Warszawa. Rowerzysta przejechał na czerwonym. Zmiotło go z jezdni

151

W sieci pojawiło się nagranie z przerażającego wypadku, do którego doszło 10 września. Niecierpliwy rowerzysta przejechał na czerwonym świetle. Po chwili z pełną prędkością uderzył w niego Nissan.

Warszawa. Rowerzysta przejechał na czerwonym. Zmiotło go z jezdni
Rowerzysta potrącony na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury. (YouTube, Screenshot, AutemSzanujeZasady)

Na miejsce przyjechała karetka pogotowia, którą wezwali świadkowie widoczni na wideo. Przerażający wypadek skończył się dla rowerzysty dotkliwymi obrażeniami. Nie wiadomo czy przeżył wypadek.

Film pokazuje, jak doszło do zdarzenia drogowego na ul. Żwirki i Wigury. Nissan wjeżdża przodem w rowerzystę, który wzbity w powietrze z powodu siły uderzenia, znajduje się prawie dwa metry nad ziemią. Następnie mężczyzna spada na ziemię, turlając się po asfalcie kilka metrów. Po wszystkim stracił przytomność.

Zobacz także: Wypadek rowerzysty który wjeżdża na czerwonym świetle, ze słuchawkami na uszach 10.09.20 Warszawa

Chwila nieuwagi mogła kosztować go życie

Nie wiadomo, dlaczego rowerzysta przejechał na czerwonym świetle. Na filmie widać, jak na równoległej jezdni, po drugiej stronie, zapalają się zielone światła dla pieszych i rowerzystów. Po stronie jezdni, gdzie na zmianę świateł oczekiwał rowerzysta, wciąż paliły się jeszcze światła czerwone.

Możliwe, że uczestnik wypadku źle ocenił sytuację, był rozproszony, wydawało mu się, że światła zmieniły się po obu stronach. Tymczasem stało się tak dopiero chwilę później. Kierowca Nissana najprawdopodobniej miał światło zielone.

Droga przez długi czas była nieprzejezdna w kierunku centrum. Policja pracuje nad wyjaśnieniem przyczyn wypadku.

Zobacz także: Pędził prawie 300 km/h. Dramatyczny wypadek motocyklisty
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić