o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Niedzielny raport. Największy wzrost zakażeń na Mazowszu

24
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia opublikowało już niedzielny raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Z przedstawionych danych wynika, że doszło do wzrostu liczby zakażeń i zgonów osób zainfekowanych.

Koronawirus w Polsce. Niedzielny raport. Największy wzrost zakażeń na Mazowszu
Koronawirus w Polsce. Nowy raport ministerstwa (Getty Images)
bDZTQDWt

W Polsce wykryto 502 nowe zakażenia koronawirusem. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Najwięcej nowych przypadków odnotowano w województwie mazowieckim. Zdiagnozowano tam zakażenie koronawirusem u 85 osób.

bDZTQDWv
Mamy 502 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (85), wielkopolskiego (73), małopolskiego (66), pomorskiego (55), śląskiego (53), podkarpackiego (33), lubelskiego (26), kujawsko-pomorskiego (21), łódzkiego (18), podlaskiego (17), dolnośląskiego (16), świętokrzyskiego (13), warmińsko-mazurskiego (13), lubuskiego (6), opolskiego (5), zachodniopomorskiego (2) - czytamy w najnowszym raporcie.

Koronawirus w Polsce. Kolejne ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o kolejnych ofiarach śmiertelnych koronawirusa.

Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-M Biłgoraj, 67-M Nowy Sącz, 72-K Radom, 85-M, 71-K, 54-M Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące - podał resort.
bDZTQDWB

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 74 152 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 2 188 ofiar śmiertelnych.

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 1 961 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 86 respiratorów. 91 819 osób przebywa w kwarantannie, a 7 229 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 60 659 zainfekowanych wirusem z Chin.

bDZTQDWC
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski odpowiada na zarzuty lekarzy. "Reprezentuję interes pacjenta"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZTQDWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Rodacy
8 miesięcy temu
Ministerstwo zdrowia wprowadza ustawę która daje ,75% dodatku do pensji pracownika SANEPIDU za wykonanie kontroli. Czy to nie jest przekupstwo??? Czy to nie nowa forma zastraszania karami administracyjnymi,?? Pracownicy Sanepidów jesteście naszymi sąsiadami, rodzinami, przyjaciółmi, naszymi rodakami. Nie dajcie się zeszmacić jak lekarze. Nie dajcie się przekupić... Abyście mogli po plandemi popatrzeć nam w oczy.
Lol
8 miesięcy temu
A jest test na wirusy???? Ja nie znam, ani żaden naukowiec, jeszcze nie udało się wynaleźć... A wirusa ktoś wyizolował???? Żeby zbadać wirusa trzeba go pierwsze wyizolować... Więc jak można badać coś czego nie da się jeszcze zbadać,???? czymś czego jeszcze nie udało się wynaleźć??? Walcie się z waszymi kłamstwami. I nie usuwajcie komentarzy, bo i tak dostaniecie za te kłamstwa.
Pacjent
8 miesięcy temu
Pyta pacjent lekarza. - panie doktorze kiedy epidemia się skończy,? Lekarz odpowiada- epidemi nie było, a ja jestem lekarzem nie politykiem, więc proszę pytać polityków kiedy się skończy.
bDZTQDWX
Bas
8 miesięcy temu
Czy wiecie że teraz sanepid nie zleca testów osobom objawowym a rzekoma możliwosć zrobienia ich w poz to lipa? Fundusz przewidział refundację testów tylko dla niektórych. Więc drastycznie zmniejszyła się ilość wykonywanych testów w ogóle. Sami sobie dopowiedzcie ile zakażeń pozostaje nie wykrytych nawet jak są jakieś objawy? Czy to dobra strategia takie ukrywanie liczby zakażeń?nie nie i nie
Paweł
8 miesięcy temu
Teraz zaczynają chorować ci z manifestacji przeciwko pandemii
Poli
8 miesięcy temu
Telewizja polityczna pod władzą PIS? Czy KURSKI jest w PIS? To i informację są takie jakie rekomenduje PIS. My chcemy prawdy... Nie ma pandemi... Zaszczepić polityków i dziennikarzy, wszystkie służby, lekarzy, skoro szczepionka jest taka zbawienna... Ja się NIEZASZCZEPIĘ, moja rodzina i moi znajomi też tak deklarują. Co mało im pieniędzy? Chcą jeszcze abyśmy byli ich niewolnikami. J
Mol
8 miesięcy temu
Komu ta ściema?? Kto jeszcze wierzy.. Już niedługo czas zapłaty...
Głupek
8 miesięcy temu
Ja : Co słychać ?- odbiram telefon ?.. Ktoś: jestem na kwarantannie.. Ja : jak się czujesz Ktoś : bardzo dobrze i jakoś mi leci czas Ja : martwimy się o Ciebie, Wiem ale żadnego, Covida nie ma Ja : jak to ? Przecież ogłosili Pandemię Ktoś : bzdury bzdury bzdury, i jeszcze raz bzdury. I koniec rozmowy...
😲😲😲
8 miesięcy temu
Niedowiarkow coraz więcej.
sdf
8 miesięcy temu
a kogo obchodza te fikcyjne dane?
bom
8 miesięcy temu
A Tirówki stoją i nie są pozarażane i nie zarażają to dziwne i policja ich sprawdza i zawsze stoja po drogach i lasach i przyjmują klientów biorą kasę i nie płacą podatków... TO WSZYSTKO DZIWNE Ludzie umierają a im nic nie jest...
Tom
8 miesięcy temu
Te mapki wyliczenia raporty. Kogo ta fałszywą plandemia jeszcze obchodzi? Chyba tylko Billa Gatsa.
Asia
8 miesięcy temu
To już jest terroryzm medialny Covidem. Ludzie mają tego dosyć.
bDZTQDWP
Jan Purzycki
8 miesięcy temu
Poproszę o codzienny raport:Ile osób zmarło na raka w skutek braku leczenia onkologicznego w związku z Paraliżem służby zdrowia vide koronaświrus
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić