Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski | 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki i ofiary. Tak tragicznego dnia jeszcze nie było

173

Ministerstwo Zdrowia podsumowało wszystkie dane dotyczące środy 1 kwietnia i podało aktualne dane dotyczące zarażeń koronawirusem w Polsce. Poinformowano także o nowych przypadkach śmiertelnych.

Koronawirus w Polsce. Ostatnie dane
Koronawirus w Polsce. Ostatnie dane (PAP)

W środę ogłoszono 243 nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Tego samego dnia poinformowano łącznie o 10 ofiarach śmiertelnych koronawirusa. Wieczorem resort zdrowia ogłosił informacje o 7 z nich.

Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Łącznie w Polsce odnotowano już 2554 przypadki zarażenia koronawirusem. 43 z nich to ofiary śmiertelne. Środa 1 kwietnia była pod względem tych informacji najczarniejszym, jak dotąd, w Polsce.

W środę poinformowano łącznie o 243 nowych potwierdzonych przypadkach. Również pod tym względem był to jeden z najgorszych dni w czasie polskiej walki z epidemią koronawirusa.

Przypomnijmy, że w Polsce nadal obowiązuje stan epidemii. Wprowadzono go 20 marca zamiast obowiązującego wcześniej stanu zagrożenia epidemiologicznego.

W galeriach handlowych nadal funkcjonują apteki i sklepy spożywcze. Polacy mogą również korzystać z takich punktów usługowych jak np. pralnie czy drogerie, w których można nabyć środki higieny osobistej.

Koronawirus: które sklepy są zamknięte?

Zamknięte pozostają sklepy w centrach handlowych o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych. Nie zrobimy zakupów w placówkach, które handlują:

  • Wyrobami tekstylnymi
  • Wyrobami odzieżowymi
  • Obuwiem i wyrobami skórzanymi
  • Meblami i sprzętem oświetleniowym
  • Sprzętem radiowo-telewizyjnym lub sprzętem gospodarstwa domowego
  • Artykułami piśmiennymi i księgarskimi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Afera o nazwy czekoladowych zajączków. Mają nie kojarzyć się z Wielkanocą?
Strażacy z OSP nie uklękli. Ksiądz odmówił im komunii świętej
Wyjątkowa tradycja na południu Francji. Historia tego posiłku sięga czasów Napoleona
Najpierw Jezus, później masa! Ten ksiądz budzi respekt nie tylko na plebanii
Nazywane jest wielkanocnym drzewem. Spotkamy je w polskich parkach
Co robił wiceprezydent USA u papieża w Wielkanoc? Kulisy spotkania
Wielkanoc bez zajączków? Ich przyszłość już raz wisiała na włosku
1 mln wyświetleń. Dramatyczne zdarzenie w Rudzie Śląskiej
Wielkanoc bez rozejmu. Zachód wzywa Rosję do pokoju
Makabryczne odkrycie w Zakopanem. Policja wydała komunikat
Była 10:45. Kamera uwieczniła, co działo się w Kołobrzegu
Wakacje nad Bałtykiem droższe niż zagranicą? Szokujące ceny
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić