytuacja robi się coraz bardziej niepokojąca, dlatego rząd w niektórych powiatach przywrócił część obostrzeń.

Ekspert przeciwnikiem powrotu dzieci do szkół

Eksperci jednak cały czas ostrzegają, że najgorsze dopiero przed nami. Nadchodzi jesień, a wraz z nią może nadejść epidemia grypy. Drugim czynnikiem, który może wpłynąć na wzrost zakażeń, jest powrót dzieci do szkół.

MEN podjęło decyzję, że 1 września szkoły zostaną normalnie otwarte. Przeciwnikiem takiego rozwiązania jest profesor Andrzej Fal, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w szpitalu MSWiA w Warszawie.

Zobacz także: Koronawirus. Łukasz Szumowski: transmisja zakażenia u dzieci jest ograniczona
Moja osobista opinia jest taka, że jeśli statystyki w tej chwili pokazujące się w środku wakacji, będą się pogłębiały, czy nasilały w kierunku końca wakacji, to dzieci do szkół pierwszego września wrócić nie powinny - mówi lekarz w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News.

Fal przypomina, że zawsze rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się z nasileniem liczby infekcji. W dobie pandemii koronawirusa jest to szczególnie niebezpieczne.

Myślę, że skrzyżowanie tego z potencjalnym COVIDEM przywiezionym z wakacji jest dosyć niekorzystne i niebezpieczne - tłumaczy.

Do rozpoczęcia roku szkolnego zostały jeszcze ponad trzy tygodnie. Możliwe, że do tego czasu jeszcze wiele się zmieni. W tej chwili nauka ma się odbywać w tradycyjny sposób.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić