Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

Białoruś. OMON-owcy bili człowieka. Nagle zrzedły im miny. Nagranie podbija sieć

511
Podziel się:

Nie ustaje fala protestów na Białorusi po sfałszowanych wyborach prezydenckich. Poruszające nagranie pokazuje, jak funkcjonariusze milicyjnej jednostki specjalnej OMON biją jednego z manifestantów. Wtedy jednak przychodzi odsiecz w postaci kilkudziesięciu osób, które rzucają się na funkcjonariuszy.

Białoruś. OMON-owcy bili człowieka. Nagle zrzedły im miny. Nagranie podbija sieć
Czterech funkcjonariuszy OMON-u biło demonstranta (Twitter)

Przejmujące nagranie z Witebska, które upublicznił we wtorek popularny bloger NEXTA, ukazuje czterech OMON-owców bijących bezbronnego młodego człowieka. Używają do tego gumowych pał. Wtedy nagle przychodzi pomoc.

Okazuje się, że na funkcjonariuszy OMON-u biegnie kilkudziesięciu protestujących. Milicjanci orientują się, że stracili przewagę liczebną. Natychmiast puszczają więc bitego wcześniej manifestanta.

Funkcjonariusze OMON-u próbują najczęściej wyciągać z tłumu pojedynczych manifestantów. Łatwiej jest im w ten sposób ich spacyfikować. Jak widać, na szczęście nie zawsze im się to udaje.

Protesty na Białorusi

Na całej Białorusi trwają protesty przeciwko prezydentowi Aleksandrowi Łukaszence, który odpowiedzialny jest za sfałszowane wybory. Służby mundurowe wysyłane są do tłumienia i rozganiania antyrządowych zgromadzeń. Demonstracje mają miejsce w największych białoruskich miastach: Mińsku, Grodnie, Homlu, Brześciu i Witebsku.

Aleksander Łukaszenka, który szósty raz z rzędu "wygrał" wybory prezydenckie zapowiedział, że mimo protestów nie ustąpi ze stanowiska. Twierdzi, że manifestacje przeciw niemu organizowane są z Polski i z Litwy. Unia Europejska zapowiedziała, że w związku z krwawym tłumieniem demonstracji przez białoruskie władze wkrótce zostaną one objęte sankcjami.

Zobacz także: Białoruś. Protesty nie ustają. "Większość ludzi nie wierzy w te bajki Łukaszenki"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(511)
TW BOLEK
5 miesięcy temu
A u nas niewolno się bronić, pokojowo wystawiać plecy pod pały. Tylko pokojowo walczyć z oprawcami z ZOMO. Opór fizyczny jest nie do przyjęcia w demokracji Polaków.
emeryt
2 lata temu
A gdzie polscy mundurowi co bili jak OMONOWCY siedzą na emeryturach. Dowództwo ma duże emerytury. SB nie bili tylko milicja
itakbajka
2 lata temu
Nasi ZOMO kole ukrywali się za brodami. I to były najlepsze maseczki. Nietykalni do teraz i emeryturki z ZUS pobierają, a pod osłoną Jaruzelowego wojska robili to samo.
itakbajka
2 lata temu
Wschodnia tradycja mówi o krwawej zemście za naruszenie czci i godności matki lub czyjejś kobiety. Biedaki nie wiedzą co im grozi. Polskie kobiety pozwalały maltretować swoich chłopów, a same chroniły dzieci. Tradycja wschodnia jest mądrzejsza. Chłopa trzeba oszczędzać, aby w przyszłości mógł dokonać nieuchronnej zemsty jak jeden z naszych wychowany na wschodzie Syberii za zbicie matki nahajką przez NKWD owca wysłał na tamten świat wielu ruskich braci od nahajek nawet po 1945r.
WIDZĘ, ŻE
2 lata temu
JEST WIĘCEJ DEMOKRACJI NA BIAŁORUSI NIŻ W BELGII, FRANCJI I NIEMCZECH
Niestety, ALE
2 lata temu
Więcej jest demokracji na Białorusi niż w Szwecji, Francji, Niemczech
Andrzej
2 lata temu
Powinni im ściągnąć maseczki , zrobić zdjęcia. Zagrożić publikacją wizerunku w razie nie posłuchania. Nakazać przestać pracy dla Łukaszenki i puścić wolno. Oni są odważni bo myślą że ich nic złego nie spotka że ich nikt nie rozpozna.
jans58
2 lata temu
Uczmy się od nich
jans58
2 lata temu
Oni przynajmniej coś dla siebie robią a my się przyglądamy i narzekamy a była okazja pogonić tych panów.
Tomek
2 lata temu
Martwcie się o to ci się dzieje w Polsce , a nie zajmujecie się tematami zastepczymi , Białoruś ma się dobrze lepiej niż Polska
sds
2 lata temu
czy tylko ja nie widzę linku do tego filmu?
artamator
2 lata temu
Za rok czasu, gdy Łukaszenko odejdzie okaże się, że mamy plan Balcerowicza, biedę w tym kraju, rodzimy przemysł zniszczony
Polak
2 lata temu
W rzeczywistości Polacy zawarli unię z Białorusinami. Ludność, która obecnie przejęła nazwę "Litwa" to głównie bałtowie, którzy wtedy byli pod litewskim (białoruskim) panowaniem.
felix
2 lata temu
Jak to się ma do działań Policji w Warszawie jakoś za samo złe spojrzenie na Policjanta już nietykalność go dotyka więc gdzie i czemu sluży ta wasza technika .Tam można tu broń Boże Nasze dziewczyny już raz też się buntowały i co? z Parasolkami defilowały !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić