o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Warszawa. Rowerzysta przejechał na czerwonym. Zmiotło go z jezdni

79
Podziel się

W sieci pojawiło się nagranie z przerażającego wypadku, do którego doszło 10 września. Niecierpliwy rowerzysta przejechał na czerwonym świetle. Po chwili z pełną prędkością uderzył w niego Nissan.

Warszawa. Rowerzysta przejechał na czerwonym. Zmiotło go z jezdni
Rowerzysta potrącony na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury. (YouTube, Screenshot, AutemSzanujeZasady)
bDgtiwEl

Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, którą wezwali świadkowie widoczni na wideo. Przerażający wypadek skończył się dla rowerzysty dotkliwymi obrażeniami. Nie wiadomo czy przeżył wypadek.

Film pokazuje, jak doszło do zdarzenia drogowego na ul. Żwirki i Wigury. Nissan wjeżdża przodem w rowerzystę, który wzbity w powietrze z powodu siły uderzenia, znajduje się prawie dwa metry nad ziemią. Następnie mężczyzna spada na ziemię, turlając się po asfalcie kilka metrów. Po wszystkim stracił przytomność.

bDgtiwEn

Wypadek rowerzysty który wjeżdża na czerwonym świetle, ze słuchawkami na uszach 10.09.20 Warszawa

Chwila nieuwagi mogła kosztować go życie

Nie wiadomo, dlaczego rowerzysta przejechał na czerwonym świetle. Na filmie widać, jak na równoległej jezdni, po drugiej stronie, zapalają się zielone światła dla pieszych i rowerzystów. Po stronie jezdni, gdzie na zmianę świateł oczekiwał rowerzysta, wciąż paliły się jeszcze światła czerwone.

Możliwe, że uczestnik wypadku źle ocenił sytuację, był rozproszony, wydawało mu się, że światła zmieniły się po obu stronach. Tymczasem stało się tak dopiero chwilę później. Kierowca Nissana najprawdopodobniej miał światło zielone.

bDgtiwEt

Droga przez długi czas była nieprzejezdna w kierunku centrum. Policja pracuje nad wyjaśnieniem przyczyn wypadku.

Pędził prawie 300 km/h. Dramatyczny wypadek motocyklisty

bDgtiwEO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(79)
Arawia
miesiąc temu
jak kierowca na przejściu kogoś potrąci , to pisze się o nim mordeca itp , jak rowerzysta wjechał na czerwonym to zagapił się , rozkojarzony ,rozproszony . Przepraszam kierowca też człowiek i też taki może być
manolo
miesiąc temu
jaka chwila nie uwagi, przecież on wjechał z premedytacją
mich
miesiąc temu
Selekcja naturalna tylko szkoda kierowcy jest to straszne przeczycie.
bDgtiwEP
Twb
miesiąc temu
Bardzo przykre. Niestety wpływ na takie odruchowe zachowania moim zdaniem mają nowe od jakiegoś czasu przepisy, które osłabiają naturalny strach przed wejściem na pasy. Człowiek nigdy nie będzie mocniejszy od stali.
szkonmak
miesiąc temu
Co tu komentować. Jak oni się zachowują na co dzień, to widzi ten, kto jeździ innymi pojazdami. Nie ma to, jak pobierać nauki na własnej skórze. Jak mówią, nauka nie idzie w las.
Najnowsze komentarze (79)
bear
miesiąc temu
Przestroga dla innych pseudo "rowerzystów". Prawdziwy rowerzysta posiada Prawo Jazdy.
Rowerzyści
miesiąc temu
codziennie, wszem i wobec, udowadniają prawdziwość stwierdzenia, że polska inteligencja została wymordowana w czasie wojen światowych i okupacji naszego kraju... Drugie miejsce w tym rankingu należy się kierowcom BMW...
Waldemar
miesiąc temu
Jestem kierowcą. Nie, nie tym z wideo - w ogóle. Prowadzę po prostu często samochód. I mam wrażenie, że przed każdym przejściem dla pieszych w Polsce należy montować takie same bariery blokujące wjazd jakie są przed Downing Street 8 (ruchoma ściana wyrastająca z jezdni) czy też grube słupy zaporowe (patrz wjazd do tunelu głównego na Stadionie Narodowym w Warszawie), wysuwające się wraz z zapaleniem się czerwonego światła. Bowiem przyczyna wypadku jest dla mnie oczywista: po pierwsze rowerzysta wjechał na czerwone, po drugie kierowcy na pierwszej jezdni spieszyli się na końcówce zielonego lub na żółtym, aby przed tym przejściem nie stać. Proszę zwrócić uwagę na nagraniu, że rowerzysta przejechał przed pierwszym samochodem a uderzył go drugi, który w tym momencie WYPRZEDZAŁ ten pierwszy. Najwyraźniej dokądś się spieszył. Rowerzysty nie mógł widzieć, bo zasłaniał go wyprzedzany właśnie pojazd. W mojej ocenie rowerzysta po prostu popełnił samobójstwo (jeżeli nie przeżył) wykorzystując do tego celu ruch drogowy.
Nick
miesiąc temu
A rowerzysta byl trzezwy bo nic niepisza a jak by kierowca zawinil to pierwszo co by podali
szofer
miesiąc temu
Kiedyś zimą wyjeżdżałem powoli z garażu, w ostatniej chwili zauważyłem dziadka ciągnącego wnuczka na sankach, tuż przy drzwiach garażowych. Niewiele brakowało. Ośnieżony chodnik był 5m dalej.
jury
miesiąc temu
Spieszyło się gościowi , na kolegę chciał poczekać po drugiej stronie
Marmozetka
miesiąc temu
"Policja pracuje nad wyjaśnieniem przyczyn wypadku." - Ooo, a to policja zna jakieś inne opcje poza "niedostosowaniem prędkości do warunków jazdy", "niezachowaniem szczególnej ostrożności" lub "nieustąpieniem pierwszeństwa" przez kierującego (oczywiście) samochodem?
Netoperek
miesiąc temu
Ukarać kierowcę. Mi pieszy wbiegł na przejście i przeleciał przez maskę. Tłumaczył policji, że chciał przeskoczyć. Dostałem 500 zł i 6 pkt. Było dwóch policjantów. Jeden czytał , drugi pisał. ( psa przewodnika nie było). I uwaga dowcip: Idzie policjant i myśli. Aha. Przyjąłem mandat, bo nie mam czasu z burakami łazić po sądach. Pozdrawiam święte krowy na jezdni i proszę, wjeżdżajcie rowerami pod tiry. Mniej szkód na autach i większa skuteczność .
bDgtiwEH
Kolo
miesiąc temu
To czynniki współistniejące...
Krótko
miesiąc temu
Miał słuchawki na uszach i świat należał do niego .
Gregi
miesiąc temu
Dobrze, że Nissan nie jechał z połową prędkości
Zuch
miesiąc temu
Brawo dla Pana ktory czekal dalej na rowerze rzucil sie do pomocy w sekunde!!
Takata
miesiąc temu
no i dobrze tak ma być z tymi co wchodzą/wjeżdżają na czerwonym, tak trzymać
Mic
miesiąc temu
Ale urwał...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić