Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Zaginięcie Madeleine McCann. Portugalska policja obawia się klęski śledztwa

21

Madeleine McCann zaginęła w trakcie rodzinnych wakacji w Portugalii. Funkcjonariusze policji z tego kraju zabrali głos na temat ostatnich ustaleń detektywów w sprawie Brytyjki. Wyrazili obawy, że śledztwo zakończy się oczyszczeniem głównego podejrzanego z zarzutów.

Zaginięcie Madeleine McCann. Portugalska policja obawia się klęski śledztwa
Madeleine McCann zaginęła podczas rodzinnych wakacji w Portugalii (Getty Images, Peter Macdiarmid , Staff)

Portugalscy policjanci przedstawili swoje obawy w rozmowie z dziennikiem "The Sun". Ich wątpliwości zbiegły się w czasie z deklaracjami niemieckich detektywów, którzy zapewniają, że są coraz bliżsi rozwiązania sprawy.

Zaginięcie Madeleine McCann. Prokuratura nie udowodni winy podejrzanemu?

Przedstawiciele portugalskiej policji przyznali, że w ostatnich tygodniach niemieccy detektywi pracowali nad sprawą Madeleine McCann praktycznie przez całą dobę. Jednak jak zdradzili w rozmowie z "The Sun", tropy, którymi kierowali się śledczy, ostatecznie się urwały.

W ciągu pierwszych kilku dni po ujawnieniu nazwiska Christiana B. tygodniowo zgłaszały się do nich setki nowych potencjalnych świadków. Ale w ostatnich tygodniach (źródła – przyp. red.) wyschły i pojawiła się obawa, że naprawdę muszą (detektywi – przyp. red.) zwiększyć ilość informacji, do których docierają – "The Sun" cytuje anonimowego informatora z portugalskiej policji.
Zobacz także: Zobacz też: Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa

Niemieccy detektywy obawiają się, że śledztwo nie przyniesie rezultatów również z powody postawy głównego podejrzanego. Christian Brueckner konsekwentnie odmawia złożenia zeznań w sprawie zaginięcia Madeleine McCann, argumentując, że nie posiada żadnych informacji na temat Brytyjki. W konsekwencji Brueckner może zostać uniewinniony z braku solidnych dowodów jego winy.

Wiedzą, że nigdy nie będzie zeznawał. Więc to do nich będzie należało znalezienie brakujących fragmentów układanki, które doprowadzą ich do ostatecznego odkrycia, co stało się z Maddie – argumentuje przedstawiciel portugalskiej policji ("Mirror").
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić