o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Białoruś. OMON-owcy bili człowieka. Nagle zrzedły im miny. Nagranie podbija sieć

510
Podziel się

Nie ustaje fala protestów na Białorusi po sfałszowanych wyborach prezydenckich. Poruszające nagranie pokazuje, jak funkcjonariusze milicyjnej jednostki specjalnej OMON biją jednego z manifestantów. Wtedy jednak przychodzi odsiecz w postaci kilkudziesięciu osób, które rzucają się na funkcjonariuszy.

Białoruś. OMON-owcy bili człowieka. Nagle zrzedły im miny. Nagranie podbija sieć
Czterech funkcjonariuszy OMON-u biło demonstranta (Twitter)
bDTabtlx

Przejmujące nagranie z Witebska, które upublicznił we wtorek popularny bloger NEXTA, ukazuje czterech OMON-owców bijących bezbronnego młodego człowieka. Używają do tego gumowych pał. Wtedy nagle przychodzi pomoc.

Okazuje się, że na funkcjonariuszy OMON-u biegnie kilkudziesięciu protestujących. Milicjanci orientują się, że stracili przewagę liczebną. Natychmiast puszczają więc bitego wcześniej manifestanta.

bDTabtlz

Funkcjonariusze OMON-u próbują najczęściej wyciągać z tłumu pojedynczych manifestantów. Łatwiej jest im w ten sposób ich spacyfikować. Jak widać, na szczęście nie zawsze im się to udaje.

Protesty na Białorusi

Na całej Białorusi trwają protesty przeciwko prezydentowi Aleksandrowi Łukaszence, który odpowiedzialny jest za sfałszowane wybory. Służby mundurowe wysyłane są do tłumienia i rozganiania antyrządowych zgromadzeń. Demonstracje mają miejsce w największych białoruskich miastach: Mińsku, Grodnie, Homlu, Brześciu i Witebsku.

bDTabtlF

Aleksander Łukaszenka, który szósty raz z rzędu "wygrał" wybory prezydenckie zapowiedział, że mimo protestów nie ustąpi ze stanowiska. Twierdzi, że manifestacje przeciw niemu organizowane są z Polski i z Litwy. Unia Europejska zapowiedziała, że w związku z krwawym tłumieniem demonstracji przez białoruskie władze wkrótce zostaną one objęte sankcjami.

Zobacz także: Białoruś. Protesty nie ustają. "Większość ludzi nie wierzy w te bajki Łukaszenki"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTabtma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(510)
Donvito52
7 miesięcy temu
Podziwiam kobiety Białoruskie. Stoją w pierwszej linii, nie dopuszczają do eskalacji. Są wspaniałe.
Tuesday
7 miesięcy temu
Brawo Białorusini
Do boju
7 miesięcy temu
Brawo Białorusini tak trzymać czas u was skończyć z tyrana
bDTabtmb
brawo
7 miesięcy temu
godność jest bezcenna. Spokój i zdecydowanie ludzi wobec agresji OMON i zmuszenie go do wycofania bez użycia żadnej siły. Brawo i jeszcze raz brawo.
Lido
7 miesięcy temu
Powinni ściągać kominiarki i odkrywać ich twarze potem to na portale społeczności żeby sąsiedzi ich i ludzie poznali po cywilnemu bandytów którzy pałują ludzi.
Najnowsze komentarze (510)
emeryt
6 miesięcy temu
A gdzie polscy mundurowi co bili jak OMONOWCY siedzą na emeryturach. Dowództwo ma duże emerytury. SB nie bili tylko milicja
itakbajka
7 miesięcy temu
Nasi ZOMO kole ukrywali się za brodami. I to były najlepsze maseczki. Nietykalni do teraz i emeryturki z ZUS pobierają, a pod osłoną Jaruzelowego wojska robili to samo.
itakbajka
7 miesięcy temu
Wschodnia tradycja mówi o krwawej zemście za naruszenie czci i godności matki lub czyjejś kobiety. Biedaki nie wiedzą co im grozi. Polskie kobiety pozwalały maltretować swoich chłopów, a same chroniły dzieci. Tradycja wschodnia jest mądrzejsza. Chłopa trzeba oszczędzać, aby w przyszłości mógł dokonać nieuchronnej zemsty jak jeden z naszych wychowany na wschodzie Syberii za zbicie matki nahajką przez NKWD owca wysłał na tamten świat wielu ruskich braci od nahajek nawet po 1945r.
WIDZĘ, ŻE
7 miesięcy temu
JEST WIĘCEJ DEMOKRACJI NA BIAŁORUSI NIŻ W BELGII, FRANCJI I NIEMCZECH
Niestety, ALE
7 miesięcy temu
Więcej jest demokracji na Białorusi niż w Szwecji, Francji, Niemczech
Andrzej
7 miesięcy temu
Powinni im ściągnąć maseczki , zrobić zdjęcia. Zagrożić publikacją wizerunku w razie nie posłuchania. Nakazać przestać pracy dla Łukaszenki i puścić wolno. Oni są odważni bo myślą że ich nic złego nie spotka że ich nikt nie rozpozna.
jans58
7 miesięcy temu
Uczmy się od nich
jans58
7 miesięcy temu
Oni przynajmniej coś dla siebie robią a my się przyglądamy i narzekamy a była okazja pogonić tych panów.
bDTabtlT
Tomek
7 miesięcy temu
Martwcie się o to ci się dzieje w Polsce , a nie zajmujecie się tematami zastepczymi , Białoruś ma się dobrze lepiej niż Polska
sds
7 miesięcy temu
czy tylko ja nie widzę linku do tego filmu?
artamator
7 miesięcy temu
Za rok czasu, gdy Łukaszenko odejdzie okaże się, że mamy plan Balcerowicza, biedę w tym kraju, rodzimy przemysł zniszczony
Polak
7 miesięcy temu
W rzeczywistości Polacy zawarli unię z Białorusinami. Ludność, która obecnie przejęła nazwę "Litwa" to głównie bałtowie, którzy wtedy byli pod litewskim (białoruskim) panowaniem.
felix
7 miesięcy temu
Jak to się ma do działań Policji w Warszawie jakoś za samo złe spojrzenie na Policjanta już nietykalność go dotyka więc gdzie i czemu sluży ta wasza technika .Tam można tu broń Boże Nasze dziewczyny już raz też się buntowały i co? z Parasolkami defilowały !
Lech
7 miesięcy temu
Niestety tak policja ,milicja itp.dziala wszędzie. Policja jest zbrojnym ramieniem rządzących. Kiedy nic się nie dzieje ,wlepia mandaty ,zasilając kasę tych przy sterze. Kiedy władza traci poparcie stają się ochroniarzami. Za przywileje ,dobra kasę i kilka lat pracy do emerytury , gotowi bić ,strzelać ,a nawet zabić na rozkaz.Przykre ale prawdziwe. I tak jest na całym świecie. A nasi (bracia ,ojcowie ,wujowie byli lepsi kilka lat temu?) Robili to samo co dzisiaj Ci na Białorusi. Tylko pamięć mamy wybiórczą.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić