Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Drugi lockdown? Minister Adam Niedzielski komentuje

12

Z dnia na dzień wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem. Niestety, coraz więcej zainfekowanych umiera. Pojawia się wobec tego pytanie, czy naszemu kraju grozi kolejny lockdown. Ten wątek komentuje minister zdrowia Adam Niedzielski.

Koronawirus w Polsce. Drugi lockdown? Minister Adam Niedzielski komentuje
Będzie drugi lockdown? Adam Niedzielski zabrał głos (Getty Images)

Wszyscy doskonale pamiętamy, jak trudnym okresem był czas lockdownu. Doprowadził on do wielu strat, a jego skutki są odczuwane przez wiele osób aż do dziś.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń, niektórzy zaczęli obawiać się drugiego lockdownu. Do tej sprawy odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak podaje Radio ZET, powołując się na jego wywiad z PAP, szef resortu zdrowia oświadczył, że "nie wyobraża sobie scenariusza, w którym mielibyśmy do czynienia z ponownym zamknięciem całego kraju".

Mogą oczywiście znaleźć się regiony, które będą - jak obecnie - mieć większe obostrzenia, ale zdecydowanie lockdown w skali kraju nie będzie miał miejsca - przekazał minister Niedzielski.

Czytaj także:

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 2 170 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 81 respiratorów. 98 341 osób przebywa w kwarantannie, a 8 070 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 48 593 zainfekowanych wirusem z Chin.

Zobacz także: Dr Paweł Grzesiowski o jesiennych infekcjach u uczniów. Leczyć gorączkę i katar na własną rękę?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić