Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Niepokojące dane. Znów ponad 600 zgonów

27
Podziel się:

Nowy raport Ministerstwa Zdrowia. W środę resort poinformował o kolejnych zakażeniach koronawirusem i ofiarach śmiertelnych COVID-19. Pękła granica miliona zakażeń.

Koronawirus w Polsce. Niepokojące dane. Znów ponad 600 zgonów
(PAP)

W środę 2 grudnia potwierdzono łącznie 13 855 przypadków koronawirusa. Nowe zakażenia wykryto na terenie następujących województw: mazowieckiego (1626), wielkopolskiego (1577), śląskiego (1494), kujawsko-pomorskiego (1240), pomorskiego (1060), łódzkiego (1013), dolnośląskiego (844), małopolskiego (823), warmińsko-mazurskiego (785), lubelskiego (759), zachodniopomorskiego (751), podkarpackiego (518), podlaskiego (393), lubuskiego (387), świętokrzyskiego (276), opolskiego (257). 52 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Koronawirus w Polsce. Kolejne ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia przekazało też, że zmarło łącznie 609 osób zakażonych koronawirusem. 520 pacjentów miało choroby współistniejące, a 89 zmarło na COVID-19.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

W sumie w naszym kraju stwierdzono do tej pory 1 013 747 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 18 208 osób.

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 20 855 łóżek w szpitalach (spośród 39 051). Zajęte są też 2 023 respiratory (spośród 3 106). 268 256 osób przebywa w kwarantannie, a 12 283 objęte są nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 622 980 zainfekowanych wirusem z Chin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
tlen
2 lata temu
FOTKA MOWI WSZYSTKO KEKARZE STOIA I CZEKAJA KIEDY UMRZE BRAWO PIS BRAWO NFZ
tlen
2 lata temu
TELE WIZYTA I DO SIEDZIEC W DOMU I CZEKAC NA KOLEIKE DO NIEBA NOWY STYL LECZENIA NAJNOWSZY LEK TO DA DA ANIOLKU GWARANCJE PISU
Zbych
2 lata temu
Od kiedy rząd od sanepitu wzioł zliczanie zakażeń korona wirusem, to nie długo będziemy mieć więcej zgonów niż zakażeń.
janosik
2 lata temu
czy normalni nie wiedzą że za pomocą psychiki można ludziom wszystko wmówić i doprowadzić do tego , że we wszystko uwierzą ,załamią się psychicznie,a od tego już krok do zwiększenia się umieralności pod wpływem matactwa ogólnoświatowego przez jakieś grupy interesu-ludziom wszystko można wmówić tłukąc bez przerwy jakieś wiadomości,przed chwilą w telewizji jakiś mądrala stwierdził , że teraz będą budowane szpitale dla ozdrowieńców i będzie się w nich uczyć ludzi prawidłowo oddychać- widocznie interes lukratywny???????
Sceptyczny
2 lata temu
Osób zarażonych oraz tych, którzy zostali"ukoronowani" jest o wiele więcej. Należy liczyć 1 mln x 10 lub 15. I to jest właściwa liczba osób.Powody zostały juz wymienione przez innych internautów.... ( kwarantanna osób, które zetknęły się z osoba zarażona )...
spec_naz
2 lata temu
1000 zmarło normalnie, z tego 1285 na Covidka.
michał
2 lata temu
Czekam na dzień kiedy będzie 800 zgonów. A taki na pewno będzie.
Zoo
2 lata temu
Udziały szybciej będzie da się przypisać od kodu źródłowego programu vat dostajemy i wpłatę mamy
Skok
2 lata temu
Pytanie odpowiedź... coś w nim jest tak jak to wszystko można spróbować swoich sił w american express wpałacasz33 % a wyplacasz 100 na 0 oprocentowanie a to chodzi
Ewa
2 lata temu
Teraz większość osób,robiących test ma już głowę pod pachą więc nie ma się co dziwić że tak duży odsetek testów jest dodatni. Ludzie wolą sami się leczyć w domach dopóki mogą. Boją się iść na test bo przy dodatnim wyniku trzeba podać z kim miało się kontakt a wtedy te osoby są na trzy tygodnie uziemione i mają pretensje do chorego. Tym bardziej jeśli się poda fryzjerkę, kosmetyczkę czy inną osobę prowadzącą działalność gospodarczą. Ona jak nie zarobi to samo nic jej do kieszeni nie wpadnie.
Raz
2 lata temu
A jak może byc inaczej? Co za radocha, że rząd ugiął się i zezwolił na otwarcie galerii, ku uciesze dziczy, bo to tak wspaniale być w tłumie. A koronbawirus? A co tam, wszak żyje sie tylko raz! O tak - tylko raz!
edward
2 lata temu
Dane nie kłamią!! mamy znowu sukces!!! /p. Morawiecki/
szczepik
2 lata temu
Środowisko naukowców i lekarzy, jakie reprezentują osoby podpisane pod tym apelem, pragnie wyrazić zaniepokojenie perspektywą masowych szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2 szczepionkami, które nie zostały właściwie zbadane i których zastosowanie może doprowadzić do nieoczekiwanych zmian zarówno na poziomie komórkowym, w tym zmian szlaków sygnałowych i zmiany ekspresji genów. Apelujemy do Prezydenta i Rządu RP, aby szczepienia planowane w Polsce miały wyłącznie charakter dobrowolny, z wykluczeniem jakichkolwiek form przymusu i aby informacja o możliwych powikłaniach czy niebezpieczeństwach związanych ze szczepieniami została podana opinii publicznej oraz aby na temat szczepień i ich korzyści i zagrożeń zorganizowano rzetelną debatę publiczną. >>>Podpisujmy petycję w sieci >>> Apel naukowców i lekarzy w sprawie szczepień na koronawirusa SARS-CoV-2 List Otwarty do Prezydenta i Rządu RP>
Jan
2 lata temu
"520 pacjentów miało choroby współistniejące, a 89 zmarło na COVID-19" - czytaj: 520 zmarłym dopisano COVID-19 (bo szpitale za to więcej biorą, a rodzinom wypłacają wyższy zasiłek pogrzebowy), a 89 zmarło na powikłania pogrypowe. Jasne? Poza tym średnio umiera w Polsce 1100 osób dziennie, więc kiedy dobiją do tej liczby? Ciekawiej się zacznie robić, kiedy ogłoszą, że spośród 1100 zmarłych ogółem zmarło 1200 na COVID-19.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić