Natalia Bogucka| 

Koronawirus. Szczepionka w tym roku. Donald Trump jest pewny

87

Doradcy Donalda Trumpa zgodzili się ze światowymi ekspertami i uznali, że opracowanie szczepionki na koronawirusa może trwać od 12 do 18 miesięcy. Mimo to prezydent USA powiedział, że jest pewny, iż szczepionka zostanie opracowana do końca roku.

Donald Trump zabrał głos ws. szczepionki na koronawirusa
Donald Trump zabrał głos ws. szczepionki na koronawirusa (Getty Images)

Donald Trump wyraził swój optymizm w sprawie szczepionki na koronawirusa. Stwierdził, że wiele firm jest blisko tego, by ją opracować. Dodał, że prace nad szczepionką stanowią międzynarodowy wysiłek i nie ma dla niego znaczenia, czy jako pierwszy wynajdzie ją jakiś inny kraj.

Jesteśmy bardzo pewni, że pod koniec roku będziemy mieli szczepionkę - podkreślił Trump.

Koronawirus. Donald Trump krytykuje Chiny i WHO

Podczas rozmowy z Fox News prezydent USA po raz kolejny zaatakował Chiny. Obwinił władze za niepodniesienie alarmu o koronawirusie. Obiecał również, że więcej informacji dotyczących początków epidemii zostanie wkrótce udostępnionych przez amerykańskie służby wywiadowcze.

Myślę, że popełniły straszny błąd i nie chciały się do tego przyznać - stwierdził prezydent.

Donald Trump skrytykował również WHO. Zarzucił organizacji, że jest "chinocentryczna" i powtarza wszystko to, co mówi Pekin. Podkreślił, że musi podjąć decyzję ws. finansowania WHO.

Światowa Organizacja Zdrowia była katastrofą. Wszystko, co powiedzieli, było złe. Są chinocentryczni. Zgadzają się z Chinami, niezależnie od tego, co Chiny chcą zrobić. Nasz kraj, być może nierozsądnie z perspektywy czasu, płacił 450 mln dolarów rocznie Światowej Organizacji Zdrowia. A Chiny płacą 38 milionów dolarów rocznie. Więc będę musiał podjąć decyzję w tej sprawie. Przegapili wszystkie sygnały - powiedział Donald Trump.

Prezydent podkreślił, że gospodarka USA musi być bezpiecznie, ale jak najszybciej otwarta. Dodał, że przewiduje, iż z powodu koronawirusa może umrzeć 100 tys. Amerykanów. Zapewnił, że bez działań, które wprowadziła jego administracja, zginęłoby minimum kilka milionów ludzi.

Zobacz także: USA. "Władze przespały ten moment". Kolejny stan ma olbrzymi problem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić