Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Galerie handlowe zostaną zamknięte? To możliwe

19

Serwis money.pl ustalił, że rząd rozważa zamknięcie centrów i galerii handlowych. Taka decyzja może, ale nie musi zapaść w środę lub w czwartek.

Koronawirus w Polsce. Galerie handlowe zostaną zamknięte? To możliwe
Koronawirus. Możliwe, że galerie handlowe znów zostaną zamknięte (Pixabay, pixabay)

Money.pl potwierdził informacje o możliwości zamknięcia galerii i centrów handlowych w dwóch źródłach.

Rozmowy trwają. Jest to jeden z pomysłów na walkę z pandemią, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma. Premier się waha - twierdzi informator money.pl.

Możliwość zamknięcia galerii zdecydowanie nie podoba się ludziom z branży.

Będzie to bardzo złe rozwiązanie - mówi w rozmowie z money.pl Renata Juszkiewicz, szefowa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.
My - mówię o sklepach zrzeszonych w naszej organizacji - już udowodniliśmy, że jesteśmy miejscami bezpiecznymi. Ciągle dokładamy wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo pracowników i klientów. My wydaliśmy już 350 milionów złotych, żeby klienci czuli się w sklepach bezpiecznie - zaznacza.

"Nie podniosły się po wiosennym lockdownie"

Głosy z branży są niemal jednoznaczne. Jej przedstawiciele nadal odczuwają skutki pierwszego lockdownu. Kolejny mógłby być niesłychanie bolesny.

Centra i sieci handlowe doskonale wywiązują się ze wszystkich zobowiązań sanitarnych, jakie nałożono na nie w maju. Jednak mimo podjętych środków nadal nie podniosły się po wiosennym lockdownie - frekwencja w centrach handlowych jest średnio o 30 proc. niższa w porównaniu do ubiegłego roku, a obroty najemców o 25 proc. Spółki handlowe przyznają dziś otwarcie, że kolejnego lockdownu po prostu nie przetrwają - podkreśla w rozmowie z money.pl Anna Szmeja, prezes Retail Institute.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić