o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Kolejne zgony. Raport ze środy 9 września

20
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia opublikowało środowy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Z przedstawionych danych wynika, że doszło do wzrostu liczby zakażeń i zgonów osób zainfekowanych.

Koronawirus w Polsce. Kolejne zgony. Raport ze środy 9 września
Koronawirus w Polsce. Nowy raport ministerstwa (Getty Images)
bDfWfoXV

W Polsce wykryto 421 nowych zakażeń koronawirusem. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Najwięcej nowych przypadków odnotowano w województwie małopolskim. Zdiagnozowano tam zakażenie koronawirusem u 67 osób.

Mamy 421 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (67), mazowieckiego (61), śląskiego (57), pomorskiego (38), dolnośląskiego (34), wielkopolskiego (28), podkarpackiego (22), lubelskiego (19), warmińsko-mazurskiego (18), świętokrzyskiego (17), kujawsko-pomorskiego (14), łódzkiego (12), opolskiego (12), zachodniopomorskiego (11), lubuskiego (6) i podlaskiego (5) - czytamy w najnowszym raporcie.
bDfWfoXX

Koronawirus w Polsce. Kolejne ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o kolejnych ofiarach śmiertelnych koronawirusa.

Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Starachowice, 79-M Kraków, 66-K Łańcut, 82-M Gliwice, 58-K, 86-K Tychy, 82-K Gorzów Wielkopolski, 68-M Siedlce (mieszkaniec woj. lubelskiego), 70-K Poznań, 84-M Warszawa, 73-M Gdańsk. Większość osób miała choroby współistniejące - podał resort.
bDfWfoYd

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 71 947 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 2 147 ofiar śmiertelnych.

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 2 070 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 81 respiratorów. 79 124 osób przebywa w kwarantannie, a 7 160 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 57 135 zainfekowanych wirusem z Chin.

Koronawirus w Polsce. Andrzej Sośnierz gani lekarzy rodzinnych. "Dość biernie się zachowywali"

bDfWfoYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Racjonalna
2 miesiące temu
Ciekawe ile ludzi zmarlo z braku pomocy bo jedyna choroba to tylko covid .Jak macie cos pisac o2 ,wp,onet to przestancie tylko o jednym bo to juz nudne
Hmm
2 miesiące temu
Kiedy te klamstwa sie skoncza?
Zmęczony
2 miesiące temu
Wszyscy są zmęczeni tym tematem. Dajcie już spokój ze straszeniem.
bDfWfoYz
nick
2 miesiące temu
kiedy rodziny osób zmarłych z powodu leczenia przez telefon lub z powodu braku dostępu do lekarz wystąpią przeciwko szumowinie z pozwem zbiorowym????
Darek
2 miesiące temu
Prawdy nigdy nie powiedzą bo by kasa się skończyła!!.. Dopiero dziś podawali, że testy na coronavirusa mają szkodliwe działanie uboczne na człowieka, maseczki duszą i jesienią będzie grzybica płuc!.. W radio mówili już o grypie.. Gdzie prawda?!.. Chcą zrobić podobnie jak u sąsiadów!.. Nie dajmy się zwariować!.. Teraz nowy minister od naszego zdrowia kasy na bierze, później następny itd!.. Policja ma nas ścigać bo mają rozkaz odgórny a my szare króliki doświadczalne mamy podporządkować się i morda na kłódkę!!.. Tak wygląda prawda!..
Najnowsze komentarze (20)
Polak
2 miesiące temu
Panie premierze mów pan prawdę! Gdzie są badania sekcje zwłok rzetelne testy? Gdzie dyskusja SPECJALISTÓW na forum publiczny? Czemu lekarze mówiący że to jakaś ściema są pozbawiani prawa wykonywania zawodu?! Czemu zamiast mówić prawdę obywatelom i uświadamiać przekazywać wiedzę jak unikać zaskarżenia stosujecie terror ekonomiczny w postaci mandatów i kar sanepidu? Czemu nie macie jaj żeby wprowadzić stan wyjątkowy by ograniczenia swobody były konstytucyjne? Czemu zarządzenia są pisane na kolanie a komunikaty niejasne? Czemu oficjele mówią że maska jest by NAM przypominać że jest pandemią? Bo jej naprawdę nie ma! Nie ściele się trup po ulicach! Ludzie umierają i umierali na inne choroby a gdzie są lekarze? Pozamykali się za przyzwoleniem rządu w gabinetach i biorą kasę za teleporady! Ślubowali nie szkodzić i nieść pomoc ludziom a boją się wirusa! Żaden strażak się nie boi wejsc w ogień po człowieka bo ma powolanie.A my lekarzy już nie mamy bo powołania nie ma nikt. Siedzą i dudnią w ten bęben propagandy bo nawet jak myślą inaczej to się boją. Z policji która ma bronić i chronić obywateli i stać na straży prawa w którym konstytucją RP jest najważniejsza zrobiliście kundle w kagańcach które gonią obywateli tego pięknego kraju. Wstyd mi że mamy takie władze bez jaj. Po miesiącu szło się zorientować że to ściema WHO z tą pandemią należało przeprosić za kłopoty i starać sie żyć normalnie teraz jest za późno nie wyjdziecie z tego z twarzą a ludzie będą pamiętać to upodlenie i nie wybaczą.
Ebenezer
2 miesiące temu
Dajcie już spokój...czytać się tego nie da, co za brednie...a wcześniej ludzie starsi jak umierali to jakoś nikt nie raportował codziennie
VIRUS
2 miesiące temu
Koleżanka dostała skurczy porodowych a w szpitalu dali jej papier do podpisania że przyszła z powodu obiawów zakarzenia i kazali podpisać bo jeli tego nie zrobi to jej nie mogą przyjąć
VIRUS
2 miesiące temu
Propaganda nie odpuszcza
Jak.
2 miesiące temu
Problem to macie wy. Myślicie że te kłamstwa się na was nie zemszczą. Jako pierwsi zostaniecie zaszczepieni. Lekarze, policjanci, żołnierze nauczyciele. Myślicie że politycy się zaszczepią??? Ja w to niewierze!!! To będzie wasz koniec, a początek niewolnictwa, chorób i zgonów. Wtedy wezmą się za nasze dzieci. Zresztą już to zaczęli robić, wymazując je pobierając od nich DNA. Bierzcie dalej udział w tej komedii. Tylko zakończenie dla nas wszystkich będzie takie samo. Niepotrzebni do piachu. Czyż już tak nie zrobiono zamykając służbę zdrowia. Dlaczego fryzjerzy nie strzygą przez telefon. Ludzie się nie boją bo znają prawdę, ale jeżeli Wszyscy się nie zjednoczymy, to będzie nasz wszystkich koniec.
hmmmmmmmm
2 miesiące temu
"Na koniec 2016 r. w Polsce działało 957 stacjonarnych szpitali ogólnych (ze 186,6 tys. łóżek)" obecnie "zakażeni zajmują 2 070 łóżek" PATRZCIE!! mamy jeszcze 184,5 tys łóżek wolnych
QutAnon
2 miesiące temu
czy zostaly wykonane sekcje zwlok i patolog to potwierdzil? no nie wydaje mnie sie...
nick
2 miesiące temu
"informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem" to nie oznacza zgonu z powodu koronawirusa... ofiara wypadku samochodowego u której 'wykryto' covida-srovida również pasuje do tego opisu. żądamy podawania konretnych liczb a nie straszenia iloscia pozytywnych testów gdzie 90% 'choruje bezobjawowo' a 9,9% ma złe samopoczucie przez 3 dni.
bDfWfoYr
Zbyszek
2 miesiące temu
Masakra znów o tym piszą tego już nie da się słuchać
nick
2 miesiące temu
kiedy rodziny osób zmarłych z powodu leczenia przez telefon lub z powodu braku dostępu do lekarz wystąpią przeciwko szumowinie z pozwem zbiorowym????
Z tszek
2 miesiące temu
Ale kłamstwa
Z tszek
2 miesiące temu
Ale kłamstwa
Obywatel
2 miesiące temu
Epidemia nie odpuszcza, bo ciągle straszycie i nakręcacie ludzi, żeby się bali Ile wam płacą za straszenie? ja nigdy maski nie nosiłem i żyję, a wirus taki straszny podobno
Paldona
2 miesiące temu
Ludzie nie wierzcie w to co mówią w tv. A tym bardziej w to co piszą na o2. Miłego dnia 😃
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić