Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: wydaje się, że wzrost spowolnił

26

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, że sytuacja w Polsce na razie jest stabilna. Czeka jednak na wyniki testów po majówce i dlatego apeluje, by robić jak najwięcej testów.

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski o pandemii kraju
Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski o pandemii kraju (Pixabay)

Każdego dnia przybywa potwierdzonych przypadków i ofiar śmiertelnych, ale i tak na tle wielu krajów pandemia koronawirusa w Polsce przebiega łagodnie. Od dłuższego czasu dzienne statystyki utrzymują się na podobnym poziomie, co napawa optymizmem.

Obecną sytuację skomentował Łukasz Szumowski. Minister zdrowia także dostrzega optymistyczne dane, wynikające ze statystyk.

Na razie mamy dosyć stabilną liczbę chorych dobowo. Wydaje się, że wzrost się spowolnił, wypłaszczył - mówi Szumowski w radiowej Trójce.

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski apeluje o więcej testów

Wszystko jednak może się zmienić w każdej chwili. Niebawem przekonamy się, czy Polacy postępowali rozsądnie w trakcie majówki. Minister zdrowia apeluje o jak największą liczbę testów, by dane były wiarygodne.

Chcielibyśmy, żeby testów było jak najwięcej. Mamy możliwość robienia 25 tys. testów, mamy 100 laboratoriów zarejestrowanych. Zachęcamy do testowania. Testy, testy, więcej testów - tłumaczy.

Szumowski po raz kolejny odniósł się do wyborów prezydenckich. Cały czas uważa, że w tradycyjnej formie nie powinny się odbyć. Według niego najlepszym rozwiązaniem byłoby przełożenie ich o dwa lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić