Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Jarosław Kaczyński na kwarantannie. Jak teraz żyje?

11

Rozmówcy Wirtualnej Polski donoszą, że wicepremier Jarosław Kaczyński, po kontakcie z osobą zakażoną, przebywa na kwarantannie. Jak przebiega jego praca zdalna?

Koronawirus w Polsce. Jarosław Kaczyński na kwarantannie. Jak teraz żyje?
Co Jarosław Kaczyński robi na kwarantannie? (ONS, Paweł Kibitlewski)

Jarosław Kaczyński kilka najbliższych dni będzie musiał spędzić w domu. W związku z tym konieczne jest to, by przestawił się na zdalny tryb pracy. Wiele wskazuje na to, że nie będzie miał z tym większego kłopotu.

Wcześniej prezes brał udział w posiedzeniach Sejmu zdalnie, pracując w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie lub wtedy, gdy przebywał poza Warszawą. Nie miał z tym problemu - mówi przedstawiciel PiS w rozmowie z Wirtualną Polską.

Wówczas Kaczyńskiemu towarzyszyli współpracownicy. Teraz, ze względu na zasady sanitarne, przy wicepremierze nie może przebywać absolutnie nikt.

Osoba przebywająca na kwarantannie powinna mieć ograniczone kontakty z innymi osobami do minimum. Takiej osobie ktoś z zewnątrz może podać jedzenie i niezbędne produkty, również sprzęt do pracy (laptop, tablet, dokumenty), ale musi się to odbywać z zachowaniem reguł i dystansu społecznego - mówi Wirtualnej Polsce lekarz, były Główny Inspektor Sanitarny i Główny Inspektor Sanitarny MSWiA dr Marek Posobkiewicz.

Koronawirus. Kiedy Jarosław Kaczyński przejdzie test?

Póki co prezes PiS nie miał przeprowadzonego testu. Kiedy to nastąpi?

Test zostanie przeprowadzony wkrótce. By był skuteczny, musi minąć kilka dni od kontaktu danej osoby z osobą zakażoną - informują rozmówcy Wirtualnej Polski.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić