o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|

1 września powrót dzieci do szkół. Ekspert ma bardzo duże obawy

7
Podziel się

Profesor Andrzej Fal uważa, że dzieci nie powinny wrócić 1 września do szkół. Szczególnie w momencie, gdy w ostatnich dniach notuje się bardzo dużo nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

1 września powrót dzieci do szkół. Ekspert ma bardzo duże obawy
Ekspert przeciwnikiem powrotu dzieci do szkół od 1 września (Unsplash.com)
bDZeGkYB

Koronawirus ostatnio szaleje w cały kraju. Wprawdzie w niedzielę było ponad 600 nowych przypadków, ale w poprzednich dniach liczba zakażeń regularnie przekraczała 800. Sytuacja robi się coraz bardziej niepokojąca, dlatego rząd w niektórych powiatach przywrócił część obostrzeń.

Ekspert przeciwnikiem powrotu dzieci do szkół

Eksperci jednak cały czas ostrzegają, że najgorsze dopiero przed nami. Nadchodzi jesień, a wraz z nią może nadejść epidemia grypy. Drugim czynnikiem, który może wpłynąć na wzrost zakażeń, jest powrót dzieci do szkół.

MEN podjęło decyzję, że 1 września szkoły zostaną normalnie otwarte. Przeciwnikiem takiego rozwiązania jest profesor Andrzej Fal, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w szpitalu MSWiA w Warszawie.

bDZeGkYD
Zobacz także: Koronawirus. Łukasz Szumowski: transmisja zakażenia u dzieci jest ograniczona
Moja osobista opinia jest taka, że jeśli statystyki w tej chwili pokazujące się w środku wakacji, będą się pogłębiały, czy nasilały w kierunku końca wakacji, to dzieci do szkół pierwszego września wrócić nie powinny - mówi lekarz w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News.

Fal przypomina, że zawsze rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się z nasileniem liczby infekcji. W dobie pandemii koronawirusa jest to szczególnie niebezpieczne.

bDZeGkYJ
Myślę, że skrzyżowanie tego z potencjalnym COVIDEM przywiezionym z wakacji jest dosyć niekorzystne i niebezpieczne - tłumaczy.

Do rozpoczęcia roku szkolnego zostały jeszcze ponad trzy tygodnie. Możliwe, że do tego czasu jeszcze wiele się zmieni. W tej chwili nauka ma się odbywać w tradycyjny sposób.

Czytaj także:

bDZeGkYK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZeGkZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Goku
8 miesięcy temu
expert dobrze mówi dzieci nie powinny wracać do szkół
NILL
9 miesięcy temu
Wyniki matur i Kangura. Dziękuję za taką zdalną edukację.
Jola
9 miesięcy temu
Ciekawe kto odpowie gdyby dziecko zaraziło się, kto wtedy odpowie za narażenie i życia dziecka wiadomo ten kto wydał tskom decyzję
bDZeGkZf
WłączMyślenie
9 miesięcy temu
Oczywiście że dzieci powinny wrócić do szkoły po wakacjach , żadnej epidemii nie ma i nigdy nie było , największa epidemia jest w telewizji i Internecie.
Juki
9 miesięcy temu
Czas pokaże co będzie dalej póki co są wakacje
Nika
9 miesięcy temu
Dzieci w pierwszych tygodniach września nie powinny iść do szkoły z wakacji wrócą a widać co się dzieje znów swinstwa naniosą i będzie dopiero ile jest rodzicow co siedzą w domach z obawy przed zakażeniem i puszcza potem swoje dzieci z tymi którzy mieli to gdzieś i bawili się w najlepsze i dopiero będzie płacz
Angelika
9 miesięcy temu
Kto mi przyniesie plan lekcji odpisz🍉🍉
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić