Koronawirus. Nowe obostrzenia od 1 lutego? Być może będą łagodniejsze

111

Pojawiają się pogłoski wskazujące na to, że od 1 lutego galerie handlowe i hotele mogą zostać ponownie otwarte. Wiążące decyzje w tej sprawie mogą zapaść w przyszłym tygodniu.

Koronawirus. Nowe obostrzenia od 1 lutego? Być może będą łagodniejsze
Galerie handlowe zostaną otwarte? (Pixabay, pixabay)

Koronawirus wciąż nam towarzyszy. Każdego dnia notujemy nowe zakażenia i kolejne zgony. Sytuacja nie jest jednak dramatyczna, co pozwala mieć nadzieję, że w lutym zostanie zdjęta część obostrzeń.

Decyzje w tej sprawie mogą zapaść już w przyszłym tygodniu. Doradca premiera prof. Krzysztof Tomasiewicz był pytany w radiu TOK FM o to, co rekomenduje Mateuszowi Morawieckiemu.

Jeżeli chodzi o sklepy w galeriach handlowych, przy ograniczeniu kontaktów, można by je bezpiecznie uruchomić - zaznaczył.

Ocenił również, że taki sam los może spotkać hotele. A co z siłowniami i klubami sportowymi? Prof. Tomaszkiewicz przyznał, że nie jest przekonany, czy takie miejsca są w stanie stworzyć odpowiednie warunki.

Koronawirus w Polsce. Co z restauracjami?

Bardzo mocno, co nie dziwi, burzy się branża gastronomiczna. Zarówno restauracje, jak i kawiarnie mają już dość lockdownu. Chcą znów normalnie prosperować.

To bardzo trudny temat, bo sama ich idea wskazuje, że noszenie masek w tych miejscach jest praktycznie niemożliwe - ocenił prof. Kościański
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić